widget will appear here
Понеділок, 14 Жовтня 2024

Білогородська сільська рада

19 січня жителі громади с. Білогородка святкують Водохреща або Йордан – третє і завершальне свято різдвяного циклу, день, коли освячують воду і занурюються в ополонку.

Шановні жителі сіл Білогородка та Шевченкове! Запрошуємо вас на звершення Хрещення, яке відбудеться 19 січня об 11:00 на озері щорічного проведення Водохрещі по вулиці Михайлівська!  Після звершення обряду, ви зможете зігрітися гарячим чаєм, кавою, а також скуштувати смачні тістечка. На березі озера буде встановлено намет для тих, хто захоче переодягнутися та зігрітися після купання.

На ставі буде проведене Велике освячення води після завершення святкової Божественної літургії у храмі Святих дванадцяти апостолів настоятелем храму Святих дванадцяти апостолів, благочинним Києво-Святошинського району та Київської області, протоієреєм – Василем Чупровським.

Чекаємо Вас, та ваші сім’ї на цьому великому Святі! Гарних свят, та смачної куті!

19 січня – Водохреща або Йордан

Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення. Однак, ці свята слід розрізняти.

Із Хрещенням Господнім пов’язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег – з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

Свято Богоявлення у перші віки християнства вважалося збірним, бо стосувався кількох подій із життя Ісуса Христа, які свідчили про Його божественність, а саме: його Різдва, поклону мудреців, Хрещення, чуда в Кані Галилейській і чудесного помноження хліба. Тому й сьогоднішню назву свята «Богоявлення», як стверджує у книзі «Пізнай свій обряд» о. Юліан Катрій, треба розуміти у множині, бо вона означає празник святих Богоявлінь.

За день до Водохреща віруючі постять, а 18 січня відзначають Водохресний Вечір. Існує звичай для всієї родини, як і на Різдво, збиратися за столом. На вечерю готують пісні страви, кутю та узвар. Головна традиція свята — водосвяття. В день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освяченню підлягають всі джерела води, такі як річки, ставки та озера, — в них прорубується ополонка, в яку священнослужителі опускають хрест. 19 січня православні українці святкують Водохреща або Йордан – третє і завершальне свято різдвяного циклу, день, коли освячують воду і занурюються в ополонку.

Попередній

УВАГА! Відключення електроенергії на деяких вулицях в селі Білогородка 18.01.2018 року з 13:00 до 17:00

Наступний

Будинок Культури с. Білогородка запрошує талановитих та яскравих дівчат в АНСАМБЛЬ БАРАБАНЩИЦЬ