widget will appear here
Понеділок, 9 Вересня 2024

Білогородська сільська рада

Згідно РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 165 від 30 серпня 2018 року про проведення позачергової 28 сесії 7 скликання Білогородської сільської ради с. Білогородка 31 серпня 2018 року у сесійній залі (с. Білогородка, вул. Володимирська, 33) о 18 годині відбулось засідання ради з порядком денним:

1. Затвердження генерального плану поєднаного з детальними планами територій окремих частин с. Білогородка, Шевченкове Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області

Доповідач: сільський голова Зуєв М.А., архітектор виконавчого комітету сільської ради Давиденко Я.М.

2. Надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж населених пунктів с. Білогородка та с. Шевченкове Білогородської сільської ради.

Доповідач: сільський голова Зуєв М.А., спеціаліст-землевпорядник виконавчого комітету сільської ради Дідковський Є.В.

3. Надання дозволу на розробку плану зонування території сіл Білогородка та Шевченкове Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області

Доповідач: сільський голова Зуєв М.А., архітектор виконавчого комітету сільської ради Давиденко Я.М.

4. Надання дозволу на виконання топографо-геодезичних робіт у населених пунктах с. Білогородка та с. Шевченкове Білогородської сільської ради.

Сесія відбулася згідно розпорядження Білогородського сільського голови Зуєва М.А.

До офіційного початку роботи сесії Білогородської сільської ради один із членів громади – Полос С.П. попросив депутатів зачитати звернення “Пропозицію-зауваження” перед тим, як почнеться офіційна частина роботи 28 сесії 7 скликання.

“Сьогодні, 31 серпня 2018 року, історичний момент, складання серйозного іспиту після 4-ох річної каденції депутатам- затвердження життєдіяльності нашого села на десятиріччя. Затвердження Генерального плану сіль Білогородки та Шевченкове (далі – План).

Напередодні, 26.08 2018 року, протягом кількох годин, вами було блискавично проведено громадське обговорення з негайним затвердженням плану. В якому, через недостатню поінформованість через засоби масової інформації брало участь близько 40-ка чоловік. З яких 28 – проголосували ЗА, 11 – проти запропонованого плану.

І ось перед 01.09.,  якраз вступає в силу Закон України “Про внесення змін Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, а сьогодні, 31 серпня 2018 року – позачергова сесія Білогородської сільської ради на якій планується затвердження Генерального плану.

Представленим планом передбачено збільшення кількості жителів 139 тисяч чоловік та забудова території багатоповерхівками без системних очисних споруд. Разом з тим зазначений документ не містить пропозицій щодо створення комунальних шкіл, садочків. Недостатня кількість яких вже є на сьогодні існуючою проблемою для жителів села. Також актуальним є створення парків, скверів, дитячих майданчиків, побудова пожежної частини на таку кількість, хлібопекарень. Взагалі – ми нічого не почули. Про дороги – також.

І це лише мінімум того, що варто було передбачити цим планом. Тим паче, з таким колосальним потенціалом, яким багата Білогородська земля. Ось ця, остання репліка, з Ваших рекламних брошур.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів про затвердження порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектної документації на місцевому рівні, пропоную вам у порядку визначеному данною постановою провести громадські, все таки, слухання, з наданням повної та всебічної інформації та оприлюднення всього переліку документів, визначених постановою. Повторно повідомити про дату обговорення належним чином, у порядку визначеному законодавством, оскільки громадські слухання 26.08 було проведено з явним порушенням норм законодавства.

Керуючись Законами України про звернення громадян про місцеве самоврядування в Україні, про порядок висвітлення діяльності   органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації відповідно до статті 14 Закону України, прошу повідомити мене про результати розгляду за вказаною адресою, а також висвітлити вашу відповідь на мою пропозицію у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України про затвердження порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та інших законодавчих актів.

Шановні депутати, ви голосувати будете колегіально але відповідати потім будете персонально.

Дякую за увагу!

Після оприлюднення перед депутатами заяви, робота сесії розпочалася.

ЗУЄВ М.А., Білогородський сільський голова відкрив сесію.

Шановні депутати, відповідно до Розпорядження Білогородського сільського голови 165 від 30 серпня 2018 року призначена позачергова 28 сесія 7 скликання Білогородської сільської ради с. Білогородка 31 серпня 2018 року у сесійній залі на 18 годину (с. Білогородка, вул. Володимирська, 33).

Вона призначена з порядком денним:

  1. Затвердження генерального плану поєднаного з детальними планами територій окремих частин с. Білогородка, Шевченкове Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області

Доповідач: сільський голова Зуєв М.А., архітектор виконавчого комітету сільської ради Давиденко Я.М. або будь хто з Вас, хто матиме таке бажання.

  1. Надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж населених пунктів с. Білогородка та с. Шевченкове Білогородської сільської ради.

Доповідач: сільський голова Зуєв М.А., спеціаліст-землевпорядник виконавчого комітету сільської ради Дідковський Є.В.

  1. Надання дозволу на розробку плану зонування території сіл Білогородка та Шевченкове Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області

Доповідач: сільський голова Зуєв М.А., архітектор виконавчого комітету сільської ради Давиденко Я.М.

  1. Надання дозволу на виконання топографо-геодезичних робіт у населених пунктах с. Білогородка та с. Шевченкове Білогородської сільської ради.

Сесію провести у приміщенні Білогородської сільської ради (с. Білогородка, вул. Володимирська, 33).

Володимире Івановичу, доповідайте депутатам про кількість депутатів (кворум) та чи можемо ми розпочати роботу сесії.

КОМАРЕНКО В.І., секретар Білогородської сільської ради.

Шановні депутати, в залі з 26 депутатів, зареєстрований 21 депутат, таким чином – 28 позачергову сесію проводити можна.

ЗУЄВ М.А., Білогородський сільський голова відкрив сесію.

Шановні депутати, прошу голосувати. Хто за те, щоб почати засідання позачергової 28 сесії Білогородської сільської ради.

Хто за – 21.

Хто проти – 0.

Хто утримався – 0.

Рішення про проведення сесії – прийнято одноголосно. Всіх прошу встати.

Присутні депутати та представники громадськості в залі виконують Гімн України.

ЗУЄВ М.А., Білогородський сільський голова

– Переходимо до питання  № 1 порядку денного. Затвердження генерального плану поєднаного з детальними планами територій окремих частин с. Білогородка, Шевченкове Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Хочу перед обговоренням сказати вступне слово. Постараюся коротко, не затримувати на довго вашу увагу.

Розроблення Генерального плану. Відповідне, перше рішення було ухвалене ще в 2011 році при розробці Генерального плану с. Білогородка та Шевченкове. Починаючи з 2011 року було укладено ряд договорів з проектним інститутом. У нас тоді був укрсільбуд, зараз це – ДП «УкрНДПІцивільбуд». Вони розпочалися роботи по Генеральному плану с. Білогородка та с. Шевченкове.

У 2015 році, у травні місяці,відповідно до Закону, були проведені громадські обговорення Генплану, який був на той час переданий за накладною та актом утримання виконаних робіт до Білогородської сільської ради. Громадські обговорення відбулися в Будинку культури. Я не пам’ятаю які там оголошення були та це і не особливо важливо. Але є відповідний протокол. Протокол знаходиться у матеріалах Генерального плану в папці з пояснювальними записками та іншими документами.

Після цього Генеральний план не був переданий на містобудівну раду, яка періодично проводить засідання під головуванням головного архітектора Київської області. Це обласний рівень. Там засідають фахові спеціалісти в галузі містобудування та архітектури (їх там близько 40-ка чоловік). Матеріали тоді не були туди передані і не розглядалися. На  сесію Білогородської сільської ради також не виносилися.

Після того, як ми з вами вже стали депутатами, а я став Білогородським сільським головою, ми підняли всі матеріали. Хто пам’ятає, ми прийняли рішення на раді рішення – надання дозволу сільському голові про зміну підрядника. Але, піднявши всі документи, пропрацювавши з керівництвом ДП «УкрНДПІцивільбуд», я зрозумів, що юристи інституту досить потужні. У них мався весь пакет документів, які свідчили про завершення робіт, про їх виконання і передачу всієї документації Білогородській сільській раді.

Враховуючи це, ми продовжили роботу в частині додаткової угоди, доповнили завдання, замовили додаткові роботи, які охопили зону, що межує з містом Боярка-Свято-Петрівське – це близько 500 гектарів пайових земель, які передбачалися під промислову зону, промислове будівництво і промисловість. Ми також охопили два садових товариства для того щоб включити їх у межі цієї промзони з метою подальшого використання для комерційних цілей, для промислового будівництва та для побудови інших  об’єктів. Далі спеціаліст, архітектор, який розробляв проект, розповість вже більш детально. Ці території до цього часу знаходяться поза межами сільської ради.

У подальшому, після його розвитку і освоєння, мають приносити доходи сільському бюджету у вигляді податків. Це дві території, які ми охопили новим, додатковим завданням.

Тоді, я пам’ятаю, хоч це і не знайшло відображення у тому протоколі від травня 2015 року, стояло питання, що вже на той час орієнтовна розрахункова вартість населення, яке було обраховане спеціалістами складало близько – 250 тисяч чоловік.

Дійсно, це величезна цифра. Хоча, не сьогодні і не завтра, а через 10, через 20 років таке населення теоретично можливо буде, то ми по максимуму, кажучи трохи грубо, почистили можливість такої кількості населення.

Провівши обрахунки за нині діючими нормами – перспективна чисельність населення сіл Білогородка та Шевченкове зменшилася з 250 тисяч на сьогоднішній день – до 80 тисяч. Знову ж таки, про це більш детальне розкаже спеціаліст.

Крім того, люди часто ставлять питання не так за самий план, а про те, чому він так швидко має бути затверджений.

По-перше, враховуючи роки 2011, а зараз 2018, то це не швидко.

По-друге, є відповідні моменти які стали в основі того, що сьогодні ми не просто маємо спішити… Ми не поспішаємо. Просто ми маємо сьогодні рухатися, затверджувати, йти далі, не зупинятися.

Друге питання, – це встановлення змін і меж населених пунктів с. Білогородка та Шевченкове, охопити практично всю територію, тому, що в нас, відповідно до Генерального плану, місто Боярка близько 200 гектарів нашої території хоче включити  до Генерального плану міста Боярка. Генеральний план міста Боярка розроблений але не затверджений. Він не пройшов містобудівну Раду і не є затвердженим.

Чому? Я не знаю з яких причин його зупинили. Тому, я вважаю, що ми маємо за для збереження цілісності своєї території, все ж піти першими на затвердження Генерального плану на розробку проекту: встановлення чітких, конкретних меж!

Я розумію, що це буде складно, я розумію, що це конфлікт інтересів двох суміжних населених пунктів. Я розумію, що це – місто Боярка, а ми село. Я розумію багато, але, можливо, не все, і складність відповідна буде. Я навіть з упевненістю не можу сказати, що ми переможемо, але я вірю в те, що правда буде на нашому боці.

Ось така склалася ситуація.

Що стосується 01.09.2018 року, коли мають ввестись нові містобудівні норми. Так, вони мали б увестися чи мають ввестись, я не знаю. Але суть не в цьому. Якщо введуться, будемо все перероблювати, будемо витрачати знову кошти ті, які витрачені на сьогодні, і переробляти згідно нових архітектурно-будівельних норм і норм містобудування, планування території тощо.

Ось таке моє вступне слово, що стосується сьогоднішнього засідання сесії з сьогоднішнім порядком денним.

А зараз я хочу запросити до слова спеціаліста розробника, яка безпосередньо працювала з нашим генеральним планом, з детальними планами нових територій. Вона коротко але змістовно передасть основні положення та риси нашого Генерального плану про те, що змінилося за час подання оголошення. Що б там не казали, а оголошення було подано в межах діючого законодавства, і всі, хто хотів, мали можливість надати свої зауваження та пропозиції. Але, на жаль, їх практично не було.

Те, що відбувалося в Будинку культури, – це обговорення, яке мало б бути обговорення тих зауважень, які надійшли до цього дня. Але, ми дали можливість всім висловитися, сказати, почути.

Сподіваюся мене почули. З часом наше село стане містом. Хочу сказати, я дуже цього не хочу. Але, я знаю, що цей процес не зворотній. Чи з нами, чи без нас, воно так і буде. Але, нехай воно буде краще підконтрольним, ніж цей процес буде розвиватися без контролю.

Пока не має Генерального плану, всі містобудівні дії, вони є безконтрольними та хаотичними.

Згідно закону, ми маємо право один раз на пять років вносити зміни до генерального плану. Це не означає – через пять років. Я думаю, що пока не існує Генерального плану, ми не можемо побачити всі проблеми, всі недопрацювання чи ще якісь проблемні місця, пока його не існує. Його не має, значить – не має. Ніхто не думає про те, де тут що поганого, де тут що добре. А ось, коли ми його вже затвердимо, тоді ми побачимо де його слабкі сторони. Я думаю за рік, ми все ж, зберемо пакет зауважень і будемо виходити на процедуру розробки та внесення цих змін. Ще раз повторюсь, коли ми побачимо де його слабкі сторони.

А так, як його по-суті, не існує, ніхто про це не думає, а кожен думає про свою особисту територію, свій маленький оазис. Але, цього на справді, до затвердження, не має. Дай бог, ми його затвердимо, тоді він буде.

Дякую всім за увагу. Запрошую пані Ірину Бондар до слова та коротко, але змістовно, доповісти основні положення, враховуючи основні зауваження.

Далі Ірина БОНДАР, представник ДП «УкрНДПІцивільбуд», головний архітектор Генерального плану сіл Білогородки та Шевченкове, доповіла про основні положення та структуру проекту, дала відповіді на запитання депутатів та присутніх на сесії представників громади.

Відеозвіт про позачергову 28 сесію 7 скликання Білогородської сільської ради – надається нижче.

Порядок денний сесії був обговорений, згідно чинного законодавства.

Головуючий на сесії ЗУЄВ М.А., Білогородський сільський голова, звернувся до депутатів: “Шановні депутати ставлю на голосування – затвердження генерального плану поєднаного з детальними планами територій окремих частин с. Білогородка, Шевченкове Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Прошу всіх визначитися.

Хто за – прошу голосувати.

– 20 депутатів – ЗА.

Хто проти.

– 1 депутат – проти.

Хто утримався.

– 0 депутатів – утрималися. 

Повний відеозвіт про позачергову 28 сесію 7 скликання Білогородської сільської ради 31 серпня 2018 року – надається.

Попередній

Генеральний план с. Білогородка, розроблений ДП «УкрНДПІцивільбуд» у 2018 році

Наступний

Порядок позбавлення батьківських прав. Консультує Міністр юстиції