widget will appear here
Понеділок, 14 Жовтня 2024

Білогородська сільська рада

Шановні читачі, ви, звичайно, не будете шоковані, коли дізнаєтеся, що заважає Україні стати справжньою цивілізованою європейською державою!

А на заваді до всебічного розвитку українців – стоїть звичайне СМІТТЯ.

Так, саме щоденні відходи мешканців міст і сіл, кілометри сміттєзвалищ та банальні недопалки на вулицях паплюжать обличчя сильної, охайної й перспективної нації.

Як це не парадоксально, але ми знову й знову стикаємося з цими порушеннями поряд із собою та на наших вулицях.


Місцеві активісти, небайдужі громадяни Білогородської громади, зафіксували факти порушення всіх будівельних правил, норм утилізації сміття та зателефонували на гарячу лінію. Вони повідомили, що на одному з об’єктів будівництва біля озера “Водохрещенського” за межами будівельного майданчика на сусідній ділянці – створені сміттєзвалища. Це земельна ділянка  поруч з будівництвом на якій зроблено майданчик для захоронення сміття, відходів від будівництва.

Комісія Білогородської громади у складі:

  1. Яна ТИМОШЕНКО, члена виконавчого комітету, голови постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білогородської сільської ради.
  2. Євгена ДІДКОВСЬКОГО, землевпорядника Білогородської сільської ради.
  3. Сергія ПЕТРОВСЬКОГО, депутат Білогородської сільської ради
  4. Володимира КОМАРЕНКА, секретаря Білогородської сільської ради
  5. Екіпажу громадського формування «Козацька варта» у складі: Максима ШЕЛЕСТА та Юрія РИБАЧЕНОКА

виїхала на місце незаконного захоронення будівельних матеріалів біля озера «Водохрещенське» по вулиці Михайлівській.

Комісія виявила, що забудовники комплексу будинків по вул. Михайлівська, 5, 5-А, 7, 7-А вирішили, що відходи будівництва та будівельне сміття не потрібно утилізувати у законний спосіб – вивезти у призначені для цього законні місця захоронення або утилізації.

Господарі будівництва пішли «найкоротшим» шляхом ( у прямому і переносному значенні цього слова) – просто і без зайвої метушні «по-господарському» – організували місця захоронення своїх будівельних відходів на сусідній ділянці, яка розташована поряд.

Робітники екскаватором викопали декілька ям приблизно 3 на 3 метри та глибиною близько двох з половиною метрів і возиками, відрами, руками викидали сміття в ці ями. Сумління господарів-забудовників не гризло. Адже це не їх територія, сміття можна складувати та закопувати ось у такі акуратні ямки.

А поки господарі сусідської ділянки розпочнуть будівництво, і виявлять такі «захоронення», – забудовники-порушники  реалізують будинки, біля яких закопували та ховали будівельне сміття, і будуть вдавати, що вони не причетні до створення могильників для відходів будівельних матеріалів.

Нові власники купленого житла так і не здогадаються, що поселилися поряд зі смітником, і не зможуть зрозуміти, чому у повітрі чимось тхне, чому забруднена вода та земля… Ці могильники з часом стануть справжнім джерелом забруднення, почнуть розкладатися, виділяючи у повітря та в землю токсичні речовини.

І, найцікавіше те, що навіть тоді, коли члени комісії прийшли на будівельний майданчик та виявили ці ями, працівники, що будують об’єкти, ніби так і потрібно, продовжували при членах комісії відрами і далі висипали сміття в ями.

При обстеженні ділянки, на яку висипали сміття, було виявлено ще чотири свіжих розрівняних земельних плям. Такі плями дуже помітні на фоні багаторічного земельного пустиря з різноцвіття та трави. Вони говорять про те, що, скоріше за все, там може бути теж захоронення будівельного сміття…

Фантазії забудовників при викиданні будівельного сміття не обмежуються тільки викопування ям та скиданням туди сміття. Вони пристосували для викидання будівельних відходів ще й стокові ями для води біля узбіччя дороги. З «чистим» сумлінням вони засипають їх сміттям з будівельних матеріалів…

Про це порушення всіх правил добросусідства також було повідомлено господаря ділянки, куди закопували сміття. ОБУРЕННЮ господаря – не було меж.

Комісія також виявили факт незаконно встановлених вагончиків для життя будівельників без дозволу на це господаря.

Ці порушення були зафіксовані комісією. Нею також було складено акт порушення і справа передана на розгляд виконкому та постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білогородської сільської ради.

Порушників чекає, як мінімум, чималий штраф. А господар ділянки вимагає очищення своєї території від сміття. Якщо ж цього не станеться, він буде позиватися до порушників через суд.


Україна все більше занурюється в сміттєзвалищах. І темпи цього занурення з кожним роком стають все масштабнішими та швидкими.

Екологи, громадські активісти, захисники природи б’ють на сполох: Україна практично скоро втопиться у своєму смітті. Лісові масиви перетворюються/перетворилися в суцільні смітники. Забруднені, засмічені, захаращені вулиці вже стали, швидше, правилом, аніж виключенням. Сморід і бруд від стихійних сміттєзвалищ шкодить здоров’ю людей та нищить екологію.

В Україні понад 35 тис. незаконних сміттєзвалищ і тільки 6 тисяч законних полігонів, територія яких складає приблизно 12 тис. кв. км, а це територія Чорногорії. Ситуація є критичною!

Та найціквіше, і це – парадокс нашого життя, що чималу лепту до цієї «брудної справи» вносимо ми самі! Як-то кажуть, держава починається з її громадян… Тож, якщо ви колись стикалися з ремонтом, то неодмінно маєте знати, що під час нього та по завершенню залишається купа будівельного сміття. Якщо ви сумлінно ставитесь до комфорту оточуючих, шукаючи, куди ж його вивезти, то у великої кількості громадян абсолютно відсутнє це почуття й вони просто залишають відходи на вулиці або вивозять на пустирі, у лісосмуги, на сусідні ділянки…

Зіпсовані стосунки із сусідами – далеко не єдина проблема, з якою доведеться зіштовхнутися тим мешканцям, які вирішили позбутися будівельних відходів побіля вашого подвір`я. А от ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення взагалі забороняє викидати таке сміття. Так, за викидання будівельних матеріалів доведеться сплатити штраф, що для фізичних осіб складає 340-1360 грн, а для посадових – 850-1700 грн.

Чи запровадять в Україні радикальні методи боротьби зі стихійними сміттєзвалищами – покаже час. Але очевидно – поки кожен не почне із себе, свого будинку та міста, країна і надалі буде грузнути в нескінченних купах сміття. Ми сваримо можновладців та нарікаємо на комунальників, не дивлячись на самих себе.

Та щось добре завжди починається с кожного з нас – ми не маємо своє сумління закопувати у ці ями разом зі сміттям.

А якщо ми робимо ось так, то маємо знати за які порушення настає відповідальність згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ПЕРЕЛІК порушень,

 за які настає відповідальність згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення


п/п
Найменування порушень Одиниця виміру Суми штрафів для
Фізичних осіб, грн Юридичних осіб, грн
1 Самовільне (без дозволу) виконання земляних робіт або підготовчих робіт Один об’єкт 340-1360 850-1700
2 Несвоєчасне закриття або продовження дозволів на проведення земляних робіт Один об’єкт 340-1360 850-1700
3 Самовільне розміщення або розміщення в невідведених для цього місцях побутових вагончиків, контейнерів, ємностей, інвентарю, пристроїв, механізмів, транспортних засобів та їх елементів, будівельних матеріалів і конструкцій Один об’єкт 340-1360 850-1700
4 Пошкодження інженерно-технічних комунікацій Один об’єкт 340-1360 850-1700
5 Несвоєчасне вивезення матеріалів, будівельних відходів та сміття від розбирання будівель та споруд Один об’єкт 340-1360 850-1700
6 Залишення без нагляду об`єктів незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту Один об’єкт 340-1360 850-1700
7 Несвоєчасне виконання робіт по відновленню благоустрою після земляних робіт Один об’єкт 340-1360 850-1700
8 Викидання через вікна, з балконів будівельних відходів та сміття Один об’єкт 340-1360 850-1700
9 Проведення ремонтних робіт на фасадах будинків без застосування захисної сітки Один об’єкт 340-1360 850-1700
10 Самовільне перекриття проїжджої частини вулиці Один об’єкт 340-1360 850-1700
12 Порушення в утриманні території та забезпечення належного санітарного стану Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.1 Захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття та відходів виробництва, снігу, криги, піску, скошеної трави, листя, деревини, гілля, винесення транспортними засобами на дорогу ґрунту, піску чи інших залишків будматеріалів, мийка автомобілів у не відведених місцях. Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.2 Несвоєчасне очищення або вивезення вмісту контейнерів урн, (або їх відсутність), сміттєзбірників Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.3 Несвоєчасне прибирання дорожнього покриття, залізничних колій (у межах відведених територій), паркових зон та зон відпочинку, пляжів, берегової смуги водоймищ Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.4 Захоронення або виливання на землю використаних матеріалів, відходів виробництва, побутового і будівельного сміття, розчинів, сумішей бетону, розчинників та різних екологічно отруйних речовин, сполук Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.5 Накопичення на дорозі розчинів, сумішей ґрунту, різних матеріалів, побутового сміття та різних відходів виробництва. Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.6 Спалювання листя, трави, бур`яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття в межах міста Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.7 Несвоєчасне усунення порослі з будівель, споруд, конструкцій, лунок дерев Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.8 Несвоєчасне знищення бур`янів та об`єктів рослинного карантину на прилеглих та закріплених територіях Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.9 Несвоєчасне зрізання та вивезення сухих гілок, дерев, викорчування пнів та їх вивезення Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.10 Несвоєчасне усунення розриттів та відновлення порушених елементів благоустрою Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.11 Складання на прибудинкових територіях будівельних відходів та сміття, товару та вільної тари Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.12 Відсутність договору на вивіз сміття Один об’єкт 340-1360 850-1700
12.13 Відсутність договору на захоронення сміття Один об’єкт 340-1360 850-1700
13 Порушення вимог при розміщенні архітектурних малих форм, рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою Один об’єкт 340-1360 850-1700
13.1 Розміщення торговельних лотків, столиків, мольбертів, візків, автомобілів Один об’єкт 340-1360 850-1700
13.2 Встановлення торшерів, декоративних стінок, огорожі, ваз, лав, тощо Один об’єкт 340-1360 850-1700
14 Порушення у розміщенні об`єктів зовнішньої реклами Один об’єкт 340-1360 850-1700
14.1 Самовільне встановлення будь-яких стендів, плакатів, панно, екранів, тумб, вивісок, покажчиків, транспарантів, тролів, зонтів, повітряних куль Один об’єкт 340-1360 850-1700
14.2 Розклеювання оголошень у не відведених для цього місцях Один об’єкт 340-1360 850-1700
14.3 Самовільне (без дозволу) встановлення (монтаж) рекламоносіїв Один об’єкт 340-1360 850-1700

Попередній

Заява від мешканців будинку № 79, вул. Шкільна про забруднення території, що прилягає до будинку, сусідами.

Наступний

Інформація про новий адміністративний поділ Київщини