widget will appear here

Білогородська сільська рада

Рекомендації основних профілактичних та протиепідемічних заходів з метою недопущення та поширення на території України та Києво-Святошинського району випадків COVID – 19

Наявні докази ,що збудник COVID – 19 передається між людьми через тісні контакти і краплі, а не повітряним шляхом. У групі осіб із найбільшим ризиком зараження – особи, які перебували в тісному контакті з пацієнтом або особи, що піклується про хворих.

Профілактичні заходи є ключовими, і вони є однаковим як для сфери охорони здоров’я так і для населення в цілому.

Найбільш ефективними профілактичними заходами для населення є:

1.  Часта обробка рук: спиртовмісним антисептиком, якщо руки візуально не забруднені або з милом і водою, якщо руки брудні.

2.  Уникання торкання очей, носа та рота.

3.  Респіраторна гігієна та етикету кашлю: кашель або чхання в зігнутий лікоть або хустинку з її утилізацією в подальшому.

4.  Носіння медичної маски, якщо наявні респіраторні симптоми і виконання  гігієни рук після зняття та утилізації маски.

5.  Підтримання соціальної дистанції (не менше 1, 5 м) від осіб з респіраторними симптомами.

6.  Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання та за 14 днів до появи симптомів відвідували країну/регіон із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ або мали тісний контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID – 19 якнайшвидше зверніться до лікаря.

7.  Не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID – 19 в домашніх умовах

( додаток №6 до наказу МОЗ України від 13.03.2020 №663 “ Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення па території України випадків COVID – 19»)

1.   Пацієнта слід розмістити у добре провітрюваному приміщенні.

2.   Слід обмежити кількість осіб, які проводять догляд за пацієнтом- бажано щоб це була одна особа не з категорії ризику розвитку ускладнень. Відвідування забороняються.

3.   Члени домогосподарства повинні перебувати в окремій кімнаті або, якщо це неможливо, підтримувати відстань не менше одного метра від пацієнта (наприклад спати в одному ліжку). Винятком може вважатися мати, що годує грудьми (враховуючи переваги грудного вигодовування та незначну роль грудного молока в передачі інших респіраторних вірусів, мати може продовжувати годувати грудьми, водночас вона має носити медичну (хірургічну) маску, коли вона знаходиться поруч з дитиною і ретельно дотримуватись гігієни рук перед тісним контактом з дитиною).

4.  Слід обмежити рух пацієнта та мінімізувати загальний простір (переконайтесь, що загальні приміщення (наприклад кухня, вапна кімната тощо) добре провітрюються (наприклад тримайте вікна відкритими).

5.  Особа, яка проводить догляд, повинна носити медичну (хірургічну ) маску, що щільно прилягає до обличчя, коли знаходиться в одній кімнаті з хворим. При носінні маски до неї не слід доторкуватись. Якщо маска стане вологою або  забрудниться, її потрібно негайно змінити. Слід використовувати виключно одноразові маски та проводити гігієну рук після їх зняття.

6.  Слід проводити гігієну рук після будь-яких контактів із хворим або його найближчим оточенням. Практику гігієни рук, шляхом їх миття з милом і водою, слід виконувати до і після приготування їжі, перед вживанням їжі, після відвідування туалету та кожного разу, коли руки видимо забруднені. Якщо руки видимо чисті, для гігієни рук рекомендовано використовувати спиртовмісний антисептик для рук.

7.  Для висушування рук після виконання практики миття з милом та водою рекомендовано використовувати одноразові паперові рушники. Якщо паперові рушники недоступні, слід забезпечити кожного члена домогосподарства індивідуальним тканинним рушником і змінювати їх, як тільки вони стають вологими.

8. Слід дотримуватись респіраторної гігієни і етикету кашлю – прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання за допомогою одноразових паперових серветок, тканинних серветок (перед повторним використанням слід випрати). В разі відсутності серветок, слід чхати і кашляти в згін ліктя. Після кожного акту кашлю або чхання слід провести практику гігієни рук (миття з милом і водою або обробка спиртовмісним антисептиком).

9.  Необхідно відмовитись від багаторазового використання тканин та інших багаторазових матеріалів для гігієни рота та носа. Якщо це неможливо, відповідним чином очищуйте їх після використання (наприклад періть хусточки, використовуючи звичайне мило або миючий засіб та воду).

10.  Слід уникати прямого незахищеного контакту з біологічними рідинами хворого – використовуйте одноразові медичні рукавички (бажано нітрилові) для проведення догляду за ротовою порожниною та при поводженні з фізіологічними випорожненнями і медичними відходами. До та після зняття медичних рукавичок слід провести практику гігієни рук.

11.  Рукавички, тканини, маски та інші відходи, які утворились внаслідок догляду за хворим слід розміщувати в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, в якому знаходиться хворий, до їх утилізації.

12.  Слід уникати інших видів можливого потрапляння біологічних рідин хворого або забруднених ним предметів у безпосереднє оточення здорових (наприклад уникайте обміну зубними щітками, цигарками, спільного користування посудом та постільною білизною). Посуд після індивідуального використання необхідно мити з милом або миючим засобом та водою і використовувати повторно (викидати//утилізувати посуд не слід).

13.  Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого (наприклад приліжкові тумбочки), звичайним побутовим мийно-дезінфікувальним засобом.

14.  Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні ванної та туалету щонайменше 1 один раз на день звичайним побутовим миймо-дезінфікувальним засобом.

15.  Прати одяг, постільну білизну, рушники для ванни та рук хворих необхідно використовуючи звичайне мило та воду. Для машинного прання рекомендовано встановлювати температурні режими 60-90° і використовувати звичайні пральні порошки. Після прання будь-які речі слід ретельно висушити.

Забруднену білизну дозволено збирати в загальний мішок для білизни. Заборонено струшувати брудну білизну. Необхідно уникати контакту шкіри та одягу із забрудненою білизною.

16.    Слід використовувати одноразові медичні рукавички та одноразовий фартух (наприклад виготовлений із целофану) при очищенні та дезінфекції поверхонь, одягу чи білизни, що забруднені біологічними рідинами хворого. До та після зняття медичних рукавичок слід провести практику гігієни рук.

17.    Особи, які мають симптоми хвороби мають залишатись вдома до тих пір, поки у них не буде доведено відсутність хвороби на підставі клінічних та /або лабораторних результатів.

18.   Усі члени домогосподарства вважаються контактними особами.

19.   Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції, включаючи лихоманку, кашель, біль у горлі та утруднене дихання, до нього мають застосовуватися заходи як до підозрілого щодо інфікування SARS-CoV-2

ТИП 313 при COVID – 19 для загального населення

(Витяг з Додатку №6 наказу МОЗ України від 13.03.2020 року “Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID – 19”)

Умови Цільовий персонал
або пацієнт
Вид діяльності Тин 3/3
Для загального населення
Домашні умови Пацієнти з

респіраторними

симптомами

Будь-яка Підтримувати відстань
не менше 1 м. Медична маска, якщо у пацієнта відсутні проти
покази до її носіння
Людина, яка організовує догляд Вхід в кімнату пацієнта, але без проведення догляду чи надання допомоги Медична маска
Людина ,яка
організовує огляд
Проведення догляду,
перебування в зоні
пацієнта, догляд за
Рукавички
Медична маска
сечовим катетером,
поводження 3
відходами пацієнта з
COVID – 19
Водонепроникний
фартух ( якщо є ризик сплеску)
Медичний персонал Проведення догляду
або надання медичної
допомоги пацієнту з
COVID – 19  вдома
Медична маска
Ізоляційний халат
Рукавички
Захист очей
Громадські місця (наприклад школи, вокзали, магазини тощо) Особи без респіраторних симптомів Будь-яка 313 не потрібні

Для підприємств, установ, організацій :

–         Створити можливості для працівників роботи вдома, змінити режим роботи підприємств, організацій, установ щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби.

–         Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома .

–      Регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці, клавіатуру, мишку, дверні ручки тощо відповідними засобами для чищення та дезінфекції (Септофан квік, Еконор дезекспрес, Дезефект тощо).

–         Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд. (неостерил, еконорм тощо).

–         Проведення дезінфекційних заходів в приміщеннях та місцях скупчення людей дозволеними дезінфекційними засобами, що ефективні при вірусних інфекціях.

–         Керівники, установ, організацій несуть персональну відповідальність за проведення профілактичної дезінфекцію, що проводиться силами підпорядкованих ним працівників.

–         У супермаркетах, продуктових магазинах, магазинах господарчих товарів, вокзалах проводять вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів не менше 3-ох разів за зміну з ретельним провітрюванням.

Для керівників підприємств громадського автотранспорту.

  • Керівники автотранспортних підприємств своїм наказом повинні призначити відповідальних осіб за проведення вологого прибирання приміщень та дезінфекцію автотранспорту.
  • Водіїв транспортних засобів та кондукторів забезпечити респіраторами та спиртовими антисептиками на одну особу на зміну (до 12 годин).
  • Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням (гідропульт або розпилювач рідини) після закінчення зміни та висадки пасажирів, а протягом дня проводити вологе прибирання транспортного засобу з застосування миючих засобів.
  • Дезінфекції підлягають: підлога, двері, поручні, сидіння, кабіна водія (кермо, ручки перемикання швидкостей, приладова дошка, ручка гальма стоянки, перемикачі світлових приборів).
  • Норма витрат робочого розчину на 1 м2 поверхні 150 мл дезрозчину.
  • Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб потрібно провітрити 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу.
  • Рекомендовані деззасоби для обробки автотранспортних засобів: Дез Таб Нью; Бланідас 300; Хлормісепт плюс; Полідез;. Нью Таб Актив; Дезхлор; Дезефект; Еконорм класік тощо).
  • Персонал, який виконує роботи із застосуванням робочих розчинів деззасобів має бути забезпечений індивідуальними засобами захисту: халат, косинка, шапочка одноразові гумові рукавички, респіратор, взуття що підлягає дезінфекції.
  • Після проведення дезінфекції зняти гумові рукавички і обробити руки спиртовим антисептиком.
  • Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за проведення профілактичної дезінфекцію, що проводиться силами підпорядкованих ним працівників.
Попередній

Інформація виконавчого комітету Білогородської сільської ради про засідання конкурсної комісії з відбору суб’єктів оціночної діяльності

Наступний

ДОРУЧЕННЯ керівникам органів місцевого самоврядування Києво-Святошинського району щодо протидії поширення нової коронавірусної інфекції COVID-19