widget will appear here

Білогородська сільська рада

Що таке пробація?

З цим запитанням ми звернулися до провідного інспектора Києво-Святошинського районного відділу ДУ «Центр пробації» у м. Києві та Київській області – Тетяни Сергіївни ГРИНЮК.


АВТОБІОГРАФІЧНА ДОВІДКА:

Депутатка Білогородської сільської ради.

Працює в системі правоохоронних органів з 2008 року. За цей час пройшла від інспектора ділового упорядкування справ до керівника структурного підрозділу національної поліції. З 2019 року очолює напрямок контролю за засудженими на території району (сектор відповідальності – територія Білогородської сільської ради). Контроль та нагляд за особами, які засуджені умовно з іспитовим строком, виправними, громадськими та суспільно-корисними роботами.

ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

За рік роботи на території громади Білогородка відбувають покарання за вищевказаними статтями близько 36 чоловік.

10 чоловік відбували покарання у вигляді громадських робіт при КП «ККП «Білогородка» (прибирання території в громадських місцях, вантажні та суспільно-корисні роботи).

Останні, стоять на обліку в районному відділі, відносно яких проводиться нагляд та робота над виправленням зміни мислення та відношення до скоєних злочинів (крадіжка, хуліганство, шахрайство, збут та власне вживання наркотичних засобів…)


Пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

До кого застосовується пробація?

  • особа, щодо якої складається досудова доповідь;
  • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
  • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
  • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
  • звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

Чи направляєте ви осіб, які засуджені до покарання у виді громадських робіт на відпрацювання до Білогородської сільської ради?

Так, направляємо. На початку кожного року Києво-Святошинський відділ з питань пробації погоджує з органами місцевого самоврядування, в тому числі з Білогородською сільською радою, перелік об’єктів, на яких засуджені до громадських робіт відбувають громадські роботи та види робіт, що можуть ними виконуватись.

З ким співпрацює Києво-Святошинський відділ з питань пробації?

Києво-Святошинський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у м.Києві та Київській області відповідно до банку ресурсів співпрацює з різними  державними та громадськими організаціями, також до роботи відділу залучені волонтери пробації.

Отже, запрошуємо до співпраці волонтерів, громадські та благодійні організації. Ми знаходимось за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Боярка, вул. Грушевського, 22.

Навіщо системі пробації потрібно реформування та ресоціалізація?

Можливість реабілітації має велике значення для суспільства та сприяє зниження кількості скоєних повторних злочинів і відповідно – зменшення загальної кількості злочинів у країні.

Пробація – більш перспективна та логічна схема виконання покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією порушника до змін без вилучення його із суспільства, є дієвою альтернативою покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі.

Застосування санкцій та попереджувальних заходів дасть змогу зменшити державні витрати на утримання правопорушників у місцях позбавлення волі та сфокусувати ресурси на їх реабілітації, допоможе зберегти соціально-корисний громадянський потенціал.

Впровадження нових технологій, електронного моніторингу у процес відбування покарань може замінити певні аспекти ув’язнення, які раніше були спрямовані на цілодобовий контроль за поведінкою правопорушника.

Передбачається, що в результаті застосування пробації до суспільства повернеться повноцінна людина, яка не порушує законодавство, чесно працює та сплачує податки.

Попередній

ОГОЛОШЕННЯ! Про вивіз сміття в с. Білогородка та с. Шевченкове згідно графіка.

Наступний

24 серпня о 10.00 в с.Білогородка відбудеться відкриття новітнього та сучасного магазину будівельних матеріалів "Буд Центр" ( місце розташування с.Білогородка, навпроти "Фори").