widget will appear here

Білогородська сільська рада

5 та 6 травня 2018 року в с. Білогородка відбувся Всеукраїнській турнір з боксу серед юнаків та юніорів 1999-2009 року народження – пам’яті Олександра САЄНКА.

Ведучою-співорганізатором цього чудово свята спорту боксу була – Юлія ОЧЕРЕТНЮК, депутат Білогородської сільської ради.

Сьогодні ми радо зустрічаємо всіх у нашій мальовничій Білогородці на Всеукраїнському турнірі з боксу памяті Олександра Саєнка, який відбувається за ініціативи комунального підприємства спортивний клуб “АРТ Спорт” та за підтримки Білогородської сільської ради.

Ми пишаємось рідним краєм, нашими перемогами і здобутками. З відкритим серцем зустрічаємо наших дорогих гостей.

Сьогодні до нас на турнір приїхали спортсмени з різних куточків нашої славної України. 

Під звуки спортивного маршу боксери та тренерський склад команд колоною пройшли до центру майданчика перед літньою сценою Будинку культури та вишикувалися для офіційного відкриття турніру. На офіційному відкритті вишикувалися юні боксери з 18 регіонів України.

 1. Команда ДЮСШ «ОЛІМП» м. Біла Церква, Київська обл.
 2. Команда ДЮСШ СК «Баришівськи» Баришівський район.
 3. Команда «Bazin boxing» Петропавлівская Борщагівка.
 4. Команда ДЮСШ «Колос» Васильків.
 5. Команда ОДЮСШ м.Чернігів.
 6. Команда «Боєць» м.Бородянка.
 7. Команда спортивного клубу – «Світ Боксу» м. Бровари.
 8. Команда КОДЮСШ м. Бориспіль Київська обл
 9. Команда КОДЮСШ м. Бориспіль Київська обл
 10. Команда ДЮСШ «МОН» м. Снятин Івано-Франківська область
 11. Команда СК «Арт Спорт» с. Білогородка Києво-Святошинська область
 12. Команда ДЮСШ СК «Чемпіон» м. Боярка
 13. Команда СК «Олімп плюс» с. Шпитьки
 14. Команда ДЮСШ м. Бориспіль
 15. Команда ДЮСШ м. Обухів
 16. Команда ДЮСШ пмт. Макарів
 17. Команда ДЮСШ м. Жажків
 18. Команда ДЮСШ пмт. Ставища

Білогородська громада щиро вітає гостей та піснею бадьорить серця юних спортсменів. Перед ними виступила юна співачка, відома жителям Білогородки учениця ЗОШ I-III ступенів № 2- Анастасія ФЕЩЕНКО – з піснею “Квітуча Україна”.

Нехай звуки маршу барабанщиків запалять у ваших серцях жагу до перемоги! Перед спортсменами показали свою майстерні юні барабанщики “Ансамбль барабанщиць”.

Потім на імпровізовану сцену вийшли двоє хлопчиків, тримаючи в руках розгорнутий прапор України та розповіли вірші про рідний стяг та рідну матінку Україну.

Синій, як море, як день, золотий —
 З неба і сонця наш прапор ясний.
 Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!

Далі ведуча офіційно оголосила – Всеукраїнський турнір з боксу пам’яті Олександра Саєнка  відкритим.

               Слава нашій Україні!
               Невмируща слава.
               Стійте, в цю хвилину
               Лине Гімн держави.

Спортивний клуб Олімп 5 який діє в нашій Білогородці  своєю появою і розвитком завдячує  Рискулову АбдураїмуТашиєвичу – Майстру спорту СРСР,  людині, яка об’єднує нашу молодь та залучає до занять спортом.

З 2003 року почалася історія спортивного клубу Олімп – 5. Безліч талановитих боксерів  виховувалося і зараз виховуєься в клубі. Він є осередком спортивного життя в нашій Білогородці.

Вихованцем клубу олімп -5 був і наш герой Олександр Саєнко, він був одним з перших хто записався до клубу. З великим завзяттям приймав участь в різних турнірах та змаганнях.  Дуже любив спорт. Був відкритою, щирою людиною. Але, на жаль, Олександр, як справжній герой, загинув у зоні АТО, віддавши своє життя за мирне небо над Україною і нашою Білогородкою.

Учасники турніру хвилиною мовчання вшанували нашого героя – Саєнка Олександра памяті якого і проводиться цей турнір.

 Світла память про нашого героя завжди буде у наших серцях!

Турнір з боксу відбувається сьогодні за підтримки Білгородської  сільської ради, яка в особі сільського голови Зуєва Максима Анатолійовича  завжди переймається питаннями спорту. До слова запрошено Білогородського Сільського голову.

Він сказав:”Всім доброго дня! Білогородська громада рада вітати вас усіх на нашій щирій, гостинній землі. Вас усіх дуже приємно бачити. Адже спорт, це альтернатива військовим та іншим негативним справам. Ви знаєте, що завжди у всі історичні часи на час проведення Олімпіад затихали гармати та всі суперечки переносилися на бігові доріжки. Я впевнений, що коли б це залежало від вас, ви боксували б тут 24 години на добу або 365 днів на рік не зупиняючись, аби не звучали постріли на Сході нашої неньки України і на землю не проливалось жодної  краплі крові. Цей турнір присвячений пам’яті нашого односельчанина, який загинув захищаючи нас з вами. 

В Україні підростає покоління, яке дуже потужне і цілеспрямоване, це ви, наша надія, наше майбутнє. Тому, всім вам щиро бажаю перемоги, щиро бажаю успіхів. Ідіть шляхами спорту! Ні – наркотикам! Ні – війні! Ні – алкоголю. Спорт – це найкращий вибір, який ви можете зробити для себе. Долучайте до спорту самі та долучайте своїх друзів, знайомих, товаришів. Я маю надію, що кількість учасників цього турніру буде збільшуватися з кожним роком, тому що ми плануємо проводити його щорічно. 

Ще раз всіх вас – наші юні спортсмени, тренери, суддівський корпус, всі наші гості – щиро вітаю на нашій Білогородській землі. Ми завжди ставимося до всіх з відкритою душою та відкритим серцем. 

Від імені Білогородської громади – Максим ЗУЄВ, Білогородський сільський голова”

На турнірі також були присутні високоповажні гості:

Президент Федерації боксу Київської області, майстер спорту України – Костянтин КАЛАШНІКОВ.

Він привітав учасників, організаторів, суддів та гостей з відкриттям турніру памяті Героя АТО Олександра Саєнка від імені Федерації боксу України та Київської обласної федерації боксу. Він також особисто подякував Абдураїму Ташиєвичу за його вклад, за його щоденну кропітку роботу з виховання юних боксерів. У Білогородці давно і дуже плідно розвивається бокс. Боксери Білогородки беруть участь у першості області та України та займають почесні місця. Робота ведеться на найвищому рівні. Він також відзначив збірну команду України, яка нещодавно приїхала з Чемпіонату Європи з боксу, що проводився в Італії. Команда привезла 6 медалей. І важливо те, що 3 медалі завойовані спортсменами нашої, Київської області. Це говорить про те, що бокс в області розвивається. Він також побажав всім тренерам та спортсменам, які знайшли можливість приїхати на цей турнір в Білогородку, всього найкращого! Щоб всі боксери достойно виступили та побажав щоб цей турнір розвивався! Щоб на цьому рингу переміг сильніший!

Координатор розвитку боксу в Київській області, майстер спорту міжнародного класу, учасник Олімпійських ігор – Володимир МАТВІЙЧУК.

Президент Федерації боксу Києво-Святошинського району, майстер спорту України – Валентин ПЕРЕПЕЧЕНКО.

Ще на відкритті турніру присутній почесний гість, юний спортсмен – Микита БІЛЯРСЬКИЙ. Це дитина з обмеженими можливостями, житель нашої громади. Це дитина, яка всім серцем любить та захоплюється спортом, живе ним. Всі щиро привітали його. Адже всі знають, що він дуже багато раз раз ставав чемпіоном з бігу, зі стрибків, велогонках, лижних змаганнях з тенісу. Ця дитина заслуговує підтримки. І громада пишається такими мужніми хлопчиками, як не зважаючи ні на що проявляють силу мужності та досягають високих результатів у спорті.

Далі, ведуча назвала колектив суддів, які обслуговують турнір з боксу.

Головний суддя – Ігор Анатолійович МАТВІЙЧУК, суддя національної категорії, заслужений тренер України.

Головний секретар судді – Олександр Євгенович ЖИБАРЄВ, суддя національної категорії, майстер спорту СРСР.

Судді:

 1. Олександр Васильвич ЩИБРИК, суддя національної категорії, майстер спорту СРСР.
 2. Володимир Михайлович ЧАЗОВ, суддя національної категорії.
 3. Василь Васильвич ЮРЧЕНКО, суддя національної категорії.
 4. Василь Іванович КРАВЧУК, суддя національної категорії.

Далі маленька співачка Оля ГАРБУЗЮК – піснею “Любов”, учасниця “Голос діти”, своєю піснею підбадьорила спортсменів та запалила серця бажанням перемагати.

Відразу, забігаючи наперед двох днів запеклих двобоїв юних спортсменів-боксерів, скажемо, що наша команда –  СК «Арт Спорт» с. Білогородка, Києво-Святошинського району – зайняла перше місце у загальнокомандній першості та виборола кубок Всеукраїнського турніру з боксу серед юнаків та юніорів 1999-2009 року народження – пам’яті Олександра Саєнка.

Ось імена наших боксерів-переможців: 

Лукін Максим                2004    – 1 місце
Боровик Денис              2003    – 2 місце
Ярошенко Анастасія    2005    – 1 місце
Гайдай Ірина                 2004     – 2 місце
Вострікова Ірина          2006     – 1 місце
Волошин Владислав   2002     – 2 місце
Колитюк Владислав    2002     – 1 місце
Бричок Артур                1999      – 1 місце
Заволока Владислав   2006     – 2 місце
Ходзюк Назар               2008     – 2 місце
Беликов Богдан            2008     – 2 місце
Покришев Олександр  2008    – 1 місце
Добровінський Артем  2003     – 1 місце
Ламаченко Днис           1999     – 2 місце
Спасіченко Юрій          2008    – 2 місце
Гайдай Олександр       2003     – 2 місце

              

А далі були спекотні 2 дні – 5 та 6 травня 2018 року ( у прямому та переносному значеннях). Природа подарувала теплі, спекотні дні (30 градусів тепла, яскраве сонце), а спортсмени подарували глядачам яскраві, запеклі, іноді жорсткі протистояння на рингу.

Як це відбувалося, хто не зміг побувати на змаганнях, дивіться у нашому ВІДЕОРЕПОРТАЖ нижче та дивіться ФОТОГАЛЕРЕЮ двох днів змагань.

Нижче приведено офіційне

Положення

Про проведення Всеукраїнського турніру з БОКСУ пам’яті Олександра Саєнка серед юнаків та юніорів.

Затверджено: Білогородський сільський голова – Зуєв М.А.
Погоджено: Директор КП СК «Арт Спорт» – Воловик В.І.

Змагання проводяться з метою:

 • популяризації та подальшого розвитку Боксу в області;
 • підвищення майстерності спортсменів
 1. Термін і місце проведення змагань:

Змагання проводяться в с. Білогородка 5-6 травня 2018 року.

5 травня 2018 року.

09:00-09:30 приїзд гостей(учасників) та суддівської колегії
09:30-12:00 зважування учасників турніру
12:00-15:00 жеребкування (визначення пар суперників)

15:00 урочисте відкриття та початок турніру

6 травня 2018 року

11:00 початок турніру – ФІНАЛ

Контактний телефон: 097-559-71-74 Рискулов Абдураїм Ташиєвич.

 1. Організація та проведення змагань:

Безпосереднє проведення змагань покладається на колегію суддів. Головний суддя – майстер спорту СРСР, суддя національної категорії Жибарєв Олександр Євгенійович.
Відповідальність за організацію та проведення змагань покладається на
Комунальне підприємство Спортивний клуб «Арт Спорт», керівник Воловик В.І.
тел: 093-093-20-33

 1. Умови проведення, учасники змагань:

Змагання особисті. До змагань допускаються спортсмени 1999-2009 р. н. Змагання проводяться згідно стандартам та технічним правилам АІБА (Міжнародна асоціація любительського боксу).

Вагові категорії: всі вагові категорії прийняті згідно з положенням АІБА.

 1. Умови прийому учасників і суддів: несуть організації, що відряджають.

Витрати по відрядженню учасників, тренерів, представників (проїзд) – несуть організації, відряджають.

Витрати по відрядженню учасників, тренерів, представників (проживання,
харчування) – несе організатор – Комунальне підприємство «Арт Спорт».

Витрати по оплаті суддів, нагородженню переможців та призерів змагань медалями відповідних ступенів, грамотами – за рахунок організатора Комунальне підприємство «Арт Спорт».

 1. Нагородження:

Спортсмени, що посіли І-ІІІ місця нагороджуються грамотами та медалями.

 1. Порядок подання заявок:

До головної суддівської колегії в день приїзду подаються: іменна заявка, завірена нач. відділами з питань фізичної культури і спорту та лікарем поліклініки, свідоцтво про народження або паспорт (офіційний документ, який підтверджує особу власника).

Це Положення є офіційним викликом на змагання!

Список команд та учасників, які взяли участь у турнірі.

 1. Команда ДЮСШ «ОЛІМП» м. Біла Церква, Київська обл.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія   Тренер  
1.         Врублевський В 2008 р. 30 кг   Білоусов В.В. 4.0518
2.         Бабенко Ігор 2002 р. 80 кг      
3.         Дубенко Антон 2002 р. 60      
4.         Сокур Павло 2002 57      
5.         Валіваев Д 2002 80+      
6.         Медвідь Н 2005 42      
7.         Кушнеренко Є 2002 75      

 Команда ДЮСШ СК «Баришівка», Баришівський район.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія   Тренер  
1.         Осадчий Антон 2009 р.   Бенескул В.Н.  
2.         Пчолкін Костя 2007 р.     Бенескул В.Н.  
3.         Невайи Антон 2004 р.     Бенескул В.Н.  
4.         Левакін Ярослав 2006     Бенескул В.Н.  
5.         Ковальчук Богдан 2003     Бенескул В.Н.  
6.         Колесніе Віктор 2003     Бенескул В.Н.  
7.         Півичок Іван 2002     Бенескул В.Н.  
8.         Третьяк Влад 2004     Бенескул В.Н.  
9.         Ковальов Кирил 2006     Шарій В.М.  
10.     Коліг Деніс 2007     Шарій В.М.  
11.     Соломоха Артем 2006     Шарій В.М.  
12.     Шарій Єгор 2005     Шарій В.М.  
13.     Якуш Іван 2003     Шарій В.М.  
14.     Якуш Олексій 2007     Бенескул В.Н.  
 1. Команда «Bazin boxing», Петропавлівская Борщагівка, Києво-Святошинський район.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія   Тренер  
1.         Войтушенко Дмитро 2006 р. 42   Моїсеєв С.Ю.  
2.         Латушко Даніїл 2005 р. 42   Моїсеєв С.Ю.  
3.         Хлистал Єгор 2005 р. 48   Моїсеєв С.Ю.  
4.         Акобян Роман 2006 42   Моїсеєв С.Ю.  
5.         Грицак Денис 2007 37   Моїсеєв С.Ю.  
6.         Шостак Артур 2006 34   Моїсеєв С.Ю.  
7.         Сиромолот Радіон 2009 26   Моїсеєв С.Ю.  
8.         Смик Владислав 2003 63   Моїсеєв С.Ю.  
 1. Команда ДЮСШ «Колос», м. Васильків.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія   Тренер  
1.         Званський Д. 2007 р. 33   Савчук С. В.  
2.         Порогілий Артем 2006 р. 31   Савчук С. В.  
3.         Дунаєнко Даня 2008 р. 38   Савчук С. В.  
4.         Корчілов Ренат 2007 38   Савчук С. В.  
5.         Закс Сергій 2006 32   Савчук С. В.  
6.         Глухін Денис 1999 71   Савчук С. В.  
 1. Команда ОДЮСШ, м. Чернігів.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Нечипоренко Олександр 2004 р. 39 І Марченко І.В.  
2.         Стригун Єгор 2007 р. 36 б/р Марченко І.В.  
3.         Терещенко Дмитро 2003 р. 66 КМСУ Марченко І.В.  
4.         Онацький Єгор 2002 66 І Марченко І.В.  
5.         Зеленський Максим 2000 69 ІІ Марченко І.В.  
6.         Кот Михайло 2007 48 б/р Марченко І.В.  

 Команда «Боєць», м. Бородянка.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Атоманчук В. 2001 р.   І Степанов  
2.         Дубовенко Н. 2001 р.   І Степанов  
3.         Науменко В. 2002 р.   ІІ Степанов  
4.         Мельничук А. 2004   ІІ Степанов  
5.         Вовк О. 2005   ІІ Степанов  
6.         Малихін В 2003   ІІ Степанов  
7.         Тарасенко І 2005   ІІІ Степанов  
8.         Тарасенко М. 2004   ІІІ Степанов  
9.         Закоблук Н. 2005   ІІІ Степанов  
10.     Ткач Едуард 2006   ІІІ Степанов  
11.     Кардашов Богдан 2002   ІІІ Степанов  
12.     Ковишнець Е. 2004   ІІІ Степанов  
13.     Цема Єгор 2004   ІІІ Степанов  
 1. Команда клуб – «Світ Боксу», м. Бровари.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Шибченко Максим 2008 р. 30 б/р Бабоян  
2.         Муращенко Іван 2008 р. 38,5 б/р Бабоян  
3.         Самохвалов Георгій 2008 р. 32 б/р Бабоян  
4.         Сивогляс Данило 2007 40 ІІІ Бабоян  
5.         Іщенко Данило 2005 60 ІІ Бабоян  
6.         Івченко Данило 2004 50 І Бабоян  
7.         Оболоник Артем 20054 48 І Бабоян  
8.         Камецький Володимир 2003 60 І Бабоян  
9.         Зінченко Ярослав 2002 54 І Бабоян  
10.     Гугуцидзе Давид 2002 57 ІІ Бабоян  
11.     Дернов Дмитро 2003 66 ІІ Бабоян  
12.     Костенко Кирило 2001 72 І Бабоян  
 1. Команда СК «Патріот», с. Зазим’я, Броварський район.

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Головенко Ілля 2009 р. 28   Тюрін С.  
2.         Горстка Мирослав 2009 р. 40   Тюрін С.  
3.         Сергієнко Назар 2008 р. 34   Тюрін С.  
4.         Сопон Роман 2006 41   Тюрін С.  
5.         Селип Артем 2005 34 ІІ Тюрін С.  
6.         Літвіненко Максим 2005 47 ІІІ Тюрін С.  
7.         Вотський Артур 2004 38 І Тюрін С.  
8.         Сергієнко Максим 2004 60 І Тюрін С.  
 1. Команда КОДЮСШ, м. Бориспіль, Київська обл

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Дмитрієнко Олексій 2002     Дмитрієнко  
2.         Жежук Сергій 2002     Дмитрієнко  
3.         Осадча Настя 2003     Дмитрієнко  
4.         Яксун Вадим 2004     Дмитрієнко  
5.         Бобрівник Владислав 2003     Дмитрієнко  
6.         Литвинов Микита 2006     Дмитрієнко  
7.         Сахно Андрій 2006     Дмитрієнко  
8.         Ломако Єгор 2006     Дмитрієнко  
9.         Гетьманюк Михайло 2008        
10.     Малишев Володимир 2010        
11.     Ходак Єгор 2004        
12.     Лобанов Данил 2004        
13.     Якуш Іван 2006        
14.     Найденко Кіріл 2006        
15.     Якуш Олексій 2007        
16.     Руденко Сергій 2003        
17.     Марченко Олександр 2003        
18.     Богребний Растіслав 2003        
 1. Команда ДЮСШ «МОН», м. Снятин, Івано-Франківська область

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
11.     Ярощук Давид 2005 р. 41,5 ІІ Івлєв О.  
12.     Горстка Мирослав 2005 р. 45 ІІ Івлєв О.  
 1. Команда СК «Арт Спорт», с. Білогородка, Києво-Святошинський район

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Лукін М. 2004   ІІІ Рискулов  
2.         Боровик Денис 2003   ІІІ Рискулов  
3.         Ярошенко Анастасія 2005   ІІІ Рискулов  
4.         Гайдай Ірина 2004   ІІІ Рискулов  
5.         Вострікова Ірина 2006   ІІІ Рискулов  
6.         Волошин Владислав 2002   ІІІ Рискулов  
7.         Колитюк Владислав 2002   ІІІ Рискулов  
8.         Бричок Артур 1999   ІІІ Рискулов  
9.         Заволока Владислав 2006   ІІІ Рискулов  
10.     Ходзюк Назар 2008   ІІІ Рискулов  
11.     Беликов Богдан 2008   ІІІ Рискулов  
12.     Покришев Олександр 2008   ІІІ Рискулов  
13.     Добровінський Артем 2003   ІІІ Рискулов  
14.     Ламаченко Днис 1999   ІІІ Рискулов  
15.     Спасіченко Юрій 2008   ІІІ Рискулов  
16.     Гайдай Олександр 2003   ІІІ Рискулов  
 1. Команда ДЮСШ СК «Чемпіон», м. Боярка

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Волособський Владислав 2007     Бабенко Г. Е.  
2.         Волособський Ярослав 2009     Бабенко Г. Е.  
3.         Волобовська Анна 2004     Бабенко Г. Е.  
4.         Приходько Владислав 2006     Бабенко Г. Е.  
5.         Гладуш Назар 2004     Бабенко Г. Е.  
6.         Шукбров  Бабек 2004     Бабенко Г. Е.  
7.         Маліновський Олексій       Бабенко Г. Е.  
8.         Кучкаров Хуршет 2008     Бабенко Г. Е.  
9.         Колосін Кирил 2006     Бабенко Г. Е.  
10.     Ситник Роман       Бабенко Г. Е.  
11.     Попюк Микола 2006     Бабенко Г. Е.  

13. Команда СК «Олімп плюс», с. Шпитьки, Києво-Святошинський район

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Сухенко Д. В. 2000        
2.         Мойсеєнко М. С. 2000        
3.         Бобик В. О. 2002        
4.         Бобик Д. О. 2001        
5.         Стрельченко З. С. 2000        
6.         Ткачук О. В. 2001        
7.         Савенко З. С. 2008        
8.         Вихристенко Д. О. 2006        
9.         Панасюк М. А. 2004        

14. Команда ДЮСШ, м. Бориспіль

п/п

Призвище та ім’я Дата народження Вагова категорія Розряд Тренер  
1.         Інапшба Никіта 2006   б/р    
2.         Колошва Сергій 2006   ІІІ    
3.         Артеменко Сергій 2009   І    
4.         Дубина Сергій 2003   ІІ    
5.         Жердев Михайло 2003   ІІ    
6.         Волянський Артем 2003   ІІІ    

ФОТОГАЛЕРЕЯ – Перший День турніру – 05.05.2018 року 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”73″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”147″ thumbnail_height=”115″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”32″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Показати як слайдшоу]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Попередній

28 квітня 2018 року відбувся щорічний турнір з міні-футболу пам'яті Євгенія Вячеславовича Плішка

Наступний

Нові правила отримання житлової субсидії на 2018 рік