widget will appear here
Понеділок, 9 Вересня 2024

Білогородська сільська рада

У період з 25 листопада до 10 грудня відбуватиметься щорічна Всеукраїнська акція „16 днів проти насильства”.

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію „16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу з 25 листопада до 10 грудня активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Україна приєдналася до акції „16 днів проти насильства” у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським 2 конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднавши 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми „Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні”, яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочало нову хвилю кампанії „Розірви коло”. Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

В рамках інформаційної кампанії, у новому відеоролику „Розірви коло” демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює укоріненість проблеми.

Інформаційна кампанія „Розірви коло” закликає усе суспільство до активних дій і „нульової” толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах.

Правда завжди одна:

  • якщо він любить, то ніколи не вдарить!
  • зробити боляче ‒ це не прояв симпатії!
  • твоя “хата не скраю” ‒ ти можеш допомогти!

Відеоролик „Розірви коло” та інші тематичні відеоролики можна завантажити з офіційного сайту Міністерства соціальної політики України за посиланням https://rozirvykolo.org/

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства та для отримання консультації можна звернутись на національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації  0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України).

Попередній

З 1 грудня 2020 прожитковий мінімум зросте: на що це вплине

Наступний

Акція „16 днів проти насильства. ”СКАЖИ НАСИЛЬСТВУ “НІ”!