widget will appear here

Білогородська сільська рада

У селі Гнатівка, яке входить до Білогородської громади, відбулися традиційні урочистості на честь українських воїнів. Вчора, 7 лютого, тут вшанували пам’ять оборонців Києва у 1918 році та відзначили День заснування Армії УНР.

Саме у Гнатівці міністр військових справ Олександр Жуківський видав наказ про формування Окремого Запорізького загону, першого регулярного військового підрозділу Армії УНР. Це рішення від 9 лютого 1918 року було освячене урочистим молебнем у храмі Різдва Богородиці.

На честь подій, які мають велике значення і для новітньої історії України, в Гнатівці відбулася літургія у храмі Різдва Богородиці. Після пройшли молебень та урочистий мітинг на честь 103-ї річниці заснування Окремого Запорізького загону – першого добровольчого формування Армії Української Народної Республіки.

Богослужіння очолив благочинний Вишневського благочиння прот. Михаїл Ткач із духовенством: прот. от. Василем Лило, прот. от. Дмитром Присяжним, прот. от. Дмитром Сливчуком, прот. от. Ярославом Возняком, прот. от. Петром Шендлярським.

Богослужіння відбулося на запрошення настоятеля храму Різдва Богородиці села Гнатівка прот. от. Ярослава Чорненького.

Довідково: Армія Української народної республіки (УНР) – збройні формування УНР, які діяли в період із лютого 1917 по квітень 1918 року. З жовтня 1918 року по листопад 1920 року це була регулярна армія УНР.

На початку лютого 1918 року на підступах до Києва точилися запеклі бої з більшовицькими військами, які намагалися захопити столицю. Місто обороняли понад 10 військових формувань різного роду та статусу.

Врешті військо було змушено залишити Київ і саме в Гнатівці об’єдналося в Окремий Запорізький загін під командуванням генерала К. Присовського. Так було покладено початок формуванню регулярної армії УНР, яка діяла до листопада 1920 року, коли після переходу Збруча була інтернована владою Польщі.

Попередній

Графік приймання громадян посадовими особами Білогородської сільської ради

Наступний

Спортсмени Святопетрівського СК LEGION вдало почали 2021 рік на змаганнях у Рівному