widget will appear here
Понеділок, 9 Вересня 2024

Білогородська сільська рада

Дошкільний навчальний заклад «Барвінок» с. Білогородка очолює Тетяна Іванівна Босак. Досвідчена завідуюча та педагог, вона 34 роки працює в цьому навчальному закладі, тому знає його “зсередини” і до дрібниць.   

 

Ми завітали до завідуючої нашого дитячого садочка «Барвінок» з найактуальнішими, найважливішими питаннями для кожної сім’ї, яка має маленьких дітей, яким цього року йти у садочок. Відповіді на них ви можете прочитати нижче.

 

Хто, яким чином може потрапити у дитячий садок с. Білогородка?

Найкращий спосіб зробити дитину хорошою – це зробити її щасливою.
Оскар Уайльд

Як потрапити у Білогородський дитячий садок? Чи варто ставати в чергу відразу після народження дитини?

Звичайно, записуватися потрібно при народжені дитини. Дитина народилась і бажано одразу зателефонувати або прийти до нас в дитячий садочок. Мій телефон не засекречений – телефонуйте, я Вас запишу та скажу яка у Вас черга.

Чи існує в дитячому садочку с. Білогородка електронна черга?

Взагалі, в дитячих садках  Києво-Святошинського району електронна черга НЕ ПРАЦЮЄ.

Які документи знадобляться для оформлення в дитячий садок?

Копія або оригінал про народження дитини, довідка або форма №3 про реєстрацію дитини.

Чи потрібно платити вступний внесок?

У нашому дитячому садочку грошових внесків не існує. Я їх ніколи не брала, не беру та не раджу брати. Бо вважаю це неправильно. Тому, я завжди сплю спокійно. Але взяти інший бік нашого життя  – без батьківської допомоги ми не впораємося. Звичайно, є батьки, які можуть нам допомогти і залюбки це роблять. Я вважаю, що такою допомогою не потрібно нехтувати.  Адже вона надається не грошима, а у вигляді послуг, робіт, товарів.

Які є пільги для вступу в садок?

Пільгами користуються батьки, які є учасниками АТО, багатодітні сім’ї в яких троє та більше дітей.

Чи може хтось потрапити в дитячий садочок без черги?

Потрапити в наш заклад неможна. Але, ми беремо без черги дітей працівників таких малозабезпечених категорій як: лікарі, вчителі, працівники соціальної сфери, у яких невелика заробітна плата. 

Чи є в Білогородському садочку ясельна група? З якого віку беруть в дитячий садочок?

Ясельної групи не існує. Згідно Статуту – ми дитячий садок, а не ясла-садочок. Беремо в садочок з 3 років.

Скільки в групах повинно бути дітей?

За усіма стандартами в групі дитячого садочка моє бути 20-25 дітей. У нас групи в 1,5 рази переповнені, у них 30-35 дітей і більше. Це не створює дискомфорту лише тому, що життя вносить свої корективи. Щодня в групи батьки приводять менше дітей. З 30-35 дітей в групу ходять 16-20.  У кожній групі працює по два вихователі та помічник вихователя. Наш дитячий садок працює за 12-годинним графіком, з 7:00 до 19:00. Робоча зміна вихователя – 6 годин. Один вихователь працює з 7:00 до 13:00, інший приходить в групу з 13:00 до 19:00.

Хто годує дітей і чим?

Їжа готується в нашому дитячому садку нашими кухарями. Вони, звісно, пройшли всі санітарні огляди і мають санітарні книжки, записи в яких відповідають потрібним нормам. Меню дитячого садочка щодня фіксується в спеціальному журналі, там зазначаються обсяги, назви кожного продукту. Годують дітей в групах вихователі і помічники вихователя (няня). Харчування у нас хороше. Вартість харчування 50 грн.

Чи важлива прописка для зарахування в наш садок?

Так. Я вимагаю. Може це й не зовсім правильно але, в першу чергу, ми беремо жителів села, які прописані в Білогородці.

Як буди батькам, які не мають потрібних за медичними нормами щеплень своїх дітей? Чи берете Ви таких дітей до садочка?

Наш лікар-педіатр є прихильником того, щоб діти мали всі потрібні щеплення. Але я, як завідувач, нікого не примушую, бо зараз ніхто  не впевнений у якості вакцин. В Україні є спалах хвороби кору, це змушує батьків вакцинувати дітей. Ці щеплення потрібні.

Які є гуртки функціюють при садочку?

Гуртків у нас немає. Ми намагалися вибрати різні форми залучення дітей до гуртків: хореографію, танці, малювання тощо. Але, як виявилося, всім батькам не догодиш. Тому, зараз це платні послуги. Хочуть батьки розвивати дитину з малювання, він за це платить. Не хочуть, не ведуть, дитина не займається нічим. 

Який графік життя у нашому прекрасному садочку?

У нас є свій режим дня. В першій половині дня у діток обов’язково по 2-3 заняття, спортивні розваги, у другій половині дня – готуються до виступів, граються.

Чи працює садок в літку? До якого числа працює Білогородський дитячий садок? 

Дитячий садок в літку не працює вже років 5. Плануємо з 16 липня 2018 року призупинить роботу і відкритися – 27 серпня 2018 року щоб приготуватися до 1 вересня, нового навчального року.

 

Про розвиток дитячого садочка та його майбутнє.

Чітка мета – перший крок до будь-якого досягнення.

У. Клемент Стоун

Коли добудуюсь садочок і скільки після перебудову в ньому буде місць?

Поживемо – побачимо, але нам обіцяли, що на осінь будуть виділені кошти, щоб хоч фундамент покласти. Садочок має добудуватися ще на шість груп. Дай боже щоб це відбулося. Будемо сподіватися!

Чим допомагає громада, громадські організації?

Громада нічим не допомагає. Допомагають батьки, діти яких вчаться в нашому дитячому садочку. На них лягає основний тягар допомоги нам. 

Чим допомагає Білогородська сільська рада?

Так, нам допомагають. Всі наші прохання намагаються задовольнити. Допомагають навіть у зовсім нестандартних ситуаціях. Ось приведу вам такий приклад. Наприкінці квітня на початку травня вимкнули у нас в садочку світло та ще й у п’ятницю, в кінці тижня. Я телефонувала всім, кому тільки можна було, ніхто не зміг вирішить це питання, бо травневі свята та вихідні. Тоді телефоную особисто Максиму Анатолійовичу, він відразу відповів та теж мені каже, що зараз у відпустці і далеко від села, що не володіє інформацією. Я починаю думати з ким домовитись, щоб продукти не зіпсувались, як врятувати ситуацію. А на душі, чомусь, був спокій, я була впевнена, що ситуація вирішиться позитивно і нас не залишать наодинці з цією проблемою. Через деякий час телефонує Максим Анатолійович та каже, що до лабораторії, яка займається подібними проблемами, фірма працює з такими пошкодженнями, і вони швидко знайшли перебитий кабель. Пообіцяли, що до вівторка полагодять лінію електромереж. А до того часу, звернувся до члена виконкому Олександра Бернацького, поки відновлять кабель, його підприємство своїми силами та коштами, провели нам тимчасове електропостачання. А в неділю ввечері зателефонував і сказав що все зроблено. Ось така співпраця та допомога нашому садочку навіть у дуже нестандартних ситуаціях з Білогородською сільською радою.

Чи забезпечує держава наш садочок бюджетними коштами?

Бюджету в нас не вистачає. Держава нас не забезпечує.

 

Хто працює в дитячому садочку?

Чим наполегливіше ви працюєте, тим більш успішнішим ви стаєте. 

Гарі Плеєр

Розкажіть про себе: ким Ви працюєте і як довго працюєте за цією професією?

На посаді завідуючої працюю з грудня 1995 року. В цьому закладі я працюю вже 34 роки, 11 років з них я пропрацювала – вихователем, і 23 роки – на посаді завідуючої дитячим садочком.

Я закінчила Київське міське педагогічне училище (зараз університет імені Грінченка). Здобула освіту вихователя широкого профілю.

Чи складно Вам, Тетяно Іванівно, було знайти спільну мову з колективом? На яку посаду Ви прийшли до дитячого садочка?

У нас чудовий, прекрасний, добрий, мудрий, дуже талановитий та дружний колектив. І цим все сказано!

Особисто я прийшла працювати в садочок за направленням від Білогородського радгоспу “60 років Жовтню” в 1984 році. Коли я прийшла працювати в наш дитячий садок, мені було 31 рік. По країні були скорочення груп, скорочення дошкільних закладів. По технічному паспорту наш садок на 8 груп, коли я прийшла залишилось 2 групи. В 1995 році зайняла посаду завідуючої але працювала два рази в тиждень вихователем. Іноді доводилося працювати медичною сестрою та, навіть, завідувачкою господарством, тому, що не вистачало персоналу. Було важко, але зараз я вдячна долі, що провела мене через цей тернистий шлях.

Як директор Ви дотримуєтеся якого стилю керівництва авторитарного чи демократичного?

Стиль управління, все ж, не авторитарний, стиль – демократичний. Я вважаю, від авторитарного ми нічого не доб’ємося. Але, іноді таки треба «і кнутом и пряником» колись похвалити, колись пожурити. І, загалом, сказати, що ми молодці! Я ніколи не вішаю собі нагороди, бо я без колективу – ніхто. Мені дуже подобається пісня «Команда» в якій співають: «Команда без которой мне никак», якщо є команда однодумців, команда, яка підтримує, яка в складній ситуації тебе не втопить, а підкаже як вийти з цієї ситуації, то такий колектив – є скарбом.

Скільки працівників у садочку разом з Вами?

У нас в дитячому садочку функціонує 9 груп. На 9 груп 18 вихователів, завідуюча, вихователь-методист, практичний психолог, керівник, медична сестра, інструктори фізкультури, вчитель логопед, сторожі, слюсар та двірник. Всього 52 працівника. Загалом заклад штатами забезпечений.

Чи потрібні якісь особливі якості і навички людині, яка вирішила стати фахівцем в цій галузі?

У такої людини не має бути агресії, людина свідомо має розуміти чого вона сюди прийшла. Які вимоги до вихователя ставить сьогодення та чітко усвідомлювати наслідки своєї роботи у вихованні майбутнього покоління. Звичайно, у вихователя має бути педагогічна освіта.

І, якщо узагальнити нашу розмову, то скажу – ми  ставимося до наших дітей і любимо, як своїх рідних!

Розмову з Тетяною Босак провела – Аліна МІГОВА

Попередній

УВАГА! Відключення електроенергії на деяких вулицях с. Білогородка 05.06.2018 року з 09:00 до 17:00

Наступний

РІШЕННЯ про обмеження торгівлі спиртними напоями 2 червня 2018 року під час «Святкування Дня захисту дітей», у період з 10:00 до 17:00 години