widget will appear here

Білогородська сільська рада

З публікацій мешканців Білогородської громади у мережі Фейсбук.

Ця купа сміття висипана на історичному місці біля ДОТ 402 — (довготривала оборонна точка (ДОТ), що входила до складу першої лінії оборони Київського укріпленого району. ДОТ № 402 розташовано на північній околиці Білогородки. Пам’ятка історії, науки і техніки місцевого значення.)

Купу пакувального сміття висипали за 50 метрів біля лісової дороги, що йде в глибину лісу до заплави річки Ірпінь.

Можливо хтось із наших читачів ідентифікує це сміття і знає, хто нещодавно клав у себе на подвір’ї або біля будинку цю бруківку або став свідком викидання його на цьому місці? Звертайтеся в “Козацьку варту”.

“Хтось нещодавно поклав вдома бруківку “Еверест”. А в лісі забувся упаковку.
Таблички на бидло не діють.
Ліс, Ширма, біля ДОТа, узбіччя дороги до водокачки.”

А ЧИ РОСТЕ У ЛІСІ СМІТТЯ?

Багато років тому, ще близько 30-ти, люди купували продукти харчування у скляній тарі або загортали все у обгортковий папір, часто в газети. Всі пам’ятають, як пластикові пакети обережно прали і сушили та використовували їх десятки разів. В той час, коли не виробляли штучних упаковок, проблеми засміченості лісових та житлових масивів – просто не існувало.

У наше сьогоднішнє існування і життєдіяльність людини – увірвалась проблема надмірної засміченості навколишнього середовища. І щороку ця проблема набуває дедалі загрозливіших масштабів. Життя на землі та спілкування з природою практично всюди супроводжує небажаний «свідок» – пластик та інше побутове сміття.

У житті пересічних українців, які хочуть рухатися впевненими кроками до Європи, за норму є викинути непотріб з вікна автомобіля на узбіччя траси чи, приміром, завезти будівельне сміття з будівельного майданчика або з дачі у лісову смугу чи до сусіднього лісу…

Фахівці стверджують, що у той час як населення країни зменшується — кількість сміття збільшується. Щороку українці створюють приблизно 11 млн. твердих побутових відходів, лише 4% сортується і переробляється, більше 93% — опиняється на сміттєзвалищах.

Несанкціоновані сміттєзвалища на території лісових масивів найчастіше утворюють у ярах, балках, кар’єрах. Таким чином, при відсутності системи захисту ґрунтових вод та інших очисних систем відбувається забруднення повітря і води, – розповідають працівники лісового господарства.

Також звалища часто підпалюють, у результаті чого у повітря виділяється багато шкідливих хімічних сполук, у тому числі токсичні речовини (солі заліза, свинцю, цинку, ртуть та пестициди, розчини та фарбники). Крім того, підпал стихійних сміттєзвилищ загрожує виникненню лісових пожеж.

А ще смітники – це вбивча шкода для диких тварин та птахів. Мешканці лісів можуть випадково з’їсти пластик чи інше сміття. Просторами інтернету мандрує чимало світлин із тваринами, що потрапили у пастку пластикових пакетів, пляшок, сіток…

Проте населення цілеспрямовано вивозить у лісові масиви сміття або ж залишає таку «подяку» для лісових мешканців після хорошого відпочинку…

Законодавство передбачає покарання за засмічення лісу. Згідно із ст. 73 “Засмічення лісів відходами” Кодексу України про адміністративні правопорушення, це порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пам’ятаймо, що ми – гості на цій Планеті. Відповідальність за забруднення довкілля, за утворення стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах не оцінюється лише розміром штрафу. Від забруднень сміттям страждають тварини та рослини, а також страждатимуть майбутні покоління. Адже пластикова та поліетиленова продукція або не розкладається зовсім, або розкладеться через сотні років.

Зробімо наше життя чистішим!

За матеріалами:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Попередній

РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 250 від 26 листопада 2019 року про проведення сесії Білогородської сільської ради

Наступний

Заява від мешканців будинку № 79, вул. Шкільна про забруднення території, що прилягає до будинку, сусідами.