widget will appear here

Білогородська сільська рада

18 травня Україна відзначає одну з найтрагічніших сторінок в історії нашої країни – День пам’яті жертв депортації кримських татар. Це був безжальний акт геноциду цілого народу, злочин тоталітарного режиму, що немає строків давнини та шансів на пробачення або забуття.

Тим більше, що лише за чверть століття після здобуття права на повернення кримські татари знову зазнали утисків та почали лишати рідну землю через російську анексію та окупацію Криму в 2014 році. Багато родин знайшли нову домівку в Білогородській громаді.У цей скорботний день низько схиляємо голови на знак пам’яті про всіх жертв депортації кримських татар. Сумуємо з кожною родиною, яка втратила рідних та близьких, пройшла скрізь відчай втрати глибоких корінь у рідній землі.

Щиро шануємо всіх представників кримськотатарського народу, хто сьогодні бореться за повернення Криму додому та відновлення територіальної цілісності України. Зберігає славетну давню історію.На знак єдності з кримськотатарським народом, вшанування трагічної та водночас величної історії бібліотеки та навчальні заклади Білогородської громади відтепер мають видання «Історичний шлях кримськотатарського народу з Криму до Литви».

Путівник переданий до Білогородської громади за ініціативи сільського голови Антона Овсієнка литовським партнером – ГО «East European Cooperation», розробницею маршруту.

Видання засноване на даних наукових досліджень українських та литовських істориків. Є історичною мандрівкою, що починається в Керчі, проходить через весь Крим, вздовж берегів Дніпра, Білорусь, Литву та історично продовжується в Польщі.

Віримо, що одного дня цей шлях стане дійсністю та матиме старт у першій точці на мапі. Поки ж заохочуємо юних та дорослих мешканців громади відкривати важливі сторінки історії України, невід’ємною частиною якою є історія корінного кримськотатарського народу.

Попередній

Перший чемпіонат Білогородської територіальної громади з футболу

Наступний

У Білогородському ЦНАПі зареєстровані 22 немовляти та три шлюби