Як пройшов День перемоги над нацизмом у громаді (ФОТО)
У Білогородській громаді відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Урочистості почалися в суботу, 8 травня, у День пам’яті та примирення, і завершилися 9 травня.
Нові сенси дня, що єднає покоління
Від початку російської агресії та окупації в Україні ставлення до свята перемоги змінилося докорінним чином. Замість помпезних урочистостей – стримані церемонії з живими квітами.
Заходи 8 травня
Білогородка
Гнатівка
Лука
Серед тих, хто віддає шану всім, хто загинув або пережив страшні роки, майже немає поважних чоловіків та жінок з нагородами. 76-у повоєнну весну зустрічають одиниці з тих, хто юнаком святкував День перемоги в 1945 році.
Заходи 9 травня
Бобриця
Гореничі
Музичі
Неграші
Святопетрівське
Стоянка
Шевченкове
Час безжальний до стійкого покоління, яке пройшло через жахливі випробування війною, окупацією, концтаборами – для багатьох німецькі катівні змінювалися тюрмами ГУЛАГу. Мільйони пройшли через принизливі перевірки та багато років були обмежені в і без того мізерних правах «радянської людини».
Втім це позаду, і в незалежній Україні ми вшановуємо пам’ять та кажемо: ніколи знову. Оскільки знаємо, яким крихким є мир, і що війна ввалюється в наш дім без стуку в двері.
Ветеранами стають наші чоловіки та дружини, брати та сестри, сини та доньки, близькі та дальні родичі, друзі, колеги, сусіди. Майже на кожному цвинтарі є алея, де завжди панує особлива тиша, як на алеї Героїв Небесної Сотні на Інститутській…
Сьогодні в Білогородській громаді мешкає єдиний учасник бойових дій – уродженець Білогородки Микола Іванович Сміян. 94-річного ветерана, який воював далеко від рідної землі в Маньчжурії, привітали від імені Білогородського сільського голови Антона Овсієнка.
Привітання ветерана
Втім увагу було приділено всім без виключення мешканцям, хто має статус ветерана, є вдовою або вдівцем учасників Другої світової війни, дитиною війни. До Дня перемоги згідно з рішенням сесії сільської ради 652 особи отримали грошову допомогу.
Це найменше, що можемо зробити для тих, кому зобов’язані спокійним сьогодні та змогою розбудовувати наш спільний дім – Білогородську громаду.
До заходів у селах долучилися представники сільської ради, депутатського корпусу, старостинських округів, комунальних підприємств та інших підрозділів. Відбулися поминальні літургії за участі духовенства.