widget will appear here

Білогородська сільська рада

«ГІРЧИТЬ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ РОКИ»

26 квітня 2018 року в Будинку культури с. Білогородка відбувся концерт приурочений Дню пам’яті Чорнобильської трагедії для учнів ЗОШ №1. На якому школярам нагадали, тим хто не знав – розповіли, про трагедію, яка сталась на Чорнобильській атомній електростанції. Школярам показали документальний фільм, в якому хвилина за хвилиною розповідали про страшну трагедію на ЧАЕС.

32 років тому – 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі №4 прогримів вибух, і кілька сотень працівників та пожежників намагалися загасити пожежу, що не припинялася протягом 10 днів. Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників.  Реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин. За потужністю радіоактивний викид у 300 разів перевищував атомне бомбардування японського міста Хіросіма. В результаті аварії стався викид йоду-131, цезію-137, стронцію-90, ізотопів плутонію та інших радіоактивних часток. Радіоактивна хмара від аварії пронеслася над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. 

Чорнобильська катастроф – фільм

Попередній

Всеукраїнський турнір з БОКСУ пам’яті Олександра Саєнка відбудеться 5-6 травня о 15:00

Наступний

Важлива інформація для власників сільськогосподарських тварин: Державне підприємство "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин"