widget will appear here

Білогородська сільська рада

1 червня в Україні відзначається День захисту дітей, мета якого – привернення уваги до захисту прав, життя та здоров’я нового покоління. За іронією долі, перш за все, діти потребують захисту від дорослих. Від жорстокості, недбалості та нехтування інтересами тих, хто потребує безпеки, піклування, турботи, любові.

«Подаруйте дітям щасливе дитинство»

Напередодні свята в Білогородській громаді відбулася особлива подія, яка дарує надію на безпечне та щасливе дитинство для двох сестричок 3-х та 7-ми років. Після трьох місяців у Київському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації «Отчий Дім» відповідальність за долю дівчат взяв їхній батько.

Від’їзду додому передувала тепла та зворушлива зустріч, із посмішками крізь сльози. У події взяли участь усі, хто вклав частку душі та серця в те, щоби дві маленькі беззахисні дівчинки, яких покинула рідна мати, здобули домівку.

«В “Отчому Домі” завжди стоїть питання щодо повернення дітей до біологічної родини. І сьогодні маємо величезну радість від того, що дівчата повертаються додому. Втім на батькові лежить величезна відповідальність за долю цих сестричок.

Те, що будуть бачити ці діти в дитинстві, обумовить майбутнє дівчат. Подаруйте їм щасливе дитинство. Залюбки будемо запрошувати на наші заходи, допоможемо в організації оздоровлення дітей, за необхідності – лікування. Залишайтеся на зв’язку та будьте з нами», – підкреслив голова МБФ «Отчий дім» Роман Корнійко, звертаючись до батька.

Антон Овсієнко та Роман Корнійко

До «Отчого Дому» також завітав Білогородський сільський голова Антон Овсієнко, який багато років підтримує керівника закладу Романа Івановича Корнійка, його однодумців та підопічних.

«Зараз в “Отчому Домі” виховуються 110 дітей, що потрапили до складних життєвих обставин або втратили батьків. Щиро бажаю, щоби ваша робота була вшанованою та мала заслужену віддяку. Щиро дякую всім, хто зробив можливою сьогоднішню подію, коли діти повертаються додому, до рідного батька. Ви робите великий вчинок», – окремо звернувся до батька дівчат Білогородський сільський голова Антон Овсієнко.

Голова та всі гості привітали родину не лише з тим, що дівчата врешті мають безпечну домівку та оточені дорослими, які готові піклуватися, дбати, любити двох маленьких сестричок. Саме 28 травня старшій виконалося 7 років. І серед безлічі подарунків вона отримала найголовніший.

Що сталося

15 лютого 2021 року мати дівчат звернулася до Білогородської сільської ради – привела дітей до фахівців соціальних служб, які з огляду на стан здоров’я сестричок прийняли рішення щодо негайного влаштування до Вишнівської міської лікарні.

Матері запропонували госпіталізуватися разом із дітьми, на що вона погодилася. Втім у перший же вечір залишила лікарню, а ввечері наступного дня приїхала та лягла спати. На прохання персоналу доглядати за дітьми відповіла нецензурною лайкою. Також жінка відмовилася здати аналізи, необхідні для госпіталізації разом із дітьми.

Врешті дівчата згідно з рішенням виконавчого комітету Білогородської сільської ради від 18 лютого були влаштовані в «Отчий Дім», де провели три місяці. Водночас дівчинки були поставлені на облік служби у справах дітей Білогородської сільської ради як діти, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Зворушливі миті

Що відбулося далі

Доля дітей не залишила байдужою депутатку Білогородської сільської ради, голову постійної комісії Білогородської сільської ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, праці та соціального захисту населення Євгенію Охріменко.

«Я приїхала до лікарні вже наступного дня. Бачила мати, яка не виконувала свої обіцянки щодо догляду за дітьми. Так після одужання дівчинки опинилися в “Отчому Домі”, де ми разом із начальницею Служби у справах дітей Білогородської сільської ради Олесею Чекотун їх навідували. Водночас почали працювати з батьком дітей.

Коли приїхали вперше до села, де разом із батьками та братом мешкає батько дівчат в одній із сусідніх громад, то побачили невеличку хату, без будь-яких зручностей. Чоловік майже відразу взявся до справи та за лічені місяці зробив ремонт, облаштував ванну кімнату та санвузол, придбав нові дитячі меблі.

Офіційно працевлаштувався, підготував усі необхідні документи, для того щоби мати право забрати дітей», – розповіла Євгенія.

Спільна світлина на згадку про особливу подію

На думку Євгенії Охріменко та Олесі Чекотун, на чоловіка чекає складний період, коли діти заново знайомляться з батьком. Втім переконані – за підтримки рідних вони впораються.

«Старша дівчинка відразу згадала батька, а молодшу доньку він бачив хіба що пару разів. Подружжя розлучилося, коли жінка була вагітна другою дитиною. Тому зараз вони лише знайомляться один із одним.

Втім старша сестричка, якій лише сім років, – справжня старша сестра, яка наглядала за молодшою, поки мама нехтувала своїми обов’язками. Дівчина знає всіх приятелів мами та, власне, що відбувалося у них вдома в Білогородці», – продовжила розповідь Євгенія.

Зараз Євгенія та Олеся щодня на зв’язку з батьком, планують навідувати родину. Зі свого боку, органи опіки громади, де нині мешкають дівчата, також приділяють сім’ї необхідну увагу.

Усі учасники цієї історії зацікавлені в одному – щоби дівчата мали власний дім, люблячу та турботливу родину. А жахи раннього дитинства лишилися в минулому та якомога скоріше забулися назавжди.

Антон Овсієнко та Євгенія Охріменко вітають дівчат

P.S. Особисті дані дітей та батька, а також обличчя на світлинах не поширюються з етичних питань та міркувань збереження конфіденційності.

Попередній

Оголошення про конкурс

Наступний

Оголошення про конкурс