ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ»: ПРАВИЛА НАДАННЯ ДОВГОСТРОКОВИХ КРЕДИТІВ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ
Шановні мешканці Білогородської громади!
Інформуємо про функціонування державної програми «Власний дім». На підставі програми «Власний дім» громадяни України, які постійно проживають в сільській місцевості та працюють на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, що функціонують у сільській місцевості та розташовані у межах району проживання чи суміжних районах мають право скористатися даною програмою.
Відповідно до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.1998 № 1597, пільговим довгостроковим кредитом.
За користування даним кредитом встановлюється плата у розмірі три відсотки річних, а позичальники які мають трьох і більше дітей звільняються від сплати відсотків за користування кредитом. За рахунок кредитних ресурсів жителі сільської місцевості можуть провести будівництво, добудову, реконструкцію власного житла, придбати як на вторинному ринку так і нове житло, спорудити інженерні мережі та підключити їх до вже існуючих комунікацій.
Програмою «Власний дім» передбачено ресурсне забезпечення до 2028 року з обласного та державного бюджетів на загальну суму 113,43 млн.грн. для надання жителям сільської місцевості пільгових довгострокових кредитів для покращення житлових умов.
Згідно пункту 6 Постанови кредит індивідуальному забудовникові надається на строк до 20 років, але не більш як до досягнення позичальником пенсійного віку відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років, з внесенням за користування ним плати у розмірі 3 відсотки річних.
Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом протягом дії кредитного договору починаючи з дати подання копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування, посвідчення батьків багатодітної сім’ї).
Відсотки за користування кредитом також не нараховуються таким позичальникам (за умови звернення їх або повнолітніх членів їх сімей з відповідною заявою):
- військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка, – з початку і до закінчення особливого періоду;
- резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою територіального центру комплектування та соціальної підтримки або військової частини про перебування на військовій службі, – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період.
Відповідно абзаців першого та другого пункту 9 Постанови сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі 400 тис. гривень для спорудження нового житлового будинку, 250 тис. гривень для реконструкції житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла, 300 тис. гривень для придбання житла та 100 тис. гривень для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій
Відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 р. № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 1998 р. № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі» (далі – Постанова) та інших законодавчих актів у всіх областях були створені Фонди підтримки індивідуального житлового будівництва на селі з метою поліпшення житлових умов сільських мешканців через державну програму «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» на регіональному рівні через програму «Власний дім».
Для отримання кредиту просимо звертатися до представників Фонду за електронною поштою: fond_gutnichenko@ukr.net.
Форма: Список позичальників
За інформацією
Департамент регіонального розвитку
Київський обласний фонд підтримки
індивідуального житлового будівництва на селі
КОДА