До уваги підприємців, які здійснюють господарську діяльність без дозвільних документів
Якщо Ви підприємець, або приватна особа, що займається бізнесом, яка здійснює господарську діяльність без дозвільних документів і не зареєстровані, як платник податків, – до Вашої діяльності можуть виникнути додаткові питання від податкової.
До виконавчого комітету Білогородської сільської ради з податкової надійшов лис з попередженням!
Києво – Святошинське управління ГУ ДПС у Київській області на підставі пп.16.1.5 п. 16.1ст. 16, пп.20.1.3. ст. 20, пп. 72.1.2 п.72.1 ст.72, пп. 73.2.1 п. 73.2 ст. 73 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ зі змінами та доповненнями зазначено, що контролюючі органи мають право отримувати безоплатно від державних органів, місцевого самоврядування, підприємств,
установ та організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, у тому числі від органів, які забезпечують ведення відповідних державних реєстрів (кадастрів), інформацію, документів і матеріалів.
З метою недопущення випадків ухилення від оподаткування та повноти наповнення місцевих бюджетів усіх рівнів Києво-Святошинське управління ГУ ДПС у Київській області звертається до Вас з проханням надати інформацію про осіб, які здійснюють господарську діяльність без дозвільних документів (із зазначенням П.І.Б., р.н.о.к.п.п. особи та адреси здійснення господарської
діяльності).
Ігор ДМИТРІЄВ, заступник начальника Києво – Святошинського управління ГУ ДПС у Київській області.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ
Які податки сплачує приватний підприємець?
У більшості випадків все залежить від вибору виду діяльності: є певний перелік варіантів, які можуть оподатковуватись лише за загальною системою. Всі інші мають право обирати – застосовувати спрощену систему оподаткування чи загальну. Обидві мають свої переваги. Так, спрощена система з єдиним податком дає змогу звести звітність до мінімуму і робить її простою та зрозумілою для будь-кого. Разом із тим загальна система в якості бази використовує не загальний дохід, як єдина, а чистий прибуток.
Крім того, оподаткування ФОП може окремо враховувати ПДВ. Якщо підприємець сплачує податок на додану вартість, у третій та п’ятій групах єдиного податку ставки для них будуть зниженими.
Загальна система
Основним тут є податок на дохід фізичної особи. Якщо різниця прибутку та витрат не перевищує десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, ставка податку становить 15%, в іншому випадку – 17%. Сплачується податок щомісяця, а сума становить 1/12 частини податку, нарахованого за минулий рік.
Якщо за минулий рік дохід становив понаж 300 тис. гривень, ФОП, оподаткування якого здійснюється за загальною системою, повинен зареєструватися платником ПДВ.
Крім вказаних, до загальної системи входять єдиний соціальний внесок, торговий патент та відрахування з заробітної платні.
Спрощена система
У цьому випадку підприємець сплачує так званий єдиний податок. Залежно від рівня доходу та кількості найманих працівників виділяють чотири групи платників.
До першої належить будь-який приватний підприємець, податки якого сплачуються з доходу не більше 150 тис. гривень, та який не використовує найманої робочої сили. Звіти подаються щорічно, сплата податку повинна бути щомісячною. Ставка – від 1 до 10% мінімальної заробітної платні.
Друга група передбачає наявність не більше 10 найманих працівників, дохід – не більше 1 млн гривень, ставка податку становить від 2 до 20% мінімальної заробітної платні. Звіт також подається щорічно, а сплата податку – щомісячна.
Третя група оподаткування ФОП – наявність не більше 20 найманих робітників, максимальний прибуток – 3 млн гривень. У цьому випадку відсоток за умови додаткової сплати ПДВ становить 3% доходу, без окремої сплати ПДВ – 5%. Звіт та виплата відбуваються щоквартально.
Підприємці п’ятої групи можуть мати до 20 найманих робітників та до 20 млн гривень доходу. З окремою виплатою ПДВ та без неї відсоткова ставка для них становить відповідно 5 та 7%, звіт та виплата податку відбуваються щоквартально.
В усіх без винятку групах застосовується ставка податку 15%, якщо:
- дохід отримано від видів діяльності, не вказаних у реєстраційній картці;
- прибуток отримано від видів діяльності, що не можуть оподатковуватися за спрощеною системою;
- дохід отримано не в грошовому еквіваленті;
- було перевищено верхню межу прибутку – тоді така ставка застосовується до надлишку.
Приватний підприємець, податки якого нараховуються за спрощеною системою і який не має найманих працівників, має право на відпустку – протягом одного місяця на рік він звільняється від сплати відповідної суми податку.