НКРЕКП: ДТЕК має вжити заходи щодо забезпечення безперервного електропостачання
НКРЕКП зобов’язала ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» вжити заходи щодо забезпечення жителів сіл Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області безперервним електропостачанням та електричною енергією, параметри якої відповідають вимогам Кодексу систем розподілу (далі – КСР).
Про це повідомляється у відповіді Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на звернення Білогородського сільського голови Антона Овсієнка від 12.01.2021 року.
Зобов’язання ДТЕК та позиція НКРЕКП
Також ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» зобов’язане надати до НКРЕКП інформацію щодо перерв в електропостачанні в січні-грудні 2020 року в селі Бобриця, зокрема, назву диспетчерського обладнання, від якого заживлено споживачів.
Інформація має містити:
- дані щодо дати та часу початку та завершення переривання з відповідними підтвердними документами,
- витяг із бази даних звернень кол-центру ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» за січень-грудень 2020 року за темою звернень Т.3 «Якість послуг електропостачання».
Про результати розгляду колективного звернення та вжиті заходи ДТЕК має повідомити Білогородську сільську раду та НКРЕКП протягом 30 днів.
НКРЕКП наголошує, що ліцензіат щорічно має подавати до Комісії план розвитку системи розподілу (далі – ПРСР), розроблений згідно з вимогами розділу ІІІ КСР.
План містить інвестиційну програму (далі – ІП), за якою обґрунтовується заплановані витрати ліцензіата на нове будівництво, реконструкцію та розвиток основних фондів та інших активів ліцензіата.
Розгляду питання про схвалення ПРСР та ІП передує їх відкрите обговорення на місцях згідно з Порядком проведення відкритого обговорення проектів рішень НКРЕКП, що затверджено постановою Комісії від 30.06.2017 №866.
Реконструкція електромереж та відкриті обговорення
Рішення про схвалення ПРСР та ІП або внесення змін до них приймається НКРЕКП на засіданні у формі відкритого слухання, шляхом всебічного та повного з’ясування позицій усіх учасників засідання після розгляду та опрацювання НКРЕКП ПРСР та ІП або запропонованих змін до них та наданих матеріалів згідно з вимогами Порядку розроблення та подання планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу №955.
Отже, фінансування робіт із реконструкції/заміни мереж, що перебувають у неналежному технічному стані, може бути здійснене за рахунок ІП ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» в межах чинного тарифу, а також у разі внесення змін до ІП підприємства відповідно до вимог Порядку №955.
Інформація щодо проведення відкритого обговорення з посиланням на матеріали, необхідні для прийняття рішення, оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному сайті НКРЕКП.
У Комісії наголошують, що споживачі електричної енергії мають змогу взяти участь в обговоренні інвестиційних програм та надати свої пропозиції та зауваження.
Історія питання та робота Білогородської сільської ради
Нагадаємо, Білогородський сільський голова Антон Овсієнко в січні 2021 року звернувся до ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та до Державної інспекції енергетичного нагляду України щодо якості електричної енергії та надійності електропостачання.
Приводом для звернення стала ситуація в селах Бобриця та Лука, де в грудні 2020 року електропостачання було відсутнє понад добу, а загалом мешканці тільки в Бобриці впродовж року зафіксували понад 20 відключень.
Також у цей період надходили численні скарги від мешканців усіх сіл громади, які також страждають через неналежне енергопостачання, особливо в зимовий період.
У листі від 10 лютого 2021 року Держенергонагляд повідомив, що з 1 липня 2021 року оператори системи розподілу (ОСР) електроенергії повинні надавати споживачам компенсацію за кожну перерву в електропостачанні понад встановлений стандарт. Водночас споживачі матимуть змогу подати звернення до ОСР щодо отримання компенсації стосовно частоти перерв в електропостачанні за попередні 12 календарних місяців.
Зі свого боку, Білогородська сільська рада проводить системну роботу з відстоювання права мешканців отримувати належні послуги з електропостачання. Так, наразі триває кампанія щодо інвентаризації трансформаторних підстанцій на території громади, передачі обладнання, яке належало до інших систем розподілу, оператору ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі».
Для оперативного реагування та забезпечення електроенергією об’єктів соціальної інфраструктури – шкіл, дитячих садків, насосних станцій тощо – придбано власну пересувну трансформаторну підстанцію потужністю 75 кВт. Це 3-фазний генератор, на підключення якого потрібні лічені хвилини після прибуття на об’єкт.