widget will appear here

Білогородська сільська рада

Сьогодні, 26 червня, традиційно відзначаємо день шанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму.

В умовах війни Кримськотатарський ресурсний центр запускає флешмоб під назвою «Два прапори – одна перемога» до Дня кримськотатарського прапору.

Білогородська сільська рада доєднується до підтримки кримськотатарського народу. Пропонуємо дізнатися більше про історію цього дня.

Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий першим Курултаєм кримських татар 1917 року, після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року Другим Курултаєм. В Україні це свято відзначається на офіційному рівні з 2010 року.

Кримськотатарський прапор — це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (тамгою) у верхньому лівому куті. Блакитний колір є традиційним кольором тюркських народів, його використовували ще на стягах Кримського ханства.

Герб на прапорі — тарак-тамга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґіреїв, керівної династії Кримського ханства.

На деяких прапорах у ХХ столітті тамга розміщувалася посередині прапора. Також не було затвердженого пропорційного співвідношення розмірів тамги і полотнища.

Історично, з моменту свого існування кримськотатарський прапор в різні часи піддавався заборонам. Так, у 1929 році комуністична влада проголосила блакитний прапор «буржуазно-націоналістичним» і заборонила його використання.

У місцях депортації кримських татар після 1944 року зберігання прапору вважалося злочином проти радянської влади. Вже у 1970-1980 роках значна частина кримськотатарської молоді не знала свого прапору. Саме з моменту повернення кримських татар до Криму за часів незалежної України прапор почав своє відродження разом зі своїм народом.

З 2014 року кримськотатарський прапор став одним із символів боротьби кримськотатарського народу та всієї України проти російської анексій та окупації Криму. Після захоплення Криму кримські татари підпали під фактичні репресії за політичними мотивами.

Багато хто був змушений покинути рідну домівку, десятки активістів були заарештовані та перебувають за ґратами за надуманими звинуваченнями.

Ми підтримуємо свободу кримських татар та закликаємо розміщувати афіші у ваших соціальних мережах із підписом «Два прапори – одна перемога». Тільки так, спільними зусиллями ми здобудемо перемогу на усіх фронтах – зокрема, й інформаційному.

Попередній

МАЛЕНЬКИМИ КРОКАМИ ДО ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ: ПЕРША ПАРТІЯ ДОПОМОГИ ВІД unicef УКРАЇНА

Наступний

БЕЗКОШТОВНЕ МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ: ПЕРЕВІРТЕ СТАН ВАШОГО ЗДОРОВ'Я У БІЛОГОРОДСЬКІЙ АМБУЛАТОРІЇ