widget will appear here

Білогородська сільська рада

Антон Овсієнко: «Позитивні перетворення мають відбуватися в кожному селі громади»
 

На виборах Білогородського сільського голови 25 жовтня 2020 року переконливу перемогу здобув Антон Овсієнко. Понад 50 % виборців (які взяли участь у голосуванні) із десяти сіл, що входять до Білогородської територіальної громади, віддали свій голос на його підтримку. Своє перше інтерв’ю після офіційного встановлення результатів виборів Антон Михайлович дав нашому виданню «Нове передмістя».

– Які почуття Вас охоплюють зараз, після завершення виборчої кампанії?

– Я розумію, що перемога досягнута, але тепер перед усією громадою стоять великі виклики. Люди очікують змін на краще і якомога швидше. Але слід зважати на те, що до кінця року будуть ліквідовуватися діючі сільські ради. Тож нова рада громади повноцінно запрацює лише наступного року. Зараз треба попрацювати з командою, визначитися з кадровими призначеннями.

– А за яким принципом формуватиметься команда?

– Головний критерій – фаховість та досвід. Важливо, щоб це були місцеві люди, які вболіватимуть за рідні села. Наприкінці цього тижня плануємо провести сесію, оберемо секретаря, створимо комісії й почнемо працювати.

– Під час виборчої кампанії Ви провели багато зустрічей із мешканцями сіл громади. Які найболючіші проблеми?

– Людей хвилює благоустрій населених пунктів, відсутність необхідної кількості місць у закладах дошкільної освіти та школах. Звичайно, ж стан доріг, будівництво тротуарів, безпека пішоходів та водіїв, що значною мірою залежить від того, чи облаштовані пішохідні переходи чи вставлені та працюють світлофорні об’єкти. Приміром, у Неграшах немає навіть центральної площі, де люди могли б зібратися, обговорити свої проблеми. З огляду на такі обставини, розумію, що віддаленим населеним пунктам доведеться приділяти особливу увагу, бо там невирішених питань щонайбільше.

– За яким принципом визначатиметься нагальність вирішення тих чи інших проблем у різних селах громади?

– Жодне село громади не повинно бути забутим – це головне. Такі села як Неграші, Шевченкове, Лука, Гнатівка, Стоянка – не були центрами громад і їм приділялася незначна увага. Хоча Стоянка бюджетоутворююче село, і стоянцям дуже прикро, що у них навіть тротуарів нема. Наше завдання – щороку у кожному селі реалізовувати потрібні проєкти.

– Пріоритетність визначатимуть самі мешканці?

– Звичайно. Про основні проблеми я вже знаю, викладу їх на папері й запропоную депутатам шукати шляхи їх вирішення. Люди, яким роками не приділяли належної уваги, хочуть у кожному селі мати старосту. Це, звісно, буде затратно для бюджету ради, але я запропоную це питання депутатам на розгляд.

– Не всі села мають своїх представників-депутатів у раді, як тут бути?

– Ще раз підкреслюю, я намагатимуся приділяти увагу всім населеним пунктам, у мене буде графік виїзних прийомів громадян у селах громади. Ініціюватиму, щоб рада закріпила депутатів за округами, щоб жоден населений пункт не залишився без представника. А ще тут велика роль старост. На них покладено дуже багато функцій, і вони завжди на місці – в тому населеному пункті, куди призначені.

– Розкажіть, будь ласка, що таке старостинський округ, адже він може мати різні межі, й депутатський корпус має право наділити старосту різними повноваженнями?

– Повноваження старости визначені законом. Він автоматично є членом виконавчого комітету, бере участь у засіданнях виконкому та сесій сільської ради, коли розглядаються питання його старостинського округу. Справді, депутати визначають межі старостинського округу: скільки сіл до нього входитиме – одне чи декілька. Староста – це та людина, яка повинна постійно спілкуватися з громадою, захищати інтереси населеного пункту, просувати проєкти, які потребують першочергового вирішення.>

– Але у старост багато обов’язків і водночас мало засобів для вирішення існуючих проблем. Як знайти баланс?

– Староста – це помічник сільського голови на місцях, він інформує голову про наявні на його території проблеми, пропонує шляхи їх вирішення і водночас доносить громаді інформацію про роботу ради, про пріоритетність вирішення тих чи інших проблем.

– Чи залежатиме кількість старостинських округів, приміром, від кількості центрів надання адміністративних послуг, що діятимуть в громаді?

– На місцях повинні надаватися всі послуги, які надавались сільськими радами. Це реєстрація місця проживання, оформлення свідоцтв про народження чи смерть, видача необхідних довідок. На місці має працювати інспектор із субсидій, соціальний працівник.

– То з яких питань треба буде їхати в центр – до Білогородки?

– Людям доведеться їхати в центр лише у тому випадку, якщо їхнє питання стосується отримання дозволів, а отже, має розглядатися на сесії чи виконкомі. Водночас у громаді будуть створені нові структури з повноваженнями, які раніше належали району. У нас буде свій відділ містобудування і архітектури, відділ ДАБІ, де можна буде отримати дозволи на будівництво і введення в експлуатацію своїх об’єктів, а також відділ соціального захисту та інші структурні підрозділи.

– Кілька слів про безпеку жителів громади – це питання є спільним для мешканців усіх сіл.

– На території громади діятиме громадське формування, яке ми забезпечимо всім необхідним для захисту порядку на території ради. Плануємо роботу п’яти екіпажів – і цього буде достатньо для підтримки правопорядку. Орієнтовно діятиме чотири центри охорони, які будуть знаходитися в Музичах, Гореничах, Святопетрівському та Білогородці.

– Я розумію, що наша громада потребує пожежного автомобіля. Тому питання його придбання спробуємо вирішити якомога швидше. Переконаний, що слід будувати й пожежне депо.

– Цей перехідний період якимось чином вплине на громадянина, який хоче отримати послуги у сільській раді?

– Ми докладемо всіх зусиль, щоб жителі громади не відчули жодних незручностей.

– П’ять головних завдань, які Ви, як керівник такої потужної громади, зараз ставите перед собою?

– Найголовніше – позитивні перетворення повинні відбутися в кожному селі громади. Насамперед плануємо приділити увагу благоустрою. Багато цих питань можна вирішити швидко. Звичайно, приділимо увагу проблемі вивезення сміття. Я вже провів переговори з компаніями, які цим займаються, проведемо тендер, щоб всю громаду обслуговувало одне підприємство. Й дуже важливо – проєктування і будівництво дитсадків та шкіл. У Святопетрівському нова школа вже проєктується, а який стан справ в інших населених пунктах вивчимо і ухвалюватимемо відповідні рішення. Тож наступний рік буде роком проєктування вкрай необхідних соціальних об’єктів.

Важливе питання – транспортне сполучення. Нині ведуться перемовини з перевізниками і сподіваюся ми запустимо маршрут, щоб людям було зручно добиратися до центру громади, до місць пересадки на інші види транспорту. Початком маршруту буде село Неграші, далі через Музичі, Луку, Гнатівку, Гореничі, Стоянку, потім автобус заїжджатиме у Білогородку, Бобрицю і кінцева зупинка – Святопетрівське. Як варіант – закупимо автобуси й запустимо комунальний транспорт.

– Як Ви зараз оцінюєте спроможність громади?

– На жаль, нині справи не втішні. Той бюджет, що у нас буде, це дуже мало для потреб громади. А тому за наступний рік ми повинні його максимально збільшити. Це одне з головних завдань. Адже, щоб будувати, треба в бюджеті мати необхідні кошти. Тому над вирішенням цього завдання наполегливо працюватиму і я, і депутатський корпус.

– Як Ви плануєте вибудовувати діалог із радою, адже вперше депутатів обирали за партійним принципом, і у Білогородську сільську раду пройшли представники шести політсил?

– Я балотувався на посаду Білогородського сільського голови як самовисуванець, у партійній системі ніколи не працював. Із власного досвіду сільського голови знаю, що всі місцеві депутати переживають за свій округ. Сподіваюся, що й нинішні депутати, незалежно від того, яка партія їх висувала, працюватимуть на округах, вболіватимуть за населені пункти, які представляють у раді. Надіюсь, що на нашому рівні партійних баталій не виникатиме. Цього не повинно бути, бо ми безпосередньо вирішуємо питання людей на місцях. Не думаю, що якась політична сила буде проти позитивних змін у тому чи іншому населеному пункті.

Інтерв’ю для інтернет-журналу – “Корисний формат. Нове передмістя”

Попередній

РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 126 від 09 липня  2018 року про проведення сесії Білогородської сільської ради

Наступний

РІШЕННЯ Виконавчого комітету № 55 від 27 червня 2018 року "Про тимчасове призупинення роботи  ДНЗ "Барвінок"