widget will appear here
П’ятниця, 8 Листопада 2024

Білогородська сільська рада

Шановні мешканці Білогородської громади!

Києво – Святошинська філія ДУ «КОЦКПХ МОЗ» інформує, що згідно затвердженого плану Київською ОДА «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища Київської області на 2023 рік» 17.07.2023р. було проведено плановий відбір проб води з р. Ірпінь в с. Білогородка (на відстані 100 м. від мосту через р. Ірпінь між селами Білогородка і Гнатівка) на наявність холерного вібріону.

За результатами лабораторних досліджень виявлена патогенна мікрофлора, яка може спричинити захворювання людей на гострі кишкові інфекції, в тому числі на холеру (не аглютинуючий холерний вібріон  ІІІ групи по Хейбергу , № 85). 


Холера. Що ж це за хвороба, яка протягом багатьох століть наводила жах на людство?

Хворіє холерою тільки людина. Збудником цієї хвороби є холерний вібріон, який виділяється від носія або хворої людини з випорожненнями і може тривалий час зберігатися у воді, в тому числі солоній. 

Майже щороку у морській та річковій воді в Криму та південних регіонах України при мікробіологічному дослідженні виділяється збудник холери, який в більшості випадків вже не має патогенних властивостей. Найчастіше людина заражається, вживаючи в їжу кільку, хамсу, креветки, які не піддаються термічній обробці. 

А, взагалі, небезпечним може стати будь-який харчовий продукт, в який потрапив збудник холери через забруднений посуд, брудні руки, через мух, які, доречі, є механічними переносниками багатьох мікроорганізмів, присутніх в місцях виплоду цих комах (вигрібні ями туалетів, сміттєзбірники, тощо).

Інкубаційний період хвороби, протягом якого відбувається розмноження і накопичення збудника в тонкому кишківнику людини, триває від декількох годин до 5 діб. Захворювання починається гостро з проносу, який частіше розвивається вночі або вранці. Випорожнення водянисті, рясні, часті – від 3-5 до 20-30 раз на добу, внаслідок чого у людини швидко наступає зневоднення. 

Як правило, для холери не характерні такі симптоми як підвищення температури, болі в шлунку, але захворівший відмічає сильну слабкість. Внаслідок зневоднення, втрати солей та мікроелементів порушуються функції багатьох органів, в першу чергу – серцево-судинної системи. Тільки своєчасне звернення за меддопомогою може  врятувати людину. 

Уникнути страждань та значних витрат на лікування можна, в разі виконання простих правил профілактики гострих кишкових інфекцій, а саме: 

  • не вживати без термічної обробки швидкопсуючи продукти домашнього виготовлення, придбані на ринках та в інших місцях (умови виготовлення цих продуктів не контролюються)
  • пам’ятати, що небезпеку зараження холерою можуть створити продукти моря – в’ялені бички, кілька, хамса, креветки, тощо, які виловлені в місцях скиду стічних вод;
  • овочі та фрукти, ягоди, особливо виноград, вживати тільки після ретельного миття проточною водою  або обробити окропом – це найбільш надійно!  
  • під час придбання ковбасних виробів, сиру, молочних продуктів, тощо звертайте увагу на термін реалізації та умови зберігання цих продуктів;
  • додержання правил особистої гігієни – ретельне миття рук після користування туалетом та перед вживанням їжі;   
  • боротьба з мухами всіма доступними способами.

Довідково:

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я  в світі з 1961 року холера має пандемічне розповсюдження, тобто, спалахи холери реєструвалися в багатьох країнах на різних континентах. За період цієї, сьомої пандемії холери у світі офіційно зареєстровано більше 5 млн. захворювань; 5% від кількості захворівших померло. Найбільш вражений холерою – Африканський континент. Швидкість розповсюдження холери серед населення інших країн в разі її занесення залежить від рівня комунального благоустрою населених пунктів, обізнаності і санітарної культури населення.

Багато разів захворювання на холеру заносились в такі країни Західної Європи, як Німеччина, Велика Британія, Франція, тощо, але розповсюдження цієї карантинної інфекції не спостерігалось.   

Україна – держава з інтенсивними міжнародними зв’язками, які відбуваються через широку мережу морських і річкових портів, аеропортів, залізничних та автомобільних шляхів. Протягом останнього часу значно зросли міжнародні транспортні потоки та міграція населення. Це створює небезпеку занесення особливо-небезпечних інфекцій з вражених регіонів до нашої країни, що вже відбувалося неодноразово і приводило до спалахів.  Випадки холери в Україні були зареєстровані в 1998-1999, 2007, 2011 роках:

В 1998р. у Донецькій області (2 випадки) та в АР Крим (1 випадок). В 1999році у Дніпропетровській (2 випадки), Донецькій (4 випадки), Запорізькій (3 випадки) та Одеській (1 випадок) областях. В 2007р. в м. Суми 9(1 випадок) та в 2011 р. в Донецькій області зареєстровано 33 випадки.

Про можливість швидкого розповсюдження холери в разі її завезення свідчить високий рівень захворюваності населення району і іншими гострими кишковими інфекціями і особливо в містах Боярка, Вишневе, П.П. Борщагівка, Соф. Борщагівка та інших,  де не вирішуються протягом багатьох років проблеми торгівлі швидкопсуючими  харчовими продуктами, питання каналізування і санітарної очистки населених пунктів, безперебійного водопостачання населенню доброякісної питної води.

Бережіть себе та дотримуйтесь простих правил профілактики гострих кишкових інфекцій!

Попередній

#ПОРУЧ – ПРОЕКТ БЕЗКОШТОВНОЇ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ У КИЇВСЬКІЙ ТА ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ

Наступний

РЕЗУЛЬТАТИ ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ ПОЗАЧЕРГОВОЇ 46 СЕСІї БІЛОГОРОДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ