widget will appear here

Білогородська сільська рада

На вулицях с. Білогородка та Шевченкове – впровадження системи роздільного збору сміття!
В Білогородській громаді як і в більшості громад України, проблема збирання, накопичення, переробки, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення твердих побутових відходів є однією з найбільш болючих та гострих. Сміття накопичується всюди. Зростають обсяги відходів, поширюються площі несанкціонованих звалищ.
Намагаючись вирішити цю проблему найбільш ефективним та екологічно безпечним шляхом, Білогородський сільський голова Зуєв М.А. доручив розпочати впровадження роздільного збору сміття. Депутати Білогородської сільської ради Вячеслав ВОЛОВИК та Юлією ОЧЕРЕТНЮК відвідали м. Буча, де було проведено зустріч із засновницею та керівником Екологічного підприємства «Рада» Наталією СЕМКО.
Підприємство займається широким спектром послуг з утилізації відходів, сортуванням сміття, виробляє обладнання для переробки. Підприємство дотримується високих стандартів та проводить велику просвітницьку роботи з питань сортування сміття.
Результатом зустрічі стала домовленість про укладання договору на встановлення контейнерів для сортування відходів на 10 локаціях найбільш проїзних та прохідних вулицях громади. Дивися карту розташування контейнерів.
Наступний крок роботи в цьому напрямку – є проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед жителів с. Білогородка та с. Шевченкове для ознайомлення з правилами сортування. Хоча, для дорослих і дітей давно відомо, що ці контейнери для роздільного збору сміття – це необхідний крок для покращення екології своєї території та всієї України.
Сортування та переробка відходів мають багато переваг: менший обсяг відходів потрапляє на захоронення; матеріали використовуються повторно; сортування побутових відходів відповідає світовим підходам у поводженні зі сміттям, а саме, сприяє запобіганню їхнього надмірного утворення, повторному (багаторазовому використанню) вторинної сировини, утилізації та безпечному розміщенню; заощадження коштів, створення нових робочих місць та поліпшення стану довкілля, зниження ризику для здоров’я жителів сіл.
Спільно з головою постійної комісії Білогородської сільської ради з питань управління комунальною власністю, благоустрою та будівництва, житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку, в особі Олександра РИБАЧУКА, вивчено всю схему транспортної розв’язки сіл та визначено місця розташувань сміттєвих баків. На основі цього рішення – розроблено інтерактивну мапу з адресами розміщення контейнерів.
Всього буде встановлено 20-ть контейнерів, 10-ть локацій по два контейнери в кожній (пластик/скло/папір).
При якісному сортуванні кожною сім’єю твердих побутових відходів – прогнозується зменшення всього валу сміття (твердих побутових відходів), яке в перспективі потрібно буде захоронити на спеціальному полігоні на – 30%. За підрахунками – місячний обсяг ТПВ, які продукуються жителями сіл Білогородки та Шевченкового, дорівнює 840 м. куб. Тобто, на старті впровадження системи сортування, сміття у нашій громаді буде менше на 252 м.куб/у місяць, а саме: 588 кубометрів у місяць. 
Прийшов час власним прикладом показати, що сортування сміття це нескладно, а надважливо та необхідно для нашої громади. Це основний крок до чистого довкілля та збереження навколишнього середовища. Мапа розміщення баків для роздільного сміття (шукаємо с. Білогородку та с. Шевченкове) https://drive.google.com/open…
Попередній

9 жовтня 2020 року з 10:00 до 15:00 години в амбулаторії с. Білогородка буде проводитися прийом з профілактики психічних захворювань, алкогольної та наркотичної залежності тощо...

Наступний

РОЗПОРЯДЖЕННЯ №255 від 12 жовтня 2020 року про проведення сесії Білогородської сільської ради