widget will appear here

Білогородська сільська рада

Від початку 2024 року через аварійні режими роботи електромереж та електроприладів сталося понад 9 тисяч пожеж, з яких: через несправність приладів акумулювання енергії – 286, генераторів – 82, використання туристичних газових пальників у помешканнях ‒ 92. Унаслідок цих випадків загинули 9 осіб, з них одна дитина, 72 особи зазнали травм (з них троє дітей).

Війна триває, і постають нові виклики. Зокрема, регулярні обстріли виводять з ладу об’єкти критичної інфраструктури, що призводить до перебоїв, часткового, а часом і повного припинення постачання електроенергії, води, газу. У холодну пору року впоратися із такими проблемами стає складніше, тому виникає потреба у альтернативних джерелах живлення.

Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем, банальне незнання ключових правил безпеки призводить до нових жертв, пожеж та інших надзвичайних ситуацій.

Відсутність електроенергії впливає не лише на побут і психологічний стан людей, але також заважає активній та швидкій цифровій трансформації країни, над якою зокрема працює Програма EGAP Фонду Східна Європа. Без електрики неможливо отримати доступ до реєстрів чи скористатися зручними онлайн-сервісами, що може негативно позначитися на житті громади або на ухваленні певних рішень. Тому розуміння, як безпечно та ефективно забезпечити власну енергоефективність, набуває особливого значення.

Бучанське РУ ГУ ДСНС України у Київській області інформує, що з метою попередження нещасних випадків і навчання населення правил безпеки під час використання альтернативних джерел живлення, мінімізації кількості надзвичайних ситуацій у побуті, на виробництві та в громадських місцях Державна служба України з надзвичайних ситуацій за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією, розробила онлайн-курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» (далі – Курс). 

Курс безоплатний. Його успішне завершення дає можливість отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС (або шість академічних годин) і зараховується як самоосвіта.

Онлайн-курс «Не стій – вмикай» покликаний допомогти українцям пережити складний осінньо-зимовий період, ознайомити з ключовими правилами безпеки під час використання альтернативних джерел живлення, зокрема для забезпечення доступу до інструментів електронної демократії, та мінімізувати кількість побутових надзвичайних ситуацій.

Знання ключових правил безпеки життєво важливі для кожної людини і – тим більше – для всіх, хто живе в Україні в умовах війни. Для проходження даного курсу переходьте за посиланням: https://bit.ly/3V3Pf20

Попередній

14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Наступний

«НАСИЛЬСТВО ХОВАЄТЬСЯ У ТИШІ. НЕ МОВЧИ» – ПОСІБНИК