widget will appear here

Білогородська сільська рада

Новини. До сільської ради надійшов лист про заплановано проведення робіт по розчищенню трас ПЛ 0,4-110 кВ.

Лист від КИЇВОБЛЕНЕРГО

До сільської ради надійшов лист від КИЇВОБЛЕНЕРГО про те, що у Товаристві для підготовки та сталого функціонування об’єктів електроенергетики в проходженні осінньо-зимового періоду та в умовах надзвичайних ситуацій 2017-2018 років заплановано проведення робіт по розчищенню трас ПЛ 0,4-110 кВ

З текстом листа Ви можете ознайомитися нижче..

Києво-Святошинський РП ПрАТ «Київобленерго» (далі – Товариство) повідомляє Вас, що у Товаристві для підготовки та сталого функціонування об’єктів електроенергетики в проходженні осінньо-зимового періоду та в умовах надзвичайних ситуацій 2017-2018 років заплановано проведення робіт по розчищенню трас ПЛ 0,4-110 кВ.

Товариство звертає Вашу увагу на те, що для надійного (безперебійного), якісного та безпечного електропостачання необхідно дотримуватись вимог «Правил охорони електричних мереж» (далі – ПОЕМ), затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 209 від 4 березня 1997 року пункт № 8 Правил встановлює вимоги щодо утримання охоронних зон електричних мереж: «забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме саджати дерева та інших багаторічні засадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок» та пункту № 7: «у разі самочинної посадки підприємством або приватними особами дерев і інших багаторічних насаджень в охоронній зоні електричних мереж, роботи по приведенню до належного стану просік виконуються за рахунок цих підприємств і осіб».

Окрім цього, згідно ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» ст. 28 ч. 2 «Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, – за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку», а ч. 4 тієї ж 28 статті передбачено «негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб».

В даному випадку просимо врахувати, що Державна політика в електроенергетиці базується на принципах створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, підвищення екологічної безпеки об’єктів електроенергетики, а також забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії, відповідно до ст. 34 ЗУ «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» (далі – Закон), та пункту № 13 Правил ПОЕМ – місцеві органи виконавчої влади сприяють енергопідприємствам у забезпеченні виконання вимог вищезазначеного Закону та Правил ПОЕМ при провадженні фізичними та юридичними особами господарської діяльності в охоронних зонах об’єктів транспортування електроенергії, а також у роботі із збереження об’єктів енергетики, запобігання аваріям у роботі (аварійним ситуаціям) та ліквідації їх наслідків.

Недотримання вимог вмщезазначених норм та правил призводить до падіння дерев на проводи ПЛ (обриви проводів, зламування опор та інше),, що призводить до знеструмлення підприємств, населення, важливих об’єктів соціальної інфраструктури, виникає реальна загроза трагічних наслідків: травматизм та смертельні випадки серед населення. Також відновлення пошкодженого обладнання вимагає багато часу, залучення значних трудових ресурсів та додаткових фінансових витрат.

Враховуючи вищезазначене, а також на виконання прийнятої директиви головою Київської обласної державної адміністрації Горганом О.Л. за результатами засідання комісії що відбулась 07 серпня 2017 р., з метою забезпечення надійності постачання електроенергією промислових підприємств, населення та відповідальних об’єктів Київської області, запобіганню падіння дерев на проводи ПЛ 10-110 кВ, в тому числі які можуть виникнути при умовах різких змін погодних умов, раптових сильних вітрах, тим самим несучи загрозу життю та здоров’ю людей, просимо:

  •  зобов’язати постійних лісокористувачів (лісові господарства, дорожні служби та інші органи місцевого значення), провести роботу по вирубці аварійних дерев (сухостій, дерева похилені в бік ПЛ).
  •   залучити в установленому порядку населення місцевості (в тому числі Садові товариства) до проведення розчистки трас ліній електропередач – тільки на своїх присадибних ділянках. Для безпечного та якісного виконання даних робіт Товариство буде забезпечувати проведення інструктажів та нагляд за виконанням робіт, а також відключення ліній електропередач та проведення необхідних технічних заходів з електробезпеки.

Окрім цього, при розчистках трас ЛЕП в населеній місцевості необхідно забезпечити присутність представників місцевої влади та правоохоронних органів для недопущення агресивних дій з боку власників по земельних ділянках яких проходять ЛЕП.

Розуміючи, що підрізка великогабаритних дерев гілки яких можуть торкаються дротів ліній електропередавання може бути небезпечною для їх власників, Товариство звертається з, проханням надавати вільний доступ працівникам, які будуть виконувати планову розчистку трас повітряних ліній від дерев на їх присадибних територіях.

Слід зауважити, що для запобігання виникнення аварійних ситуацій, що призводять до перерв в електропостачанні мешканців Вашого району, та без Вашої підтримки у вищеозначеному питанні щодо доступу на приватні території та належної роботи з розчистки трас ліній електропередач виконати заплановані роботи буде вкрай важко.

Враховуючи вищевикладене, Товариство звертається до Вас з проханням посприяти виконанню запланованих заходів Товариством та залучити відповідальних осіб до оповіщення населення про перерви в електропостачанні по вулицях, підпорядкованих Вашій громаді, пов’язаних з відключенням електричних мереж для можливості обрізки гілля дерев, що зростають на земельних ділянках споживачів та на границях їх територій.

Також, просимо посприяти у проведенні роз’яснювальної роботи серед населення щодо необхідності надання доступу до ліній електропередавання, що розташовані на приватних земельних ділянках для виконання робіт по розчищенню трас ПЛ 0,4-110 кВ.

Стосовно проведеної роботи та прийнятих рішень, просимо Вас повідомити Товариство за адресою: Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 2-Б.

З повагою,

Начальник Києво-Святошинського РП

 

КиївОблЕнерго_лист-про-насадження_11_09_17

Попередній

Відеозвіт з першого дзвоника (01.09.2017) ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Наступний

РІШЕННЯ №243 щодо затвердження проекту внесення змін до детального плану території багатоквартирної та садибної житлової забудови в с. Шевченкове