widget will appear here

Білогородська сільська рада

ПОДАТКИ НА НЕРУХОМІСТЬ У 2017 РОЦІ: КОМУ ТА СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ

Податкові платіжки надішлють українцям до 1 липня.

Українці, котрі мають квартиру понад 60 кв. м чи будинок понад 120 кв. м., зобов’язані будуть сплатити податки за “зайві” квадратні метри. У 2017-му платіжки надішлють до 1 липня. Вони будуть за минулий рік, тож податок нарахують з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1378 грн (на початок минулого року), а ставка податку буде коливатися від 0 до 3% від мінімальної зарплати.

Ставки податку і площу нерухомості, за яку не потрібно платити, визначає місцева влада, пише “Сегодня”. Податки потрібно буде сплатити до 28 серпня 2017-го.

ЗА ЯКУ НЕРУХОМІСТЬ ДОВЕДЕТЬСЯ ПЛАТИТИ ПОДАТКИ

Оподатковуються житлові будинки, прибудови до будинків, квартири, кімнати в комуналці, будинок на дачі.

У Податковому кодексі зазначено, що податками обкладаються не лише житлові приміщення, а й гаражі, сараї, погреби, літні кухні тощо. Щоправда, більшість місцевих рад вирішили оподатковувати лише житлову нерухомість, а на господарчі будівлі встановили нульову плату. 

ЗА ЯКУ НЕРУХОМІСТЬ НЕ ТРЕБА ПЛАТИТИ ПОДАТКИ

За нерухомість у Чорнобильській зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло платити податок не доведеться. До того ж, згідно із законом, не оподатковується майно сиріт та одиноких матерів чи батьків, які виховують дитину-інваліда. Не потрібно платити податок з дитячих садків, дитбудинків сімейного типу, комунальних та державних будівель, храмів.

Також не потрібно платити податки на будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності; об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їхні підприємства.

КУДИ ЙДУТЬ ГРОШІ ВІД ПОДАТКІВ І ЯКІ СТАВКИ ПОДАТКУ

Податки на нерухомість йдуть до місцевих бюджетів. Місцеві ради самі визначають, яка житлова площа вважається “зайвою” і який податок з неї стягувати. Але “імунітет” до оподаткування мають квартири до 60 кв. м та будинки до 120 кв. м. А якщо в родині є і будинок, і квартира, то для них вважається “нормою” 180 кв. м.

Якщо друга квартира здається в оренду, податок нараховується на всю її площу, а не тільки на метри понад норму.

Ставка податку за 2016 рік, який українці сплачуватимуть цього року, може коливатися від 0% до 3% від розміру мінімальної зарплати на початок минулого року (1378 грн).

Наприклад, у Києві податки на нерухомість платити потрібно. Власнику квартири, скажімо, в 100 кв. м доведеться платити податки за 40 “зайвих” квадратних метрів. 60 кв. м не оподатковуватимуться. Цього року прийде платіжка за минулий, тоді податкова ставка в столиці була в розмірі 1% від мінімальної зарплати – за 40 кв. м доведеться заплатити 551,20 грн.

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 кв. м для квартир і понад 500 кв. м для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тис. грн. Наприклад, власникові квартири площею 310 кв. м. у Києві до 1 липня має прийти платіжка на 28 тис. 445 грн – 25 тис. грн фіксованої суми та 3445 грн податку за “зайві” 250 кв. м.

Цього року 1% від мінімалки з кожного “зайвого” метра стягуватимуть у Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% від мінімалки – в Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Сумах. Більше читайте тут:

ШТРАФИ ЗА НЕСПЛАТУ ПОДАТКІВ

До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податків. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. Якщо прийшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, уже продали, або ж якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно самостійно звернутися до місцевого відділення Державної фіскальної служби.

Якщо оплатити платіжку у вересні, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу сягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 Кримінального кодексу України).

ЯКИМИ БУДУТЬ ПОДАТКИ НА НЕРУХОМІСТЬ, ЯКІ ТРЕБА БУДЕ СПЛАЧУВАТИ В 2018-МУ

2018 року українці сплачуватимуть податки на нерухомість за 2017-й, вони зростуть. Звісно, якщо не буде змін у законодавстві.

Розмір ставки встановили від 0% до 1,5% від мінімальної зарплати в усій Україні, зменшивши найвищий допустимий показник удвічі (нині – 3%). Це пов’язано з тим, що мінімальна зарплата від початку 2017-го зросла вдвічі – до 3,2 тис. грн, а податки на нерухомість вираховують саме у прив’язці до мінімалки.

Скажімо, в Києві ставка за 2017 рік зменшена – від 1% до 0,75%. Проте за рахунок зростання розміру мінімальної зарплати доведеться платити набагато більше – за 40 “зайвих” квадратних метрів цього року прийде платіжка на 551,2 грн, а вже наступного року – на 960 грн. 

ВІДЕО.

Штрафи за невчасну сплату податку на нерухомість: багатьом українцям не прийшли платіжки-нагадування 

За матеріалами газети “СЕГОДНЯ”

Попередній

УВАГА! У зв'язку з реконструкцією ТП 311 відбудеться відключення електроенергії в селі Білогородка 06.09.2017 року з 9:00 до 17:00.

Наступний

Футбольний турнір на честь 26-ої річниці Дня Незалежності України у місті Вишневе