widget will appear here

Білогородська сільська рада

21 травня 2022 року на кладовищі «Третє відділення» в селі Білогородка були поховані 30 невпізнаних осіб – жертв російської військової агресії та окупації із міст Буча, Ірпінь, Бородянка.

На сьогодні рідні та близькі починають звертатися щодо отримання свідоцтва про смерть та дозволу на перепоховання. До вашої уваги покрокова інструкція – як діяти в цій сумній та трагічній ситуації.

Як отримати свідоцтво про смерть на невпізнаних осіб

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україні продовжує гинути мирне населення нашої країни. Більшість людей загинули від вибухової зброї із широкою зоною ураження – важкої артилерії, реактивних систем залпового вогню, ракет та авіаударів.

У перші дні війни великих людських втрат зазнав наш Бучанський район, серед загиблих є значна кількість людей, що пересувалися автомобільним транспортом трасою «Київ – Чоп».

Три кроки задля того, щоби отримати свідоцтво про смерть на невпізнану особу та перепоховати її:

1. Пишеться заява до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

2. З отриманими документами уповноважена особа звертається до Білогородської сільської ради та подає заяву на перепоховання (зразок заяви).

3.  На основі дозволу від Білогородської сільської ради організовується перепоховання.

Зауважимо, що реєстрація смерті невпізнаних осіб, що поховані на Білогородському кладовищі «Третє відділення», проведена Макарівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), що знаходиться за адресою: місто Макарів Київської області, вулиця Димитрія Ростовського, буд. 37.

Доводимо до відома громадян, що заява про внесення змін до актового запису про смерть невпізнаної особи подається близькими родичами або спадкоємцями померлого до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника або за місцем реєстрації актового запису про смерть.

Заява до відділу державної реєстрації актів цивільного стану може бути подана родичами померлого або спадкоємцями, за умови:

  • документального підтвердження родинних відносин;
  • наявності у заявника протоколу впізнання  трупа, оформленого належним чином (обов’язкова наявність гербової печатки відділення поліції),
  • листа Боярського відділення Київського обласного бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою – місто Боярка Фастівського району Київської області, вулиця Молодіжна, буд.1.

Також до заяви додаються інші  документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті. Це може бути свідоцтво про народження померлої особи, свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей та інше.

Відсутність цих документів не є перешкодою в прийнятті заяви відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису про смерть невпізнаної особи або про відмову в цьому.

Після чого видається свідоцтво про смерть.

За необхідності проведення перепоховання потрібно звернутися до Білогородської сільської ради для отримання відповідного дозволу, що знаходиться за адресою: село Білогородка, вулиця Володимирська, буд. 33.

Відповідне рішення приймає виконавчий комітет Білогородської сільської ради.

Як відбувається перепоховання

Згідно статті 21 Закону України «Про поховання та похоронну справу» перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі письмового звернення особи, яка здійснила поховання, висновку органу санітарно-епідеміологічної служби, свідоцтва про смерть, дозволу виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради на поховання останків на іншому кладовищі.

Перепоховання померлих здійснюється за рахунок коштів особи, яка ініціює перепоховання.

Документи, які необхідно подати для отримання дозволу на перепоховання:

  • заява з обґрунтуванням причин перепоховання;
  • копія свідоцтва про смерть;
  • висновок органу санітарно-епідеміологічної служби;
  • дозвіл виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради на поховання останків на іншому кладовищі;
  • копія паспорта заявника;
  • документи, що підтверджують наявність могили для поховання;
  • документи, що підтверджують родинні відносини з померлою особою (може бути свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб та інше)

Ознайомитися із більш детальною та додатковою інформацією можна: Портал ДІЯ – Дозвіл на перепоховання останків померлих.

Для проведення перепоховання слід звернутися з вищевказаними документами до КП  «Комбінат комунальних послуг села Білогородка» Бучанського району Київської області, що знаходиться за адресою: село Білогородка, вулиця Володимирська, буд. 33.

Попередній

Мінна небезпека: основні правила поведінки із вибухонебезпечними предметами

Наступний

Розпорядження №95 про скликання позачергової двадцять шостої сесії