widget will appear here

Білогородська сільська рада

Чудова еко новина для Білогородської громади!

Так, позавчора, 17 жовтня, Київська обласна рада своїм рішенням створила на території Білогородської громади унікальний регіональний ландшафтний парк місцевого значення «Приірпіння».

До складу складу парку увійшли:

  • лучні та заболочені ділянки річки Тростинка біля сіл Неграші та Музичі;
  • місця міграційних зупинок і здобування їжі коловодними птахами на річці Бобриця у однойменному селі;
  • місце збереження популяції амфібій та рептилій у долині річки Ірпінь поблизу сіл Гореничі, Гнатівка, Білогородка, Лука.

Відтепер наше Приірпіння – важлива територія не тільки для оборони від окупантів, а й для захисту 13 видів тварин і птахів та 1 виду комах, занесених до Червоної книги України, 1 регіонально рідкісного виду рослин, 14 типів природних оселищ, що охороняються  Резолюцією IV Бернської конвенції і мають надзвичайно важливе значення для збереження біорізноманіття нашого краю.

Загальна площа ландшафтного парку складає 347 га.

Нагадаємо, раніше на цих територіях планувалось створення ландшафтних заказників місцевого значення «Ріка – Герой Ірпінь», «Приірпіння» та «Тростинка» в структурі Смарагдової мережі.

Проте науковці спільно з робочою групою фахівців Білогородської громади знайшли більш раціональне рішення та погодили створення одного регіонального ландшафтного парку в межах нашої громади.  Це дозволить максимально ефективно зберегти природні ландшафти річок Бобриця, Ірпінь та Тростинка, адже об’єкти біорізноманіття, що є на цій території – це частина цілісного та взаємопов’язаного природного ландшафту, який потребує збереження всіх його компонентів.

Новостворений регіональний ландшафтний парк має всі шанси стати популярним об’єктом екологічного туризму та відпочинку в природних умовах.

Зазначимо, що парк створено виключно на землях комунальної власності, що не потребує вилучення земельних ділянок у власників та користувачів.

На території регіонального ландшафтного парку заборонено:

– влаштування звалищ та захоронень;

– спалювання сухої рослинності та підпали трави;

– розорювання території, видобуток корисних копалин;

– будь-які види капітального будівництва;

– застосування будь-яких хімічних засобів, у т.ч. мінеральних добрив;

– будь-яке втручання в гідрологічний режим території без наукового обґрунтування;

– осушення заболочених ділянок та штучне спрямлення водотоків;

– порушення умов оселення та гніздування диких тварин.

Натомість у регіональному ландшафтному парку «Приірпіння» дозволено:

– відпочинок та оздоровлення населення;

– велосипедні й пішохідні прогулянки;

– влаштування та обладнання туристичних маршрутів та екологічних стежок, встановлення інформаційних стендів;

– помірне випасання та сінокосіння на лучних екосистемах;

– любительське та спортивне рибальство;

– сплав на немоторних човнах.

Найближчим часом фахівці сектору екології Білогородської громади спільно з залученими науковцями виконають зонування територій ландшафтного парку «Приірпіння» – виділять заповідну, рекреаційну та господарську зони, для яких буде встановлено відповідні режими дозволеної/забороненої діяльності більш детально.

Ми щиро дякуємо усім, хто долучився до роботи над створенням та погодженням РЛП «Приірпіння», та продовжуємо дбати про збереження довкілля у нашій громаді.

Фото: Анна Куземко.

За інформацією
сектор екології відділу земельних відносин,
комунальної власності та екології
Білогородської сільської ради

Попередній

РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ БІЛОГОРОДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ №183 ПРО КОРИГУВАННЯ ТАРИФУ НА ТЕПЛОВУ ЕНЕРГІЮ, ЇЇ ВИРОБНИЦТВО ТА ПОСЛУГИ З ПОСТАЧАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ КП «КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ С. БІЛОГОРОДКА» НА 2023-2024 РОКИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Наступний

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ: БУДІВНИЦТВО ТРУБОПРОВОДІВ, ЛІНІЙ ЗВ’ЯЗКУ ТА ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ, ШОСЕ, ДОРІГ, АЕРОДРОМІВ І ЗАЛІЗНИЧНИХ ДОРІГ; ВИРІВНЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ