Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(відповідно до пункту 41 постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

  1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, його категорія: Білогородська сільська рада Бучанського району Київської області; вул. Володимирська,33, с Білогородка, Києво-Святошинського району, 08140; код за ЄДРПОУ – 04358477; категорія замовника – органи місцевого самоврядування.

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): Електрична енергія код 09310000-5 – Електрична енергія за ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник»

  • Ідентифікатор закупівлі: UA-2022-01-27-003676-a
  • Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі розроблені відповідно до наявної потреби.
  • Обґрунтування розміру бюджетного призначення: розмір бюджетного призначення визначений відповідно до розрахунку кошториса на 2022 рік.
  • Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі визначена на підставі наказу Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 “Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі”, обрано метод розрахунку очікуваної вартості товару/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів:

Очікувана вартість закупівлі товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів (відповідно до постанов, наказів, інших нормативно-правових актів органів державної влади, уповноважених на здійснення державного регулювання цін у відповідній сфері), визначається як добуток необхідного обсягу товарів/послуг та ціни (тарифу), затвердженої відповідним нормативно-правовим актом, що розраховується за такою формулою:

ОВрег – V * Цтар,

де: ОВрег – очікувана вартість закупівлі товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів;

V – кількість (обсяг) товару /послуги, що закуповується;

Цтар – ціна (тариф) за одиницю товару/послуги, затверджена відповідним нормативно-правовим актом.

Ціна на електричну енергію встановлюється Замовником у відповідності до ч. 2 ст. 56 Закону України «Про ринок електричної енергії» та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 275 від 12.02.2020 року. Замовник не включає до вартості предмета закупівлі витрати щодо оплати послуг з розподілу електричної енергії.

Відповідно до пунктів 1.2.6 та 4.31 Правил роздрібного ринку електроенергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018, передбачено внесення Замовником (Споживачем) плати за послуги з передачі електричної енергії оператору системи передачі через Учасника (Постачальника), а також включення сум оплати в платіжні документи.

Очікуваною вартістю предмета закупівлі є ціна електричної енергії, що включає передачу електроенергії, витрати на сплату податків. Враховуючи лист Мінекономрозвитку України від 14.08.2019 р. №3304-04/33869-06 та ст. 67 ЗУ «Про ринок електричної енергії», розрахунок очікуваної вартості здійснюється на основі даних розміщеним Державним підприємством «Оператор ринку» (https://www.oree.com.ua). Відповідно до ст. 67 ЗУ «Про ринок електричної енергії» в Україні функціонує єдиний ринок “на добу наперед”. Ціна купівлі-продажу електричної енергії на ринку “на добу наперед” визначається для кожного розрахункового періоду оператором ринку за принципом граничного ціноутворення на основі балансу сукупного попиту на електричну енергію та її сукупної пропозиції відповідно до правил ринку “на добу наперед”. Станом на 26 січня 2022 року ціна на ринку електричної енергії становила 3,60802 грн. за 1 кВт*год. (з урахуванням тарифу на передачу)

Відповідно до аналітичних матеріалів ДП «Оператор ринку» за 26  січня 2022 року ціна на ринку електричної енергії зросла на + 27,07 %, внаслідок чого при формуванні орієнтованої вартості закупівлі потрібно закладати коливання ціни від вартості ринку на сьогоднішній день.

Тому для успішного проведення процедури закупівлі, забезпечення конкуренції між постачальниками, при визначені орієнтовної вартості закупівлі необхідно визначати ціну електроенергії (без урахування ПДВ) на рівні 4,60 грн. за 1 кВт*год.

При такому розрахунку ціна за одиницю товару має становити не менше:

4,60 + ПДВ = 5,52 грн за 1 кВт*год з ПДВ

Обсяг закупівлі: 1 380 000 кВт*год

Очікувана вартість предмета закупівлі:  

5,52 грн за 1 кВт*год з ПДВ * 1 380 000 кВт*год = 7 617 600 грн. з ПДВ

Попередній

Дія.Бізнес: Дайджест подій на лютий

Наступний

Оголошення про конкурс