РЕФОРМА МСЕК ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ОЦІНЮВАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ: ДАЙДЖЕСТ ЗМІН ВІД МОЗ
Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю чи іншими потребами. Цей перший крок задає новий стандарт прозорості, справедливості та орієнтованості на потреби кожної людини.
Замість бюрократичної системи, яка часто працювала проти людини, ми будуємо систему, яка ставить людину в центр уваги. Експертні команди оцінюватимуть повсякденне функціонування, допомагаючи не тільки в питаннях статусу інвалідності та повʼязаних аспектах, а й передаючи можливі потреби людини в соціальній, освітній та економічній інтеграції.
Нова модель передбачає співпрацю різних відомств, де кожне міністерство працює на єдиний результат — допомогти людині мати максимально можливе активне та повноцінне життя у суспільстві. Ця реформа — не одноразова ініціатива, а довготривалий процес, що вимагає участі кожного органу влади, кожного працівника системи та, найголовніше, кожного громадянина.
З 1 січня розпочалося впровадження медичної частини реформи, яка триватиме та удосконалюватиметься протягом 2025 року.
Дайджест змін
Гарячі лінії та інструменти для підтримки
Міністерство охорони здоров’я України забезпечує роботу гарячих ліній для підтримки громадян у межах реформи системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінює МСЕК. Отримати консультацію можна щоденно з 8:00 до 20:00 за такими номерами:
📞 0 800 505 201 — загальна гаряча лінія МОЗ із питань сфери охорони здоров’я.
📞 0 800 60 20 19 — спеціалізована лінія з питань впровадження реформи МСЕК, нової системи оцінювання та роботи електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи.
Нова система оцінювання орієнтована на потреби людини, сприяє реабілітації, соціальній адаптації та поверненню до активного життя. Докладніше про реформу можна дізнатися на офіційному сайті МОЗ.
Детальніше про реформу, зокрема:
- Як отримати статус інвалідності з 1 січня 2025 року;
- Інформація для пацієнтів, які проходитимуть оцінювання;
- Забезпечення прозорості та доброчесності;
- Нова система оцінювання ЕКОПФО у запитаннях та відповідях. Пацієнтам.
На сайті Міністерства охорони здоров’я України: https://moz.gov.ua/uk/ekopfo
За інформацією
КОДА/КОВА,
МОЗ України