widget will appear here
Понеділок, 2 Грудня 2024

Білогородська сільська рада

В Україні триває реформа шкільного харчування, і Білогородська громада – серед тих, хто ділиться успішним досвідом запровадження смачних і здорових змін до раціону дітей у закладах освіти.

Днями до Білогородського ліцею №1 завітала делегація на чолі з головою Київської обласної державної/військової адміністрації Русланом Кравченком, головою Бучанської районної державної/військової адміністрації Данилом Мавляновим. У зустрічі взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Держпродспоживслужби України, Національної асоціації громадського харчування, директори департаментів освіти і науки ОВА.

«Наша громада має потужну освітянську галузь, і ми приділяємо належну увагу фінансуванню освіти. Це ремонти та дообладнання споруд подвійного призначення – найпростіших укриттів у кожному закладі, термомодернізація ліцеїв, ремонт санвузлів, розширення площі наявного  укриття в одному з ліцеїв.

Звісно, це й капітальні ремонти харчоблоків. Такий підхід дає змогу зосередити увагу на психічному та фізичному здоров’ї наших дітей, забезпечити школярів повноцінним гарячим харчуванням – сніданками та обідами», – зазначив у вітальному слові Білогородський сільський голова Антон Овсієнко.

Більшість ліцеїв громади були побудовані в 60-70 роках ХХ століття і мають невеличкі харчоблоки, розраховані на кількість учнів у 2-3 рази меншу, ніж зараз навчаються у закладах освіти.

«У 2020 році гарячим харчуванням було охоплено лише 18% учнів. Зараз – 3860 школярів, або 80% від загальної кількості учнів 1-11 класів. За кошти місцевого бюджету безкоштовно харчуються учні 1-11 класів пільгових категорій. Важливо було охопити всіх ліцеїстів гарячим харчуванням, тому 50% вартість харчування усіх школярів покриває місцевий бюджет, що зменшило навантаження на батьківський бюджет», – сказала начальник відділу освіти Білогородської сільської ради Світлана Рибак.

Водночас докорінним чином змінився підхід до приготування страв. Розроблено нові рецептури та технологічні карти, приділяється належна увага до оформлення і подачі страв. Усі харчоблоки обладнані сучасною технікою для підготовки інгредієнтів і напівфабрикатів, пароконвектоматами, печами, духовими шафами, посудом.

Персонал пройшов спеціальне навчання для роботи з обладнанням, також був розширений штат шкільних кухень. Це дає змогу забезпечити харчуванням велику кількість дітей навіть попри невелику площу харчоблоків – розроблені графіки індивідуально для кожного ліцею, уся їжа готується на місці, є два типи меню – без вибору страв/з вибором страв дітьми.

Так, у Білогородському ліцеї №1 площа приміщення, де готують їжу для понад 1000 учнів, – лише 32 кв. м.

«За рахунок грамотного розташування обладнання кухари працюють у комфортних умовах, ми маємо змогу нагодувати всіх дітей тут, у ліцеї, і щодня доставляємо гарячу їжу до філії у Бобриці. Також приділяємо велику увагу дотриманню питного режиму – для цього встановлені кулери з питною водою», – розповіла директор ОЗО «Білогородський ліцей №1» Інна Петровська.

Щоби зусилля кухарів не були дарма, у ліцеях запровадили спеціальну комп’ютерну програму, яка значно полегшує калькуляцію та рух продуктів харчування (їх кожен ліцей закупляє самостійно). Також запровадили електронний щоденний облік учнів, які харчуються. Це дало змогу швидко коригувати кількість порцій і не готувати зайву їжу.

У планах – створити на базі Білогородського академічного ліцею №2 «опорну кухню» для 4 закладів загальної середньої освіти громади, оновити меблі та осучаснити інтер’єр обідніх залів шкіл, облаштувати харчоблоки опорних та базових кухень лініями роздачі та запровадити різні форми організації харчування («шведський стіл», дабл-меню), продовжити навчання персоналу.

Довідково. Партнерська зустріч «Реформа харчування: виклики, досягнення, перспективи» на рівні голів обласних військових адміністрацій, директорів департаментів освіти ОВА, дотичних міністерств і відомств відбулася на базі трьох громад Бучанського району – Борщагівської, Білогородської і Бучанської.

Попередній

ВДОСКОНАЛЮЄМО НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ У БІЛОГОРОДСЬКОМУ ЦНАПІ – СПІВПРАЦЯ ІЗ ДЕРЖАВНОЮ МІГРАЦІЙНОЮ СЛУЖБОЮ

Наступний

ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проєкту Генерального плану поєднаного з детальними планами території окремих частин с.ГНАТІВКА Бучанського району Київської області та звіту про його стратегічну екологічну оцінку (розділу охорони навколишнього природного середовища) і початок процедури громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації