widget will appear here

Білогородська сільська рада

БІЛОГОРОДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
тридцять перша сесія VII скликання
с. Білогородка                                                                     06 листопада 2018 року
РІШЕННЯ № 422
Про звернення депутатів Білогородської сільської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України і міністрів, Верховної Ради України і народних депутатів України щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення

 

Керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши звернення Києво-Святошинської районної у Київській області організації політичної партії «За життя», сесія Білогородської сільської ради

ВИРІШИЛА:

 1. Прийняти звернення депутатів Білогородської сільської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України і міністрів, Верховної Ради України і народних депутатів України (далі – Звернення) (додається).
 2. Надіслати це Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України і міністрів, Верховної Ради України і народних депутатів України.
 3. Оприлюднити це звернення у друкованих засобах масової інформації та на сайті

Білогородський сільський голова                              Зуєв М. А.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Білогородської сільської ради до
Президента України, Кабінету Міністрів України і міністрів, Верховної
Ради України і народних депутатів України
щодо неприпустимості і підвищення ціни на газ для населення

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про неминучість підвищення ціни на газ для населення з початком опалювального сезону. Традиційно Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.

Ми, депутати Білогородської сільської ради, вважаємо підняття ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів. Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичної.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний, газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.

Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн за тисячу кубометрів. Навіть чинна для українців ціна (6957 грн за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволяє уряду заявляти про чергове підвищення ціни на газ для населення?

Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3 років зросли щонайменше у 5 разів при тому, що даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%).

Враховуючи вище викладене, вимагаємо від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України упередити та відмінити будь-які дії щодо безпідставного підвищення ціни на газ населення.

Натомість пропонуємо низку заходів, які дозволять вивести країну із енергетичної кризи, а не провадити антинародну тарифну політику:

 1. Розвиток альтернативної енергетики (дизпаливо з вугілля, біопаливо, вітрова, сонячна та гідроелектроенергія). Ліквідувати всі штучні обмеження та фінансові бар’єри для підприємницького середовища, територіальних громад та громадян щодо розвитку та використання альтернативних джерел енергії. Вдосконалити системи пільг для енергоощадних технологій. Запровадити енергоощадні технології на державних та комунальних об’єктах. Вдосконалити систему пільгового кредитування проектів із покращення енергоефективності як для малого й середнього бізнесу, так і для домогосподарств.
 1. Провести енергоаудит, повну інвентаризацію видобутку та виробництва усіх видів енергоносіїв, встановити реальних власників, наявність та законність отриманих ліцензій підприємств вутле-, газо- і нафтовидобутку.
 1. Надавати населенню природний газ і а електроенергію за собівартістю. Встановити по всій країні лічильники тепла.
 2. Диверсифікувати імпортні джерела енергоносіїв – не більше ніж 30% від однієї держави-постачальника. Запровадити та розвивати спеціальні торговельні програми (наприклад, проект «Карбамід в обмін на скраплений газ»). Не допустити повернення монополії іноземних енергетичних компаній на українському ринку.
 3. Запровадити прозорі тендери на закупівлю обладнання для державних енергетичних підприємств. Запровадити жорсткий державний контроль за обсягом видобутку, формуванням собівартості видобутку, розподілом і постачанням вуглеводнів та ціноутворенням в енергетиці.
 4. Збільшити видобуток власних газу, нафти та вугілля. Розвивати поглиблену переробку видобутих енергоносіїв. Встановлювати квоти на експорт видобутих вуглеводнів з території України залежно від їхньої ціни на внутрішньому та світовому ринках, а також залежно від обсягу споживання на внутрішньому ринку.
 5. Домогтися продажу іноземного газу європейським споживачам на східному, а не на західному кордоні України.
 6. Відновити видобуток газу і нафти шельфі Чорного моря.
 7. Встановити державну монополію на розробку та видобування паливних корисних копалин, дорогоцінних природних органічних сполук, мінералів тощо.

З повагою,

Депутати Білогородської сільської ради

Секретар Білогородської сільської ради                                           В. Комапенко

Попередній

Рішення сільської ради "Положення про встановлення плати на землю на території Білогородської сільської ради

Наступний

РОЗПОРЯДЖЕННЯ  №17 від 19 лютого 2019 року про проведення позачергової сесії Білогородської сільської ради