widget will appear here

Білогородська сільська рада

Ризик захворіти на поліомієліт в Україні залишається одним із найбільших у світі. Хвороба є надзвичайно заразною, а її джерелом може бути навіть іграшка, яку лизнула інфікована дитина.

Ризик поширення хвороби серед великого скупчення народу, особливо там, де багато дітей, значно зростає. І саме для дітей, переважно до 6 років, поліо дуже небезпечний.

Перевірте, чи щеплена ваша дитина від поліо згідно з календарем профілактичних щеплень на сайті МОЗ України:

https://moz.gov.ua/article/immunization/kalendar-profilaktichnih-scheplen

В умовах війни особливо уважно слід дотримуватися календаря профілактичних щеплень і намагатися не пропускати планову вакцинацію. 

Всі, хто зараз покинув свої домівки або не мають можливості звернутись до лікаря з яким було укладено декларацію, можуть отримати необхідні щеплення у найближчому медичному закладі.

Послуга  з вакцинації дитини може бути надана в будь-якому медичному закладі, де є вакцини, для цього не потрібно укладати нову декларацію із педіатром (лише за бажанням).

Якщо дитина буде довго перебувати в даному населеному пункті, рекомендовано укласти декларацію для полегшеного доступу до медичних послуг. 

У Міністерстві охорони здоров’я зібрали відповіді на поширені запитання про поліомієліт:

Як поширюється поліо?

Поліовірус поширюється непомітно та швидко, адже у більшості інфікованих відсутні явні симптоми. Поліо передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини — як правило, через брудні руки до рота. Побутові предмети та іграшки, що контактували з калом або слиною інфікованої людини, можуть стати «транспортом» для вірусу.

Чому поліомієліт небезпечний?

Поліомієліт загрожує всім невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям та дорослим невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. 

Яка ситуація з поліомієлітом в Україні? 

Наприкінці минулого року на заході країни зафіксували спалахи поліомієліту, які призвели до паралічу у двох дітей. ВООЗ включили Україну до «червоного списку» країн із найвищим ризиком спалахів цієї хвороби, поряд з Угандою, Еритреєю, Сирією та Іраком.

Як захистити дитину?

Від поліомієліту не існує ліків. Єдиний можливий спосіб захистити дитину від поліо — це вакцинувати за графіком щеплень! 

Якщо з будь-яких причин ви пропустили щеплення,  вакцинацію важливо зробити якомога швидше. 

Чи можна щепити дитину, якщо є супутні захворювання? 

Діти з хронічними захворюваннями більш уразливі до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладнення серйозніші. Тому вакцинувати таких дітей потрібно в першу чергу.

Попередній

Результати поіменного голосування позачергової 26 сесії Білогородської сільської ради

Наступний

Переїзд Архівного відділу Бучанської РДА: приймання громадян тимчасово призупиняється