widget will appear here

Білогородська сільська рада

Вчора, 19 січня, всі православні українці святкували одне з найбільших релігійних свят – Богоявлення або Хрещення Господнє. Святкування цього дня передбачає низку звичаїв та традицій, серед яких – купання в ополонці. У селі Білогородка, на озері, тепер його майже всі називають «Водохрещенське», відбулися святкові Водохрещенські купання. У цей день тут зібралося дуже багато людей, що за традицією прийшли омити своє тіло та очистити душу у освяченій воді озера, отримати  потужний, цілющий заряд бадьорості та енергії, що робить тіло та дух людини легким та майже літаючим.

Оскільки купання в ополонці на Водохреща у нас в селі все більше набуває популярності, Білогородська сільська рада на чолі з Максимом Зуєвим, депутатський корпус,  виконавчий комітет, КП «ККП с. Білогородка», громадські активісти  – зробили все можливе, аби провести цей ритуал максимально комфортно та безпечно для своєї громади.

19 січня, всі православні українці святкують одне з найбільших релігійних свят – Богоявлення або Хрещення Господнє, с. Білогородка

Напередодні, 18 січня 2018 року, комунальна служба КП «ККП с. Білогородка» на чолі з його керівником Анатолієм Рибачуком та працівниками організували робочий десант на озеро з метою провести підготовчу роботу до святкування Водохреща – масового купання. Тут силами працівників комунального господарства та активістів було «вирубана» 10-ти метрову ополонку у вигляді хреста. На краю ополонки – встановлено хрест з льоду. До ополонки дійти можна було комфортно, адже сам берег покрили штучним зеленим килимом по якому можна було босоніж дійти до помосту з дерева та по дерев’яних сходах з поручнями – зайти у воду. Обладнано дуже зручно для користувачів та купальників.  Сам берег та підступи до озера, до місця купання, ретельно прибрані від снігу та побутового сміття. Неподалік від самого місця занурення – привезені та встановлені два спеціальні вагончики для переодягання: ліворуч – переодягалися жінки, праворуч – чоловіки. Звичайно, хто хотів. Багато купальників переодягалися в своїх автомобілях, багато, просто на березі, поряд з ополонкою.

Не забули організатори свята і про пригощання після льодяної купелі. На березі було встановлено намет  від Білогородської сільської ради, де працівники гріли безкоштовний чай для громади та пригощали купальників і просто тих, хто прийшов подивитися, тістечками та печивом. До слова, чай був за бажанням: чорний, зелений, з медом та травами… Хто хотів, могли погрітися глінтвейном. Громадські активісти та місцеві козаки приготували на вогні казан справжнього козацького кулішу. Пригощали всіх бажаючих покуштувати цього легендарного українського козацького блюда з пшона та м’яса. До слова, страва так сподобалася гостям та купальникам, що козакам довелося готувати страву декілька разів.

Козацький куліш 19 січня 2018 року в селі Білогородка, на озері, де відбулися святкові Водохрещенські купання

Звичайно ж, близько 11 ранку, за давньою традицією, відбулося святкове Богослужіння та церемонія освячення води, яку урочисто провів благочинний Києво-Святошинського району, настоятель храму Святих дванадцяти Апостолів, митрофорний протоієрей Василь Чупровський. Освячення відбувалася просто неба, біля озера. Він провів святковий обряд освячення із зануренням в ополонку спочатку “трійцю” – три свічки, а потім – хрест, півчі з хору голосно співають: “Во Йордані крещающуся Тобі, Господи…”. Священних обходить ополонку та занурює у воду хрест, частина обряду освячення. Як я вже розповідав вище, напередодні тут, за давнім християнським звичаєм, у льоду вирубали великий хрест (“йордан”), саму ж ополонку – так звані “царські врата” – ретельно та з любов’ю прикрасили гілочками сосни.

Після обряду настоятель храму запросив всіх бажаючих прийняти обряд Водохреща, скупатися у воді, а потім обійшов всю громаду, що зібралася тут, та рясно освятив всіх святою водою. Після цього почалися масові купання бажаючих.

Хочеться сказати велике дякую від імені громади (люди просили це зробити) всім організаторам та всім тим, хто посприяв щоб це свято відбулося так організовано та комфортно. В першу чергу – благочинному Києво-Святошинського району, настоятелю храму Святих дванадцяти Апостолів, протоієрею Василю Чупровському за організований за всіма канонами обряд освячення Йордану та благословення громади на омивання в озері.

Білогородській сільській раді на чолі з Максимом Зуєвим, депутатському корпусу, виконавчому комітету. Велика подяка працівникам комунальної служби КП «ККП с. Білогородка» на чолі з його керівником Анатолієм Рибачуком, громадським активістам та активним учасникам влаштування свята: – Яну Тимошенко, Олександру Бернацькому. До влаштування свята приклали руки та фізично допомагали в облаштуванні майданчика, обслуговуванні під час свтякування: Євген Дідковський, Олександр Рибачук, Анатолій Чижевський, Микола Бізинський, Олександр Донець, Марина Тимченко, Аліна Мігова, Анастасія Степанчук, Юлія Прохоренко  та багато інших.  

Фотозвіт про цю подію, дивіться нижче.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”57″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”147″ thumbnail_height=”115″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”32″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Показати як слайдшоу]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Попередній

Увага! Прослуховування! БК с. Білогородка 20 та 21 січня на 10:00 запрошує дітей та молодь на прослуховування, де кожен зможе проявити свої вокальні здібності та записатися в групу.

Наступний

УВАГА! Відключення електроенергії на деяких вулицях в селі Білогородка 23.01.2018 року з 10:00 до 17:00