widget will appear here
Понеділок, 9 Вересня 2024

Білогородська сільська рада

Ідентифікація і реєстрація тварин запроваджена в Україні з 2003 року для створення в Україні належної системи відслідковування походження тваринницької продукції, що сприяє забезпеченню населення України якісними та безпечними м’ясомолочними продуктами та надає достовірну інформацію про їх походження.

Метою ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин є встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості ліквідації тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров’я тварин та пов’язаних із цим захист здоров’я людей.

Законодавство з ідентифікації та реєстрації тварин визначає основні засади та порядок, а саме:

  • обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації тварин в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів – протягом 7 днів від народження для великої рогатої худоби, овець і кіз, протягом 60 дні від народження або перед вибуттям з господарства для свиней;
  • проведення реєстрації даних про господарства, переміщення, забій, облік тварин у господарствах фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
  • забезпечення задоволення потреб споживачів відповідної тваринницької продукції (м’ясо, молоко) щодо придбання якісних та безпечних продуктів харчування.

Внаслідок відкритої військової агресії російської федерації проти України відбувається значне погіршення контролю за обліком та переміщенням тварин, зокрема через зменшення рівня їх ідентифікації, що створює загрозу для харчової безпеки в країні.

Особливо звертаємо увагу на належне дотримання вимог законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин фізичними особами – власниками тварин так, як інформація з Реєстру тварин використовується для:

  • планування проведення протиепізоотичних заходів;
  • підтвердження наявності інформації в Реєстрі тварин про поголів’я тварин заявлених для отримання бюджетних коштів (дотації) за відповідним напрямком державної підтримки;
  • проведення перевірок органами державної влади (працівниками Держпродспоживслужби, прокуратури) щодо порушень або зловживань пов’язаних із законодавством з ідентифікації та реєстрації тварин;
  • підтвердження наявності інформації в Реєстрі тварин про поголів’я тварин у господарстві власника на запит уповноважених органів державної влади (посадових осіб), органів судочинства, страхових компаній.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи, власник тварини може звернутися до державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання, юридичні особи до структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» за адресою: м. Київ, вул. Старокиївська 10 г, корпус А, тел. +380443447053.

За інформацією

Бучанської РВА

Попередній

РІШЕННЯ 31 ЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ БІЛОГОРОДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ VIII СКЛИКАННЯ ВІД 24 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

Наступний

Увага! У білогородській громаді триває щеплення тварин від сказу