widget will appear here

Білогородська сільська рада

На сьогоднішній день стихійні сміттєзвалища є великою проблемою всієї України. Кількість їх щороку зростає. Саме такі стихійні сміттєзвалища є одними із основних джерел забруднення навколишнього середовища: землі, води, повітря. Навколишні посадки, балки і ліси обросли несанкціонованими звалищами. Тонни сміття викидаються на узбіччя доріг та лісів. Найбільше лихо для природи — залишені після пікніків пляшки, пакети, одноразовий посуд, які самі по собі можуть розкладатися сторіччями.

Прикро, що територія вздовж дороги стала місцем, куди зручно й, головне, безкарно, можна викидати різний непотріб.

Сміття по вул. Садова в с. Білогородка. Відео постійної комісії з техногенно-екологічної безпеки
Сміття по вул. Садова в с. Білогородка. Відео постійної комісії з техногенно-екологічної безпеки

Ось і цього разу до адміністрації Білогородської сільської ради звернулися жителі вулиці Садова зі скаргою про те, що до будинків в новозбудованому районі (кінець вулиці Садова) систематично під’їжджають легкові автомобілі та спеціалізований транспорт і вивантажують, викидають, сміття: причепами, зливають фекальну масу з автомобілів асенізаторів, викидають побутові відходи у поліетиленових пакетах та мішках.

Вони і раніше також неодноразово зверталися до постійної  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білогородської сільської ради та розповідали про ці випадки несанкціонованого вивозу сміття. Комісією були виписані протоколи про адміністративне правопорушення та винні були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Ми поїхали на вулицю садову і зустрілися з мешканцями, що бачили автомобілі та є свідками того, як викидають сміття та зливають фекалії неподалік вулиці Садова, це Оксана Омельяненко та Вадим Лінников.

Оксана та Вадим зробили нам екскурсію місцевими несанкціонованими стихійними сміттєзвалищами від чого у нас справді «перехоплювало подих». Пропонуємо і вам переглянути ці «чудові краєвиди» та пройтися маршрутом тих, хто ставиться до навколишнього середовища з «особливою любовю та повагою».

Підсумовуючи, варто зазначити, що законодавство містить чимало прогалин та є недосконалим. Оскільки власника безхазяйних відходів встановити практично неможливо, весь тягар захоронення таких відходів покладається на органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації. Такий підхід не є цілком правильним, оскільки він не стимулює власників відходів – фізичних та юридичних осіб – належно поводитися з ними. Суб’єкти господарських відносин не зацікавлені в укладанні договорів про вивезення відходів, адже це потребує додаткових витрат. Крім того, штрафи за неналежне поводження з відходами є дуже низькими та неспіврозмірними зі шкодою, яку завдають довкіллю несанкціоновані сміттєзвалища. Це, в свою чергу, і є причиною появи численних сміттєзвалищ, які здійснюють негативний вплив на довкілля.

Якщо ви виявили несанкціоноване сміттєзвалище або бачите, що кудись постійно (разово) вивозять сміття, просимо Вас не залишатися осторонь цього негативного явища – забруднення території, – зробіть фото або відеофіксацію цих людей, те,  як вони це роблять: викидають, зливають, розвантажують будь-який домашній чи промисловий непотріб. Звертайтеся відразу до нас, телефонуйте, пишіть, розповідайте про цих людей! І ми зробимо все від нас залежно щоб зробити цих людей «героями» ось таких репортажів та публікацій, щоб люди знали їх в обличчя та могли при зустрічі подивитися їм у вічі. Якщо з якихось причин ви побажаєте залишитися інкогніто, ми не буде вказувати Ваше ім’я. Але не проходьте повз ці гори сміття, тим більше, коли бачите, що хтось продовжує викидати його перед Вашими очима.

Станьмо разом непримиренними борцями за чистоту навколишнього середовища нашої красивої та багатої історією Білогородки! Адже, якщо так буде продовжуватися й далі, зовсім скоро ми не матимемо змоги дихати цим чистим повітрям, пити нормальну воду, купатися у водоймах, гуляти цими лісами та посадками, збирати гриби та ягоди… – все буде сміття! Нам, нашим дітям та внукам – тут жити!  

І ще – кожен із жителів громади має подивитися навколо себе з точки зору господаря на своїй землі: прибратися біля своєї оселі, ділянки землі, будинку не тільки під час суботників, а щоденно. Не хочеться писати прописні закони буття, кожен з нас вже дорослий і добре їх знає! То ж прибираймо за собою, не смітимо і не даємо смітити іншим. Беремо приклади з тих, хто за своєю ініціативою робить це без нагадувань, а з власної ініціативи, так як це робить сім’я Подковиріних: на прогулянці, просто у вихідні, щодня збирають сміття в лісі та поряд з лісом. Комбінат комунальних послуг «Білогородка» завжди йде на зустріч будь-яким ініціативам і, зокрема, ось таким людям. Їм виділяють безкоштовно пакети для збирання сміття та разом визначають місце для їх тимчасового складування після прибирання, де комунальна служба потім їх забирає.

Звертайтеся і ви, проявляйте ініціативу, не будьте байдужими! Чисте повітря, незасмічена земля, чиста вода – це основа життя кожної людини!

 

Попередній

ВІТАЄМО!!! Діана Черненко, учениця Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 стала чемпіонкою України з гирьового спорту у ваговій категорії +60 – виборола золото.

Наступний

Правила охорони життя людей на водних об’єктах України