У регіонах Україні зареєстровані випадки пташиного грипу та африканської чуми свиней
Шановні мешканці Білогородської територіальної громади!
Інформуємо, на території України було зафіксовано виділення ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) від чотирьох трупів свиней, які були знайдені в лісопосадці між населеними пунктами с. Станіслав та Широка Балка Станіславської ТГ Херсонського району Херсонської області.
Також випадки виявлені на території Національного природного парку «Слобожанський» та Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області.
Нагадаємо, що збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника.
Це і є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.
Дана інформація надається до відома мешканцям громади, які утримують свиней, для врахування цього факту при організації заходів з недопущення збудника африканської чуми свиней на територію Білогородської громади.
Також нагальним питанням є спалах вірусу грипу птиці типу А.
На сьогодні в Україні зафіксовано спалах пташиного грипу у с. Кабичівка Марківської селищної ради Старобільського району Луганської області. Також на території с. Геройське, Чудаківської ТГ, Скадовського району, Херсонської області.
Нагадуємо, пташиний грип – це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А. Він дуже заразний у птахів і може бути причиною їхньої смерті.
Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії.
Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими водоплавними птахами чи іншими інфікованими птахами, або через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом.
Дана інформація надається до відома мешканців громади, які займаються утриманням, вирощуванням, забоєм, переробкою та продукції із птиці, з метою недопущення спалаху пташиного грипу на території Білогородської громади.
Усі суб’єкти, які займаються продукцією з птиці, мають припинити господарські зв’язки з населеним пунктом, вказаним вище.