Проводиться щорічна планова дератизація (знищення гризунів).
Згідно з проведенням осінньої планової дератизації в Білогородській громаді Києво-Святошинського району Київської області у 2019 році, мешканці сіл Білогородка та Шевченкове, з понеділка по п’ятницю з 9 до 16 години Ви можете звернутися до завідуючої господарством амбулаторії загальної практики сімейної медицини (вул., Володимирська, 17) – Галини Іванівни особисто або за телефоном – +380987825569 та отримати отрутохімікати для знищення гризунів ( щурів, мишей тощо).
Небезпека, яка підстерігає людину від гризунів ( щурів, мишей тощо).
Дуже небезпечна для життя людини хвороба – ЛЕПТОСПІРОЗ!
У столиці зареєстровані непоодинокі випадки зараження лептоспірозом після купання у водоймах. Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, збудником якої є бактерії роду лептоспіра. Смертність людини від лептоспірозу досягає 10%. Лептоспіроз вважається найбільш розповсюдженою у світі інфекцією, що передається від тварин до людини. Він зустрічається на всіх континентах, крім Антарктиди.
ДЖЕРЕЛА ІНФЕКЦІЇ
Лісові миші, водяні щури, землерийка, щури, собаки, поросята, велика рогата худоба. Від людини до людини не передається.
МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ
- При контакті шкіри і слизових оболонок з водою і вологим грунтом.
- При купанні у водоймах зі стоячою водою.
- При обробленні мяса.
- При вживанні деяких продуктів (молока та інших)
ОСНОВНІ ХВОРОБИ
- Менінгіт
- Міокардит
- Легенева кровотеча
- Печінкова недостатність
- Ниркова недостатність
- Судоми та біль у суглобах
СИМПТОМИ
Прихований період триває від 4 днів до 2 тижнів. Хвороба починається раптова, гостро, без попередніх симптомів і характеризується ознобом. Підвищення температури до 40 градусів. Сильний головний біль. Безсоння. Постійна спрага. Сильний біль в ікроніжних та інших м’язах. Зникнення апетиту.
УСКЛАДНЕННЯ
- Гостра ниркова недостатність.
- Кровотеча.
- Враження оболонок очей.
- Міокардит.
- Паралічі.
- Інфекційно-токсичний шок.
ЛІКУВАННЯ
У багатьох випадках вимагає проведення реанімаційних заходів.
ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ?
- З настанням спекотних днів купатися слід тільки в спеціально відведених місцях.
- Не пити сиру воду з відкритих водойм.
- На польових роботах, риболовлі, під час догляду за хворою худобою необхідно дотримуватися звичайних правил особистої гігієни.
- Продукти та воду ретельно оберігати від гризунів.
- Одягати гумові чоботи та рукавиці при роботі (полюванні, риболовлі) на заболоченій місцевості.
- Захищати своє житло та інші об’єкти від проникнення до них гризунів.
Про звільнення об’єкту від гризунів свідчать відсутність ознак їх перебування (свіжі пошкодження предметів, продуктів харчування, екскременти), гризунів у пастках, капканах протягом 3 діб, відкритих входів у нору (вхід заклеюють папером або закладають тампоном) протягом доби.
У містах дератизація вважається доброю, якщо вдалось звільнити від гризунів понад 90 % об’єктів, задовільною — 80-90 % і незадовільною — до 80 %; у селах-відповідно – 80 %, 70-80 % і до 70 %.
Застосовуються харчові отрути (у вигляді приманок), капкани, газоподібні отрути, ультразвукові установки для відлякування.
Для ефективності дератизації винищувальні заходи прийнято поєднувати з профілактичними, спрямованими на створення несприятливих умов для гніздування і розмноження гризунів, а також на їх можливість проникнення в приміщення. Для цього вентиляційні ходи закладають металевою сіткою, вікна підвалів і горищ закривають склом, нижні частини дверей оздоблюють листовим металом, отвори навколо місць входів і виходів технічних комунікацій закладають цементом або іншими, стійкими до пошкоджень гризунами, матеріалами.