widget will appear here

Білогородська сільська рада

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що на території Київської області накладаються карантинні обмеження зі сказу тварин, зокрема в с. Гурівщина Дмитрівської сільської територіальної громади Бучанського району з прилеглими до нього угіддями, пасовищами, польовими та лісовими масивами в радіусі 10 км.

Попередньо було виявлено, що у вівторок, 11 січня, у селі Гурівщина Дмитрівської територіальної громади знайшли мертву лисицю, яка загинула від сказу. Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» із посиланням на пресслужбу Дмитрівської територіальної громади.

Також у повідомленні зауважується, що необхідно терміново щепити домашніх тварин (собак та котів) проти сказу. В селі Гурівщина з 14 січня проводиться подвійний обхід та щеплення тварин проти сказу лікарями ветмедицини.

На сказ хворіють усі дикі і домашні тварини, а також гризуни, кажани і птахи. Найчастіше людина заражається від кішок, лисиць і собак.

Вірус сказу, який потрапив в організм тварини або людини, по нервових волокнах (зі швидкістю приблизно 3 міліметри на годину) проникає в спинний, а потім головний мозок, де розмножується, викликаючи дифузний енцефаломієліт (запалення головного та спинного мозку). 

З мозку по нервових шляхах вірус поширюється в різні органи і тканини, зокрема, потрапляє в слинні залози, інфікуючи слину.

На жаль, лікування від сказу не існує! Щеплення від сказу хвороби на стадії появи перших симптомів вже не дають результату. Смерть настає через кілька днів після появи перших симптомів.

Перші ознаки хвороби проявляються на місці укусу: рубець припухає, червоніє, на укушених ділянці тіла з’являються свербіж і болі. Далі з’являється температура, зникає апетит, людина відчуває загальну слабкість. Інкубаційний період сказу триває від 10 до 90 днів, в окремих випадках – до року.

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області звертається до мешканців області та нагадує, що запорукою профілактики сказу серед домашніх тварин є своєчасне їх щеплення (вакцинація)!

Варто зауважити, що в Київській області державні установи ветеринарної медицини проводять щеплення тварин проти сказу на безоплатній основі.

Отримати послугу з вакцинації своїх домашніх улюбленців власники тварин можуть в будь-якій державній лікарні ветеринарної медицини Київської області.

Попередній

«Ми - це Україна»: 103 річниця Дня Соборності

Наступний

Конкурс для дітей «Ми за безпечне майбутнє»