widget will appear here

Білогородська сільська рада

До уваги учасників АТО: як отримати правову допомогу безоплатно

 
 
Звертаємо увагу на один важливий момент: для отримання такої допомоги особа має надати відповідні документи, котрі посвідчують її статус.

Які документи потрібно надати до місцевого центру?

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації надання БВПД ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до звернення у місцеві центри додають:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • посвідчення встановленого зразка.

    Документами, що посвідчують статус, відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», є:

     а) Посвідчення учасника бойових дій;

     б) Посвідчення інваліда війни;

     в) Посвідчення учасника війни;

     г) Посвідчення члена сім’ї загиблого.

На які правові послуги має право учасник АТО?

Пункт 9 частини першої статті 14 Закону «Про безоплатну правову допомогу» передбачає, що право на БВПД мають ветерани  війни  (учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни) та особи,  на яких поширюється дія Закону «Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту»  – на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої ст. 13 Закону «Про безоплатну правову допомогу», стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом

У статті 13 цього Закону уточняється, що БВПД  надається на такі правові послугияк:

     1) захист;

    2) здійснення  представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу,  в судах, інших державних  органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

  3) складення документів процесуального характеру стосовно питань, пов’язаних з соціальним захистом даної категорії осіб.

Щодо питань, пов’язаних із соціальним захистом, то йдеться, приміром, про захист своїх трудових прав (це гарантія збереження місця роботи на час проходження військової служби), виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, відстоювання прав на пільгову знижку за користування житлом, на безоплатний проїзд у транспорті і т.д.  

До слова, ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від плати за оформлення документів, юридичні консультації, а також від судових витрат, пов’язаних з розглядом питань щодо їх соціального захисту.

ДОВІДКОВО. Відповідно до Закону України «Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту» (редакція Закону від 05.07.2015 р.),категоріями осіб, яких відносять до учасників АТО та членів їх родин, є:

    1) особи – учасник бойових дій, що брали участь в АТО (пункти 19 та 20 статті 6);

    2) особи – інваліди війни, що брали участь в АТО (пункти 11, 12, 13 та 14 статті 7);

    3) особи, які належать до учасників війни (пункт 13 статті 13);

   4) особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 10).

Отримати безкоштовні юридичні консультації та адвоката за рахунок держави учасники АТО можуть, звернувшись до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Закарпатті:

  • Адреса: м. Вишневе, вул. Південна, 5б
  • Телефони центру: + 38 (04598)5-36-21, + 38 (04598)5-36-01
  • Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103

     
    Директор: Драгілєва Любов Юріївна
     
    Сторінка у фейсбуці: facebook.com/vyshnevelegalaid
  • Вебсайт: www.legalaid.gov.ua
  • Електронна адреса:  vyshneve.kyivreg@legalaid.kiev.ua
  • Графік прийому: Понеділок-Четвер: 09:00 – 18:00, Пятниця: 09:00 – 16:45. Субота та Неділя – вихідні дні

    Безоплатна первинна правова допомога

Крім того, в Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви можете уточнити уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та інші питання щодо отримання такої допомоги. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

Попередній

Що таке первинна і вторинна правова допомога?

Наступний

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ