widget will appear here

Білогородська сільська рада

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України повідомляє, що наприкінці 2021 року в Україні зареєстрований спалах поліомієліту, ризик поширення якого на території країни оцінюється, як високий. Основна причина цього – низькі показники охоплення імунізацією дитячого населення та прогалини у вакцинації.

Станом на 1 грудня 2021 року лише 73,3% дітей віком до 1 року отримали 3 дози обов’язкової вакцини проти поліомієліту.

Щоби вірус перестав поширюватися і було сформовано «колективний імунітет», щонайменше 95% дітей мають бути вакциновані. Це означає, що кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина в Україні зараз у небезпеці.

У відповідь на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліомієліту другого типу, в країні розпочато кампанію імунізації проти поліомієліту дитячого населення віком до 6 років.

За консультацією щодо щеплення звертайтеся до сімейного лікаря.

Довідково

Поліомієліт – це висококонтагіозне захворювання, що викликається вірусом поліомієліту, який вражає тканини сірої речовини спинного мозку та призводить до різних патологій нервової системи та розвитку загальної інтоксикації. У медичній літературі можна зустріти й іншу назву цього небезпечного захворювання – «дитячий спинномозковий параліч».

При спінальному різновиді полієміліту у хворого уражаються тканини шийного, грудного та поперекового відділу спинного мозку. Місце локалізації пошкодження тканин центральної нервової системи та визначає симптоматику і тяжкість перебігу поліомієліту. Особливо небезпечне порушення іннервації м’язів діафрагми, яке може викликати важкі порушення в функції дихання.

Після розвитку ознак загальної інтоксикації, у пацієнта виникають паралічі різних груп м’язів. Через пошкодження сірої речовини найчастіше відбувається порушення іннервації таких м’язів ніг: згиначів і розгиначів стопи, чотириглавих і привідних м’язів. На руках зазвичай блокується нормальна робота триглавих, дельтоподібних м’язів та супінаторів передпліччя.

При бульбарному різновиді відбувається ураження тканин ядер черепних нервів у стовбурі мозку, а при понтинній – ядра лицьового нерва. У першому випадку у хворих з’являються ознаки порушення акту ковтання, вимови та інших характеристик голосу. У випадках з понтинними ураженнями виникає параліч мімічних м’язів. При поєднаних варіантах (або бульбоспінальній, понтоспінальній, понтобульбоспінальній формі) у пацієнтів виявляються комбінації симптомів.

Враховуючи важкість перебігу захворювання на поліомієліт, що спричиняє інвалідність та є небезпечним для життя, відсутність специфічного лікування, профілактика є єдиним альтернативним методом попередження захворювання.

Незважаючи на те, що вакцинація давно стала визнаним у всьому світі способом профілактики інфекційних захворювань, далеко не всі батьки без упередження ставляться до вакцинації.

Одночасно повідомляємо, що згідно з Календарем профілакти щеплень в Україні діти у віці до 6 років повинні мати вакцинальний комплекс, який складає 4 дози щеплень вакцинами проти поліомієліту, з них 2 дози інактивованої та 2 дози оральної поліомієлітної вакцини.

При досягненні дитини 6 та 14 років, проводиться ревакцинація проти поліомієліту.

На сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфіковані ВООЗ вакцин щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують.

Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти і науки України вважають за необхідне забезпечити неухильне виконання статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та сприяти проведенню кампанії імунізації проти поліомієліту дитячого населення.

Тому не слід нехтувати та ігнорувати таку дійсно серйозну загрозу для здоров’я вашої дитини. Закликаємо дотримуватися усіх заходів задля попередження захворювання та бажаємо міцного здоров’я вам та вашим дітям.

Попередній

Обгрунтування по закупівлі UA-2022-01-18-007717-a

Наступний

ПРОТОКОЛ засідання погоджувальної комісії з розгляду спірних питань, що виникли при проведенні громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації, а саме внесення змін до генерального плану поєднаного з детальними планами території окремих частин села Білогородка Бучанського району Київської області.