Увага! У білогородській громаді триває щеплення тварин від сказу
Білогородська сільська рада повідомляє, що в суботу, 5 листопада 2022 року, з 10.00 до 12.00 в центрі села Неграші буде проводитись безкоштовне щеплення котів та собак.
Також ви можете отримати консультацію для власників тварин – мешканців Білогородської сільської територіальної громади можна отримати за адресою:
Гнатівська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини, вул.Старожитомиська, 61, с.Гнатівка; тел. 0677903568, Ткаченко Павло Олександрович.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ДБАТИ ПРО ЗДОРОВ’Я СВІЙСЬКИХ ТВАРИН
Сказ – це вірусне захворювання, яке вражає центральну нервову систему теплокровних тварин та людини.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) сказ входить в першу п’ятірку основних небезпечних зоонозів (хвороб, що можуть передаватися від тварин до людей), що завдають найбільших соціальних і економічних збитків.
Станом на 17.10.2022 на Київщині зареєстровано 48 випадків сказу, більшість з яких серед бродячих (безпритульні собаки, коти) та диких тварин (лисиці). Зокрема, в Білоцерківському районі зареєстровано 22 випадки сказу, у Фастівському – 11 випадків, в Обухівському – 6 випадків, в Броварському – 4 випадки, в Бучанському – 4 випадки, у Вишгородському – 1 випадок.
Основним джерелом хвороби в Україні є бродячі (собаки, коти) та дикі (лисиці, вовки) тварини, які також є і резервуаром вірусу в природі.
Найчастіше зараження на сказ відбувається під час укусу, а також коли слина (з вірусом) від хворої тварини потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри чи слизові оболонки.
В слині вірус з’являється ще за 8-10 діб до появи клінічних ознак хвороби. Тобто будь-який укус твариною може бути потенційно небезпечним і нехтування отриманням кваліфікованої ветеринарної або медичної допомоги може призвести до смерті.
Інкубаційний період (проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів інфекційного захворювання) може варіюватися від кількох днів до кількох місяців. Але як тільки з’являються симптоми сказу, хвороба незмінно закінчується смертю як для тварин, так і для людей.
Бережіть своє життя! Обов’язково звертайтесь до лікаря, якщо Вас укусила або подряпала тварина.
При захворюванні на сказ перші симптоми можуть бути неспецифічними: спостерігається млявість, лихоманка, блювота та анорексія. Через декілька днів (іноді тижнів, місяців) ознаки можуть прогресувати до нервових розладів, порушень координації, слабкості та паралічу, утрудненого дихання та ковтання, надмірного слиновиділення, аномальної поведінки, агресивності та/або самокалічення.
Отже, підсумовуючи вищенаведене зазначаємо, що головною небезпекою сказу, є 100 % смертність хворих у разі несвоєчасного надання ветеринарної або медичної допомоги, а єдиним ефективним методом профілактики захворювання являється вакцинація (щеплення) тварин проти сказу.
Крім того, саме власники тварин несуть персональну відповідальність за здоров’я своїх домашніх улюбленців, а Головне управління нагадує всім власникам тварин про необхідність щороку проводити вакцинацію домашніх улюбленців проти сказу.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Всі державні лікарні ветеринарної медицини в Київській області проводять вакцинацію (щеплення) тварин проти сказу вакциною «Rabistar rеd», яка є безкоштовною для власників тварин.
Отримати консультацію або вакцинувати тварин можна в будь-якій державній лікарні ветеринарної медицини Київської області.
За інформацією
Головного управління
Дежпродспоживслужби у Київській області