widget will appear here

Білогородська сільська рада

Працівники відділу надзвичайних ситуацій провели рейд по водним об’єктам, профілактичні бесіди з рибалками щодо запобігання загибелі людей під час зимової риболовлі. Заходи відбулися 14 січня. 

Щодня до Служби порятунку «101» надходять повідомлення про надзвичайні  події на льоді.

Відділ надзвичайних ситуацій Білогородської сільської ради попереджає: нехтування правилами поведінки на річках, озерах та інших водних об’єктах у зимовий час може призвести до небажаних наслідків.

Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Якщо ви побачили людину, яка потребує допомоги на льоді, негайно телефонуйте 101 та дотримуйтесь усіх правил безпеки, зазначених нижче. 

Нагадаємо основні правила поведінки на водних об’єктах взимку:

1. Безпечним вважається лід: для одного пішоходу — лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки — не менше 10-12 сантиметрів (масове катання — 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

2. Знайдіть для початку стежку або сліди на льоді. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

3. Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

 • лід може бути слабким біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
 • тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
 • оминайте ділянки, вкриті товстим прошарком снігу — під снігом лід завжди тонший;
 • тонкий лід і там, де б’ють ключі, швидкий плин або струмок впадає в річку;
 • особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

4.Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.

5. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. 

6. Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає, і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.

7. Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними п’ять метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків – верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину можна, лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже слабкого льоду.

8. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини — негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

9. Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження:

 • не пробивайте поруч багато лунок;
 • не збирайтеся великими групами на одному місці;
 • не пробивайте лунки на переправах;
 • не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
 • завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
 • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Будьте обережні та бережіть своє життя!

Попередній

Пожежна безпека у побуті: як попередити пожежу у житловому секторі

Наступний

РІШЕННЯ №3 виконавчого комітету Білогородської сільської ради