widget will appear here

Білогородська сільська рада

До виконавчого комітету Білогородської сільської ради надійшло колективне Звернення громадян села Білогородки та села Шевченкове про ситуацію, яка склалася з вигулом та дресируванням собак в перелісках та лісах нашої громади.

Засідання виконавчого комітету Білогородської сільської ради 28.02.18

28 лютого 2018 року відбулося засідання виконавчого комітету Білогородської сільської ради, одним з пунктів якого було: розгляд колективного Звернення громадян (див. звернення нижче).

На засідання також було запрошено жителя села Білогородка, який займається дресируванням собак у лісовому масиві поблизу вулиць Київська та Дачна – Максима Олександровича Ємиця. На засіданні відбулася принципова розмова між членами комітету та представником собаководів. Представники сторін намагалися знайти рішення проблем, повязаних з дотриманням собаководами правил вигулу та дресирування собак поблизу домашніх господарств.

Відео із засідання виконавчого комітету

 ПОВНИЙ ТЕКСТ КОЛЕКТИВНОГО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН БІЛОГОРОДКИ 

 


Білогородському сільському голові, Києво-Святошинського району,
Київської області – Зуєву М.А.,
Начальнику РПУМВС Києво-Святошинського району, Київської області,
Начальнику Києво-Святошинського відділу поліції, Київської області,
Громадян с. Білогородка та с. Шевченкве, що проживають по вулиці:
Київська, Дачна, … (підписи додаються) тел. 0672355443, 0503113985

 

Звернення

Згідно із Законом України «Про Звернення громадян України» та Конституцією України, звертаємося до  Вас з Великим проханням: допомогти нам забезпечити наші законні права на спокійне перебування наших сімей (дітей, стареньких батьків тощо) на території наших вулиць, садиб та, власне, самих будинків.
Склалася така ситуація, що, як тільки наступають вихідні дні, то наші сім’ї перебувають у постійному страху, а останнім часом у небезпеці!
            Наші діти, старенькі батьки, вагітні жінки бояться виходити на вулицю, бо, наче, в якомусь фільмі жахів, в нашій спокійній толерантній Білогородці та Шевченкове безперервно лунають крики, собаче гавкання, лунають постріли!
            Раніше ми могли спокійно гуляти в наших перелісках з дітьми у візочках, збирати гриби, а зараз – це «царство» напівдиких собак з розлюченими чоловіками з вогнепальною зброєю !
            Цей жах відбувається з весни. Представники громади декілька  разів зверталися до цих людей з проханням: «повернути нам спокій»! але у відповідь ми чули лайку та запевнення, що все це відбувається з дозволу органів влади!
            Наша громада була впевнена, що це неможливо і ми просто стикнулися з якимись «злочинними елементами»! Але ж, коли ми побачили в різних місцях с. Білогородки та с. Шевченкове об’яви про дресирування собак, а в парку, де гуляли люди, будівництво майданчика для дресирування бійцівських  собак, то ми були шоковані!
            Шановні представники влади, правопорядку, наша громада дуже сподівається на те, що закон та здоровий глузд переможе і в нашому селі запанує спокій!
            Щиро віримо у ВАС!
16.12.2017 року
 
Представники громади с. Білогородка та с. Шевченкове:
вул. Дачна – Комарницька О.Т., Головаш В.В., Тимчишин В.М., Риженко Л.Г., Риженко Л.М., Іванов А.П., Іванов М.П., Сидоренко Я.М.
вул. Київська – Наконечний О.М.

 

Члени виконкому ознайомилися з колективним зверненням Білогородської громади та заслухали представника собаководів Ємиця М.О щодо ситуації, що склалася з дресируванням собак поблизу вищезазначених вулиць і попросили пояснити та дати відповіді на гострі питання та звинувачення громадян на адресу собаководів, що вигулюють собак у цьому районі.

Надаємо повну стенограму засідання та відео про обговорення членами виконкому цієї ситуації. 

Читайте, дивіться повний відеозвіт про розгляд колективного Звернення громадян Білогородки щодо вигулу собак місцевими собаководами.

Представник собаководів Ємиць М.О.: -Доброго дня, шановні члени виконавчого комітету! Дозвольте проінформувати Вас про ситуацію, що склалася, яка викладена у колективному Зверненні громадян. Ми дуже добре розуміємо турботу громадян, що живуть поряд. Але, ми, собаководи, ні  в якому разі не хочемо створювати незручності та проблеми членам нашої громади. Ми завжди ідемо на зустріч людям та прислуховуємося до прохань та порад людей. Ми, коли починали тренувати та прогулювати собак, пішли подалі від громади і почали свою роботу у лісовій зоні, сподіваючись, що менше буде виникати питань. Колись я проводив заняття на території клініки «Кот і пес» – почалися питання. Люди звернулися до нас із вказівкою на те, що зупинка знаходиться близько від того місця, де ми займалися. Я повністю погодився з ними , ми з друзями порадилися та звідти пішли, і пішли в лісову зону. У лісовій зоні, як завжди у нас буває, знаходиться людина, якій це не подобається.

На запитання членів виконкому: – «Чому не пішов далі в ліс? І тоді, можна було б так вирішити напружену ситуацію.”

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Поясню. Почали погрожувати. Сказали, що я не знайду своїх собак і свої перешкоди. Перешкоди розбирали три рази. Останній 3-й раз, я не знайшов жодної дощечки, нічого. Мабуть, все спалили. Ось. Три рази я їх ставив та поновлював, три рази мені їх розбирали. Чув загрози, ось тому ми стоїмо на своєму. Я принципова людина. Якщо зі мною так поводяться – я буду там займатися. Ось, приблизно так.

Людина, яка організувала таку ситуацію, не підійшов нормально, він підіслав своїх людей, які на нього працюють: охорону або просто водіїв, які не вміють коректно спілкуватися. 

На запитання членів виконкому: – Хто конкретно? Скажіть прізвище цієї людини. 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Зараз не не підкажу Вам прізвище? Візуально можу відразу сказати хто. Про цю людину я багато хороших відгуків чув. Але його люди, яким він, мабуть, доручив вирішити це питання – не вміють спілкуватися коректно. Напевно, це була “зарубка”, з чого це почалося. 

На запитання членів виконкому: – Так це  питання вашої принциповості або питання більш глобальні? Зачеплена ваша честь, гідність?

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Ні, справа у нашій праці. Тому що я і собаководи – люди відкриті. Всі між собою спілкуються на умовах дружби. Всі будували ці перешкоди. Всі фінанси … всі матеріали – це я купував. Мені трошки прикро, тому що три рази знімали, більш того, після першого разу, мені подзвонили і сказали, щоб я забрав перешкоди за “смежкой”, тому що, вкрадуть мої снаряди, і що прибрали їх лісники. При тому, що з лісниками я зустрічався в лісі неодноразово.

Я дуже часто підходжу до людей, коли в лісі починають різати дерева і задаю питання. Дуже багато незручних питань ставлю. Тому лісники мене там всі знають. Як би, якби вони знімали перешкоди, не знаю, чому раніше не зняли, якщо воно вже майже рік там стояло, ми займалися. Розумієте, так? Ось така ситуація. Я не проти піти, але ж була некоректність, м’яко кажучи, дуже сильна.

Запитання від членів виконкому:– Ми так зрозуміли, була зачеплена честь і гідність дуже сильно. Чи будете будувати 4й раз?(Рибачук)

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Заява написана, як на вибори якісь. – Так будемо будувати, я такого плану людина. Притому, що ми не врізалися ні до пеньках, ні до дерев. Мене відразу попередили. Я з лісниками уточнив це питання під час наших періодичних зустрічей, я у них питав, як коректно, як правильно це зробити. Вони кажуть: «Не можна ставити знаряддя на опалі дерева, не можна фіксуватися взагалі до дерев, до пеньків». У мене всі перешкоди стояли окремо.

Більш того, я прибираю територію в лісі і прибираємо за собаками. Всі з кульками ходять. 

Запитання членів виконкому: – Територію підтримуєте ту яка закладена під тренування? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:-Не тільки, найближчі метрів 500 в окрузі в квадраті. У нас там є стежка, якою ми проходимо, всі клієнти йдуть і прибирають.

Фрази членів виконкому:– Якщо це правда, то це цікаво. 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Це правда, я можу конкретно показати людей, які зі мною беруть участь. 

Запитання членів виконкому:– Максиме, покажіть будь ласка, де конкретно територіально проходять заняття?

Представник собаководів Ємиць М.О.: – За межами населення. (Показує на карті місце розташування)

Запитання від членів виконкому: – Була ситуація, коли з клініки «Кот і пес» втекла собака і її ловили? Це було влітку.

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Так, була така ситуація. Німецька вівчарка втекла.

Фрази членів виконкому: – А що вам заважає віддалитися в глиб лісу? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Нічого не заважає. Просто людина не коректними методами пішла. Я вже чекав у себе бандитів якихось. 

Фрази членів виконкому: – Від нас що Ви хочете? Щоб ми підтримали? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Від Вас хочу, якщо є така можливість, давайте запустимо якийсь проект спільний, щоб була кінологічна служба. Та, яка зможе з бродячими собаками питання вирішити. Давайте якийсь розплідник влаштуємо з притулком.

Якщо вже так гостро питання стоїть, я розумію, що воно не закриється, якщо ми навіть підемо в поля займатися. Рано чи пізно там хтось побудується, ще якісь питання будуть або хтось приїде відпочивати, а тут гавкіт собак. Я практик, я займаюся з собаками 12 років. У мене є диплом.

Фрази членів виконкому: Раніше ми розглядали це питання та надали Рішення – рішення виконавчого комітету № 125 від 22 грудня 2016 року:  дотримуватися норм Закону, розміщуватися – 100 метрів від житлової забудови.

Фрази членів виконкому: – Максиме, а що, якщо Ви, дійсно, відсуньтеся туди (в глибину лісу) і все – проблема буде знята. 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Ви думаєте вона буде знята? 

Фрази членів виконкому:– Я думаю, що не буде знята.

Фрази членів виконкому:– Ми не можемо надати земельну територію тому, що це не наша земля. 

Фрази членів виконкому:– Скільки метрів від житлової забудови? 

Фрази членів виконкому:– Я думаю більше 100 метрів там є.

Фрази членів виконкому:-Ми говоримо про те, чи дотримуються вони вимоги норм. У нас через дорогу житлова забудова. 

Фрази членів виконкому:– Ми рішення приймали 100 метрів від громадської забудови. – Ви добре знаєте що у нас дуже багато безпритульних собак? Крім цього всього, Ваші клієнти всі з поводками йдуть до магазину продуктових товарів. Буквально у минулому році ви шукали собаку, яка від вас втекла и ви всім складом бігали її шукали. А це вже, вибачте, прецедент. 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Собаківництво це така справа, що тут ми постійно на межі. Я весь, припустимо, зі вкусами. Не буває такого, що не було якихось прецедентів. Більш того, у нас з ротвейлерами небезпечна ситуація була. Все село про неї знає. Я, напевно, більше вирішую такі питання чим створюю.

Фрази членів виконкому:– Ви зрозумійте нас правильно. Ми не проти Вашої ДІЯЛЬНОСТІ, ми проти нещасних випадків. А ми цього не хочемо принципово.

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Я Вас почув. Добре, тоді, в цьому випадку, найоптимальніший варіант – це огорожа. Яку я не можу в лісі поставити тому, що уявляєте, які тоді питання будуть. Якщо ми просто приходимо туди займатися…, а коли загородити. Тому я цього не роблю. 

Фрази членів виконкому:– Вам не дозволять цього зроби, тому що це національний парк.

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Тому я цього не роблю. Люди подумають, що я приватизував там територію або це самозахоплення. Хоча, такі думки були, щоб загородити, тому що багато хто робить акцент на тому, що собака може втекти. Звичайно може, звичайно може це дика тварина, колись була одомашнена. (Максим)

Фрази членів виконкому:– Добре, а якщо ми порадимося і, наприклад, запропонуємо Вам інше місце? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Ми перейдемо, звичайно.

Фрази членів виконкому:– Справа в тому, Анатолію Степановичу, тут ситуація яка?! Куди б ми собак не відправили, коли собака гавкає, її чутно на велику відстань. Тим паче, коли є адоптація до вогнепальної зброї. Скрізь живуть люди. Ми розглядаємо питання в межах населеного пункту і будемо вимагати виконання рішення виконавчого комітету № 125 від 22 грудня 2016 року. Може ми в офіційній частині рішення трошки виправимо не 100, а плюс 50 метрів це в наших правах. 

Але, в даного випадку, у нас є  колективне Звернення. Робота з собаками проводитися за межами населеного пункту. Тому, юридично ми не вправі заборонити або дозволити на территории Києво-Святошинського парку. Що стосується створення притулку для бродячих собак – я не проти. Але, ми маємо розуміти де це, як це, порахувати всі витрати пов’язані з облаштування та поточне його утримання. (Зуєв)

Фрази членів виконкому:– Чи були прецеденти, за весь период, що ви тренуєте, нападу на людину від собаки яка втекла? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Жодного. 

Фрази членів виконкому:– Скільки ви вже тренуєте собак в Білогородці?

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Біля двох років. 

Фрази членів виконкому:– Тобто за два роки НЕ було жодного прецеденту, а ми говоримо, что він робить шкоду? Яку шкоду він робить? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Були інші ситуації, коли до нас зверталися, що на дитину гарчить і ми переучували собак. 

Фрази членів виконкому:– А то що ви ведете їх до продуктових товарів, то ж не ви їх ведете, а ВЛАСНИКИ? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– У нас соціалізація собак, ми ведемо їх туди – спеціально. Ми беремо собак, у нас є з собою намордники. Собака, яка ходить тільки в лісі, вона буде потім небезпечна для суспільства. У нас соціалізація, ми ходимо і в місті з ними. 

Фрази членів виконкому:– Це нормально 

Фрази членів виконкому:– Нам потрібно подумати детально і про виховання бродячих собак, потрібно у плани включити притулок. Тому що по селу бігає багато бездомних собак. 

Фрази членів виконкому:– Притулок, це дуже серйозна справа. Потрібна майданчик, харчування, стерилізація … Максиме, Ви ж не проти? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Щодо стерилізації, ми можемо задіяти людей, у мене є хірург, я сам ветеринар. Ми можемо підключити коледж. Їм піде на практику. Потрібні будуть тільки витрати на медикаменти. Що стосується годування, є «ЛУКА» – фірма поруч, можна брати обрізки м’яса і годувати тварин. Все залежить від того, яка кількість собак у нас буде, якщо буде собак 100, то це серйозно. Потрібно, як мінімум, дві морозильні камери великі. 

Фрази членів виконкому:– Потрібно розробити програму.

Фрази членів виконкому:– Давайте поділімо ситуацію на дві части: перша – це колективне Звернення громадян, друга – перспективи створення притулку для собак.

Фрази членів виконкому:- Притулок – це дуже серйозна справа! Бо будуть відповідні затрати. Але ми повинні це зробити, як мінімум серйозно про це замислитися. Цим повинен займатись не один Максим, а як мінімум, ще 5 волонтерів. Якщо, дійсно, є бажання, то прийдіть до нас з пропозиціями, сядемо, обговоримо. 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Я готовий хоч зараз. 

Фрази членів виконкому:– Максиме, Ви не поспішайте, подумайте.

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Я вже втретє приходжу до вас. Я вже все обдумав. Ось ця “гаряча” ситуація приклад цьому. Є студенти, які працюють десь у різних сферах.Але, вони ветеринари, вони із задоволенням візьмуться за практику. 

Фрази членів виконкому:– Це все добре. А якщо, наприклад, собаку потрібно умертвити, що Ви з тілом будете робити? 

Представник собаководів Ємиць М.О.:– Є служба яка забирає, у них є крематорій.

Фрази членів виконкому:– Максиме, даємо Вам два тижні часу. Я за цей час поговорю з людьми, щодо місця. Потім будемо дивитись, що там є і як облаштувати. Без залучення коштів програмних ми нічого не зробимо. Потрібна величезна кількість матеріалу на утримання собак…

Фрази членів виконкому:- І на закінчення з цією темою, пропоную звернутися до вже існуючого рішення:.

Рішення виконавчого комітету Білогородської сільської ради від 22.12.2016 року про вигул собак поблизу садибних господарств

Питання стосовно цього колективного Звернення, зрозуміло, що є відповідні нюанси, але є рішення виконавчого комітету № 125 від 22 грудня 2016 року. Враховуючи те, що тренування проходять за межами населеного пункту на території Києво-Святошинського лісопарку, це не наша юрисдикція, ми не можемо впливати на них. Максима ж, зобов’язати виконувати вимоги рішення № 125 виконавчого комітету, яке він отримав раніше, від 22 грудня 2016 року, контроль за виконаннями рішень покласти на комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

КОПІЯ ТЕКСТУ КОЛЕКТИВНОГО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН БІЛОГОРОДКИ 

Звернення громадян с. Білогородка та с. Шевченокве щодо дресирування собак поблизу вулиць Київська та Дачна
Звернення громадян с. Білогородка та с. Шевченокве щодо дресирування собак поблизу вулиць Київська та Дачна
Звернення громадян с. Білогородка та с. Шевченокве щодо дресирування собак поблизу вулиць Київська та Дачна
 
 
 
 
 
 
Попередній

ОГОЛОШЕННЯ! Інформація щодо роботи Білогородської сільської ради на святкові березневі дні

Наступний

10 березня відбувся святковий концерт "Подих весни" на честь жіночого свята та свята весни