Заява від мешканців будинку № 79, вул. Шкільна про забруднення території, що прилягає до будинку, сусідами.
Заява від мешканців будинку № 79, вул. Шкільна.
Ми, мешканці будинку вул. Шкільна, 79, звертаємося до Вас у зв’язку із ситуацією, яка склалася.
Суть заяви така: сусід, який мешкає у сусідньому з нашим будинку, встановив біля воріт нашого помешкання будівельні вагончики в яких проживають невідомі люди.
На сусідній з нашими ділянці, поруч з нашою, він також встановив дерев’яні туалети. Всі ці тимчасові споруди та туалети, знаходяться в жахливому антисанітарному стані.
Всюди валяються купи сміття та наповнених сміттям пакети, які знаходяться поруч з нашими воротами і впливають на екологію, навколишній стан території та на здоров’я нас та наших дітей.
Ми неодноразово зверталися до господаря будинку цієї садибної ділянки за адресою – вул. Володимирська, 103, Андрія Діхтерука, біля якої встановлені вагончики, але не отримали жодної відповіді та реакції з його боку.
Просимо Вас втрутитися і допомогти розібратися з ситуацією – чи встановлені ці вагончики офіційно, і чи на це є дозвіл сільської ради? Якщо всі ці споруджені туалети та вагончики встановлені не законно – примусити господаря знести споруди та прибрати вагончики і сміття з території, яка належить громаді.
З повагою, Дорохін Вадим В’ячеславович, мешканець будинку № 79, вул. Шкільна, с. Білогородка
[ngg src=”galleries” ids=”131″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”4″]ЩО РОБИТИ?
Проблема «сміттєвих війн» в усі часи є актуальною. На жаль, здатність домовлятись притаманна не всім, тож як у правовому полі забезпечити захист своїх прав та інтересів у випадках, коли слів замало.
Як розповідають фахівці ось як потрібно діяти у подібних ситуаціях: перш за все, слід зібрати всі можливі докази причетності правопорушника до засмічення. Це можуть бути відео-, фотодокази, показання свідків-сусідів.
Далі необхідно звернутись із письмовою заявою про вчинення адміністративного правопорушення до міської/селищної ради (цими питаннями займається інспекція з благоустрою) або дільничного інспектора поліції. Як уповноважені особи органів місцевого самоврядування, так і дільничний інспектор можуть притягнути правопорушника до відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП): «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів…»
Це стосується будь-якого виду та способу засмічень, у тому числі: викидання через вікна, з балконів будівельних відходів та побутового сміття; спалювання листя, трави, деревини, відходів виробництва, побутового сміття в межах міста; захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття та відходів виробництва, снігу, криги, піску, скошеної трави, листя, деревини, гілля; несвоєчасне очищення або вивезення вмісту контейнерів, урн, сміттєзбірників та ін. Стаття 152 передбачає накладення на громадян штрафу від 340 до 1360 грн. Причому кількість стягнень за повторне вчинення не обмежується.
Питаннями забруднення довкілля за межами населених пунктів займається Державна екологічна інспекція. Відповідно до ст. 82 КУпАП, інспектор з охорони довкілля уповноважений притягнути правопорушника за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення. Ця стаття також передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.