widget will appear here
П’ятниця, 8 Листопада 2024

Білогородська сільська рада

Знову і знову фіксуємо випадки спалювання сухої трави, опалого листя та гілок у Білогородській громаді. Це серйозно шкодить природі та здоров’ю людей. Особливо небезпечними є пожежі в суху вітряну погоду, коли навіть незначне займання може стрімко поширитися на великі території. 

Не паліть – нам цим дихати!

Спалювання сухостою викликає низку серйозних проблем для здоров’я людей, особливо дітей та схильних до алергії дорослих. Під час спалювання сухих рослин виділяється у 350 разів більше небезпечних канцерогенних речовин, ніж під час паління! Особливо шкідливими є діоксини, що можуть спричинити серйозні ураження органів дихання.

Вогонь завдає серйозної шкоди і ґрунтам: спалювання сухої трави знищує найбільш родючий шар – гумус. Відновлення природного балансу ґрунту після таких підпалів може тривати від кількох років до десятиліть. Пожежі також збільшують глибину промерзання ґрунту, що впливає на здатність рослин до відновлення.

Не менш важливим аспектом є загроза для тваринного світу. У вогні можуть загинути численні представники фауни, зокрема дрібні тварини, плазуни та земноводні. Наприклад, їжаки та жаби не здатні швидко втекти від вогню і часто стають жертвами неконтрольованого випалювання. Що вже й говорити про комах!


Замість спалювати – компостуйте!

Замість того, щоб спалювати рослинні залишки, екологи радять компостувати їх або вивозити на спеціалізовані пункти утилізації (на території Білогородської громади рослинні залишки приймає Крамар Станція, що розташована в Урочищі Кочур поблизу с. Луки, тел. 38 (050) 542 0707 

Дрібні гілки можна подрібнити і використати як мульчу у садку, для опалення будинків або додати до компосту. Усі комунальні підприємства нашої громади надають послуги подрібнення гілок на замовлення. 

Компостування допомагає створювати екологічно чисте добриво, яке може використовуватися для підвищення родючості ґрунтів, а головне – зберігає здоров’я людей і природні ресурси.


Коли у населених пунктах важко дихати…

Восени внаслідок температурної інверсії (різкі перепади денної і нічної температур) через спалювання сухої рослинності або пожежі в екосистемах (ліси, торфяники), забруднюючі й небезпечні речовини накопичуються у приземному шарі атмосфери, що ми відчуваємо як вкрай неприємний запах гарі та задимленості. 

У такому разі потрібно подбати про своє здоров’я, скориставшись наступними порадами медиків:

  • За можливості уникати перебування на відкритому повітрі.
  • Тримати вікна і двері зачиненими.
  • Підтримувати водний баланс організму: пити багато води.
  • Використовувати маску або респіратор. 
  • Користуватись очищувачем повітря в приміщеннях.
  • Зробити вологе прибирання приміщень. 

Спалювання рослинних залишків карається законом

Законодавство України чітко забороняє подібні дії. За спалювання рослинних залишків передбачені штрафи: для громадян – від 3 060 до 6 120 грн, для посадових осіб – від 6 120 до 30 600 грн, якщо підпал стався на територіях природно-заповідного фонду.

Ще серйознішими можуть бути наслідки у випадку, якщо в результаті пожежі загинуть люди: винуватцям загрожує кримінальна відповідальність з позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. 

Якщо ви стали свідком спалювання трави або рослинних залишків, одразу  ж телефонуйте у поліцію 102 або на цілодобовий телефон Єдиної інформаційно-диспетчерської служби Білогородської громади (080) 030-11-19 (КП «Громадський захист»)

Інформація підготовлена
сектором екології Білогородської сільської ради

Попередній

ТОВ «ГАЗПРОМБЕЗПЕКА»: З 02 ЖОВТНЯ НА ТЕРИТОРІЇ БІЛОГОРОДСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРОВОДИТИМУТЬСЯ РОБОТИ З ОБСТЕЖЕННЯ ДИМОВИХ ТА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ КАНАЛІВ

Наступний

РОЗПОРЯДЖЕННЯ №233 ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ З ПИТАНЬ БЕЗБАР'ЄРНОСТІ